Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Félek, hogy a szüleim már nem...

Félek, hogy a szüleim már nem fogják megengedni, hogy tudnám megbeszélni velük?

Figyelt kérdés
Most mentem továbbtanulni, informatikai szakközépiskolába. Kollégista vagyok. A szüleim a közeli iskolába szerettek volna iratni, de én ragaszkodtam ehhez az iskolához, ahol most vagyok. De sajnos nem érzem jól magam, se az iskolában, se a kollégiumban. Hiányzik az otthoni légkör, a barátaim, barátnőim. Itt nincsenek barátaim, egyszerűen nem tudok beilleszkedni. Sokszor vagyok magányos. Szeretnék átiratkozni a másik iskolába, ami közel van, de félek, hogy már nem fogják megengedni.

2015. okt. 28. 08:37
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem beszélj velük erről.. Hogy rosszul érzed magad- ne azzal kezd, hogy átiratkozás, hanem, hogy mit érzel, magány, hiányzik az otthon - ezt meg fogják érteni és együtt keresitek a megoldást.

Bár nagyon az elején vagy, és talán javulna a helyzet később, de az átiratkozás szempontjából viszont most félévkor lenne jó, vagy mielőbb. Az átiratkozást az új iskola igazgatójánál kell kezdeni, időpontot kéni tőle és bemenni megbeszélni, hogy tud-e fogadni az iskola. Utána a többit.

2015. okt. 28. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
84%

szerintem várj még vele. ha otthon voltak barataid, akkor biztos ott is lesznek .

de szerintem anyukadek örülnének is neki, hogy akkor nem lennél kolis, gyakrabban látnának. de én mindenképpen vàrnék. 2 hónap után még nem szabad elkönyvelni.

2015. okt. 28. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Van egy-két osztálytársam, akikkel jóban vagyok, de nem igazán érzem barátságnak. Csak elvagyunk és kész, a kollégiumban is ritkán járok ki, inkább bent ülök a szobámban és tanulok, vagy olvasok.
2015. okt. 28. 09:01
 4/14 anonim ***** válasza:
85%

szerintem normális, hogy még nem érzed barátságnak. majd idővel, több közös program és élmény után :)

ha az iskola jobb, akkor szerintem ne vàlts. de ha kb egyforma erős, akkor a közelebbi nyilván jobb lenne

2015. okt. 28. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
80%

Par het utan en sem engednem meg. Amugy sem tartom jonak a folyamatos menekulest a gondok elol. Nem elmenekulni kell hanem megoldani.


Ha nincs baratod akkor szerezz! Ha maganyos vagy akkor tegyel ellene.

2015. okt. 28. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
65%

van iskolapszichológus?

beszélj vele.

2015. okt. 28. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
50%

Ennyi idő után még ne add fel. Persze, hogy nem érzed olyannak a barátságot, mint akikkel együtt nőttél fel. Nem ismeritek még egymást évek óta, nincsenek közös kalandok, még az ismerkedés első szakaszánál tartotok. Persze egy barátságért tenni is kell, legyél kezdeményező és nyitott.

A környezetváltozást is nehéz megszokni. Idővel menni fog.

Szerintem még adj időt magadnak tanév végéig, ha akkor sem érzed magad itt jobban, érdemes meggondolni a váltást. De egyelőre még tényleg inkább menekülés és könnyebb út lenne - később sem ugorhatsz ki az első nehézségeknél. Plusz mi a garancia, hogy ott nem lennének nehézségeid?

Ha úgy alakul, ott az egész nyár, több idő lesz intézkedni, felkészülni az esetleges különbözeti vizsgákra. A szüleiddel az őszinteség lenne a legjobb. Szerintem ezzel nem lenne gondjuk. Így a tanév elején még lehet nem reagálnának olyan szépen. De ha anno ki tudtál állni a véleményed mellett és meggyőzni őket a mostani iskoládról, valószínűleg máskor is menni fog.

2015. okt. 28. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
50%
Legalább fél évig várnék az átiratkozással. Rövid még ez az idő, hogy barátságok kialakuljanak. Valamint teljesen természetes, ha hiányzik az otthon, a barátok. Ha szeretnéd azt amit tanulsz, tarts ki egy kicsit. Minden kezdet nehéz, és semmi nem könnyű. Próbálj meg birkózni a feladattal. Ha félévre sem érzed jobban magad, akkor említsd meg. Akkor már azzal is érvelhetsz, hogy megpróbáltad, nem adtad fel egyből.
2015. okt. 28. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Azért is szerették volna a szüleim a közelebbi iskolát, mert eléggé beilleszkedési nehézségeim vannak. Valahogy távolságtartó vagyok. Amúgy ugyanazt tanulnám a másik iskolában is, mint itt.
2015. okt. 28. 11:49
 10/14 anonim ***** válasza:
72%
A kollégiumban hogy nem szereztél barátokat majdnem 2 hónap alatt? Én egy hét alatt remekül beilleszkedtem 2 kollégiumba.
2015. okt. 28. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!