Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért mondják sokan azt, hogy...

Miért mondják sokan azt, hogy két gyerektől nem kerül többe három vagy több gyerek eltartása?

Figyelt kérdés
Ilyenkor sokan írják a kedvezményeket. Igen ámde a gyerekek nőnek. Öltözködnek, sminkre, telefonra, parfümre simán elmegy a támogatás összege. Vagy ha pl. szemüveg, kontaktlencse, magánfogorvos stb kell. Arról nem is beszélve ha tovább akar tanulni, és ahhoz is pénz kell. Jó most lehet jönni a diákmunkával, de egy jó szülő ezeket átgondolja. Mert dolgozhat az a gyerek még eleget, miután befejezi az iskolát. Szóval miből gondolják sokan hogy két gyerek ugyanannyiba kerül mint három vagy több?
2015. okt. 27. 15:03
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
24%
azért ma már nagyon sok adókedvezmény, stb. van a harmadik gyerektől.nyilván akkor is több lesz a kiadás, de arányosan kevesebbel. meg persze ott van, hogy bizonyos dolgokat örökölnek egymástól, stb. amúgy parfümöt meg ilyen hülyeségeket akkor se vennék, ha csak egy gyerekem lenne.
2015. okt. 27. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

Épp most adtam egy zsák használt babaruhát egy újszülöttnek,mert rászorulnak...

Majd láttam kiírva,hogy jó ruha már van,de kéne még popsitörlő,pelenka stb.

Nos, mit is mondjak! Így is lehet gyereket vállalni.

2015. okt. 28. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
37%
12 hja... hát igen, popsitörlőt, szappant ennivalót, plusz helyet az új ágynak, sorolhatnánk nem lehet örökölni. Sőt időt sem örökölhet senki. Több gyerek több energia, mindenben, fizikailag, időben és igen pénzben is. Már ha törődünk velük. Az tény, a szeretet is több :) meg a nevetés is, szóval a jódolgok is többszöröződnek, nemcsak az esetleges bosszúságok. Csak ugye egyiket se lehet megenni ebédre... Így mégiscsak számolni kell az anyagiakkal is.
2015. okt. 28. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
33%
Nem hiszem, hogy olyan nagy a kedvezmény összege. Barátnőm egy gyerekre huszon valahány ezret kap. nem többet. Ennyiből nem jön ki egy gyerek. Engem is folyton nyaggatnak, hogy miért nem vállalunk már gyereket a párommal, olyan szépen elvagyunk kettesben, jól keresünk, tudunk félretenni, plusz egy fő már nem is számítana. Igen, de akkor egyikünk kiesik a munkából, és nem hiszem, hogy a támogatás összege visszahozná a kiesett pénzt. Félretenni pedig azért tudunk, mert magunkon spórolunk. Nem veszünk mindig új ruhát, nem vásárolunk 3 szatyorral a boltban, stb... Egy gyerek mellett nem tudnánk félretenni, elfogyna a tartalék pénzünk is, ami télen így is kopik a fűtés miatt. Láttam olyan nőt, akinek 7 gyereke van, és kenyérre sem futja nekik, de már a következőt várja... Tudom, nem kellene annyi gyerek, de egy mellett is lehet ilyen helyzetbe kerülni :(
2015. okt. 28. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
67%
nem vagyok én sem nagycsaládos, de ismerek ilyeneket, és ahogy tőlük tudom, 1-2 gyerekre még nem kapsz olyan sok kedvezményt, de a harmadik gyerekTŐL kezdve már igen. a kérdező meg a hármat firtatta.
2015. okt. 28. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
"két gyerek ugyanannyiba kerül mint három vagy több?" - ja, nekik tényleg nem kerül semmibe, csak neked, haha. engedd el a füled mellett. ezek a megmondó emberek sehol sincsenek, ha neked mondjuk anyagi segítség kellene, mert beteg a gyerek és drága a gyógyszere, stb. annyi gyereket vállalj csak, amennyit el is tudtok rendesen tartani és tisztességgel felnevelni, ez manapság amúgy is nehéz.
2015. okt. 29. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
49%

Mert ez nagyjabol igaz is ugy 3-18 eves korig, nagyobb gyerek kinott ruhait orokli a kisebb, stb.

Ami dob a koltsegeken az kiskorban a pelenka, az nagyon draga, de ugy 3 eves kor korultol mar nem kell, nagykorban viszont ami mar sokkal fontosabb:

- a felsooktatas (nem csak tandijra gondolok hanem tanszerek, jegyzetek, kollegium/alberlet dija, stb)

- az eletkezdes (indulotoke, esetleg lakas onerejenek egy resze).


Persze lehet mondani utobbi ketto helyett hogy "meg mit nem, menjen dolgozni a budos kolyok", csakhogy a helyzet az, hogy ha nem adsz a kezebe piackepes tudast, es nem segited elindulni, akkor 30 evesen is a nyakadon fog logni, mert kozmunkaberbol/minimalberbol nem fog tudni elkoltozni.


A koztes idoszakot valoban ki lehet nagyjabol egyforma koltsegekkel bekkelni.

2015. okt. 29. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

17 es a köztes korszakot hogy vészeled át ugyanolyan költségekkel? örökli a zenesulis helyet az egyik a másiktól? az utazásnál a szállásdíjat? az úszásoktatást? a táboridíjakat?


nagyon nem igaz ez a 3 -18 ig ugyanannyi költség, frászt..

nem csak ruha kell a gyereknek. Max arra igaz. De arra is csak szerencsés esetben. Nekem pl a kisebb szinte semmit se örököl a nagyról.... eleve nem egyneműek, ráadásul elevenek, gondolhatod, hogy nem maradnak épek a ruhák..


de amúgy is, kajában nyilván több a költség ha plusz egy fő van, a kisebb gyerekek se levegőn élnek, nekik is enni kell.


Azt megint nem csináljuk, hogy egyik eljut mondjuk úsznitanulni, a másik nem mehet. szóval ilyenek mind mind duplaköltség. Nem öröklik egymás sulis cuccait, mert ugye teleírt füzetet nem tudsz továbbadni... soroljam??


nagy kamu a nem több költség, de több. És ezt bele kell számolni.

2015. okt. 29. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!