Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit kezdjek ezzel a helyzettel...

Mit kezdjek ezzel a helyzettel? (alkoholizmus)

Figyelt kérdés
Az apám alkoholista és most kitalálta, hogy pálinkafőzőt akar venni. A probléma az, hogy így is nehezen jövünk ki egy hónapban, egy ilyen sz*r meg 100 ezernél kezdődik. A másik probléma, hogy minden nap pálinkázik, eddig mással főzette le a cefrét de ezentúl már ő fogja és ha minden nap iszik egy idő után bele fog halni. Nem fogja bírni sokáig a szervezete, ha meg meghal itt maradunk anyámmal aki 100 ezret se keres havonta én meg most kezdtem el az egyetemet ami szintén sok költséggel jár, de ezek után azt se fogom tudni tovább folytatni? Mit csináljak? Iratkozzak ki az egyetemről és kezdjek el dolgozni valamit, hogy a halála után se haljunk éhen vagy inkább öljem meg magam a francba mielőtt az egész életem katasztrófává válik? Nem tudnám elviselni a látványt, hogy a halálba issza magát, anyagi meg eleki támogatás nélkül pedig az életemet se tudnám normálisan felépíteni, csak küszködnék...

2015. okt. 26. 15:21
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Elég sokan felépítették az életüket önerőből, szülői támogatás nélkül.
2015. okt. 26. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
De én nem vagyok olyan erős hogy ezt megtegyem
2015. okt. 26. 15:31
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Francokat nem.
2015. okt. 26. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

Sürgősen kezeltesd a depressziódat, mert nagyon nem kóser, amit írkálsz!

Apud akkor is pálinkázik ha mással főzeti, akkor is fog, ha neki lesz. Mi a csudáért kellene emiatt othagynod az egyetemet?

Az ő sorsa az ő kezében, a tiéd a tiédben van.

Egy alkesztől úgyse sok támogatásra számíthatsz. Szóval diákmunka, ha kell akár diákhitel, és három év múlva ha megvan a bsc-d már elmehetsz dolgozni, az msc mehet levelezőn is. Mi a csudát dolgoznál egy érettségivel, és mivel lenne egészségesebb jóapád pálinkaivása, ha te kitolsz magaddal?

2015. okt. 26. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
Hát ezt neki mondd el. De orvosi segítség nélkül nem tud leszokni, a háziorvoshoz kell fordulni.
2015. okt. 26. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Mert nem bírom elviselni már hogy mindig részegen kell látnom...tanulni se tudok miatta mert mindig ez jár a fejemben, félek hogy belehal. Ha meg meghal abbol a kis 90 ezerből nem tudunk megélni anyámmal.
2015. okt. 26. 15:50
 7/19 anonim ***** válasza:
Megértem a frusztráltságod. Én is egy alkoholista nevelőapa mellett nőttem fel. Sok mindenben visszavetett. És igen, igazad van. Ha tovább iszik, belehal. Ezt csak akkor lehet kezelni, ha ő is akarja. Az én nevelőapám is belehalt. 46 éves volt. Most én 44 vagyok és most kezdtem el rájönni, hogy miért és mik voltak azok a dolgok az életemben, amik visszavetettek és amikre kihatott az alkoholizmusa. Te ezt hamarabb felismerted. Engedd el ezt a dolgot, ha ő nem akarja. Nem tudsz mit csinálni.
2015. okt. 26. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Akkor inkább én szenvedjek helyette?
2015. okt. 26. 15:58
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

Sajnálom, hogy jelenleg ilyen az életed.

Az egyetemet semmiképpen ne hagyd abba, ez az egyetlen esélyed, hogy kimássz a gödörből.

Szerintem menj kollégiumba (ha van), ott legalább tudnál tanulni.

Viszont midenképp beszélj Apukáddal, hogy Te félted a jövődet (megértem), és hogy nem akarod Őt elveszteni...

Talán lehet rá hatni. Nyugodtan vágd a fejéhez amit gondolsz! Remélem sikerrel jársz!!

2015. okt. 26. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

apáddal nem fogtok tudni mit kezdeni. az enyém is alkesz volt, gyakorlatilag az egész életét eldobta(nem is láttuk őt 10-en éve és csak onnan tudjuk, hogy nem halt meg, hogy nem jött a rendőrség, hogy azonosítsuk a holttestét). Nem tudni milyen sulit kezdtél el, de ha van levelezős változata is, akkor átmehetnél arra és mellette tudnál dolgozni. nem könnyű, de nem is lehetetlen. én is ezt csinálom amúgy és rajtam kívül még nagyon sokan. talán a levelező még jobb is mint a nappali, legalábbis nálunk sokat dicsérik őket, mert nem olyan link társaság van ott.


viszont ha már beruházna apud egy ilyen cefrébe akkor lehetne azt is csinálni, hogy eladásra is készíteni pálinkát.

2015. okt. 26. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!