Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ha válás után az apa továbbra...

Ha válás után az apa továbbra is részt vesz a gyerek életében, az mennyire nehezíti meg hogy új párkapcsolata legyen?

Figyelt kérdés
Heti többször megy a gyerekért oviba, viszi programokra, nem csak minden 2. hétvégén van nála.
2015. nov. 2. 17:47
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
75%
Hát, nálam (nőként) ez kifejezetten pozitív lenne. Van egy gyereke, alap, hogy foglalkozzon vele, örülnék neki! Ha nem venne részt aktívan a saját gyermeke életében, akkor nem számolnék vele komoly kapcsolatként, hiszen fennáll a veszélye, hogy a közös gyerekünkkel sem foglalkozik majd...
2015. nov. 2. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
0%

az a kérdés inkább h az új pasi ezt mennyire tudja tolerálni

van aki igen van aki nem

ellenben ha jó anya vagy akkor belátod h a jövőbeli párkapcsolatodat nem szabadna h ez korlátozza

és h a gyereknek az érdeke az h az apja jelen legyen az életében még ha elváltatok is !

2015. nov. 2. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
86%
Miért, az, hogy válás után az anya neveli egyedül a gyereket, az mennyire nehezíti meg, hogy új párkapcsolata legyen?
2015. nov. 2. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
57%
Nem valószínű, hogy gyerekes apukával jönnék össze valaha is, de ha igen, akkor csakis az ilyen jöhetne szóba, a hétvégi apuka nem. Szerintem mindkét szülőnek ugyanúgy nevelni kell a gyereket, és én is csak olyan férfival vállalnék gyereket, akinek válás után alap a közös felügyelet.
2015. nov. 2. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

ugyanolyan nehéz mint az anyának.Általában az apáknak könnyebb mert keveset vannak a gyerekkel,így kevésbé zavaró az új csajoknak mint egy anya a pasiknak akinek szoros "tartozéka" a gyerek.De persze így se úgy se lehetetlen párt találni.

Egyébként ez mennyire pozitív már,végre egy apuka aki igazi apa,és foglalkozik is a gyerekével,nem csak azért hisztizik,hogy milyen nagy gyerektartást állapított meg a bíróság,amiből persze az anyuka biztos körmöshöz meg fodrászhoz jár.

2015. nov. 2. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
73%

Eléggé meg tudja, utolsó. Nem mindenki keres olyan partnert, akinek "csomagja" van. Általában olyanra vágyik, akivel maga alapít családot, közös gyerekeket tervez. A már meglevő sok esetben hátrány tud lenni. A nőnek amúgy könnyebb dolga van egyedülálló szülőként, mert a férfiakat ez annyira nem szokta zavarni, mint a nőket. A pasi ugyanis sokszor úgy gondolkodik, hogy a gyerekről majd gondoskodik az anyja, eltartani meg szintén eltartani az anyja, plusz a tartásdíj. Ha viszont a férfi oldaláról nézed, akkor a fizetése 25-50%a elmegyógyintézetben a már meglevő gyerekekre az előző kapcsolatból, tehat új családot már nem olyan egyszerű neki tervezni. Pluszban qa nők kevésbé tudják valahogy elfogadni azt, hogy már van gyereke és bizony jó esetben az áll az első helyen. Legalábbis én itt ezt olvasom leggyakrabban.

Saját tapasztalatom meg egyedülálló anyaként az volt, hogy volt olyan pasi, aki hanyatt homlok menekült, amikor kiderult, hogy van gyerekem, volt aki azt mondta oké, de neki semmilyen értelemben semmi köze hozzá se most se később és volt olyan, aki úgy volt vele, hogy nem akadály, elfogadja, próbálja szeretni és a nevelésében is resztvenni

2015. nov. 2. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
49%
Nem hiszem, hogy egy nőnek könnyebb dolga van egyedülálló szülőként. Az apa kihagyhatja a láthatást, ha éppen olyanja van, a pasik pedig semmivel se fogadják el könnyebben a mástól származó gyereket, mint a nők.
2015. nov. 2. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
61%

"Ha viszont a férfi oldaláról nézed, akkor a fizetése 25-50%a elmegyógyintézetben a már meglevő gyerekekre"


ez az autocorrect egyébként hogy működik, a gyakran használt szavakat helyettesíti be nagyobb eséllyel, vagy nem függ ettől? amúgy örülök, hogy feltalálták, jókat szórakozom rajta :D

2015. nov. 2. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
A helyzet az, hogy az elvalt noket a ferfiak, mar alappbol ugy konyvelik el, hogy nala van elhelyezve ha van gyerek, es ezzel kalkulalnak es igy megertobbek. De ha forditott a helyzet, akkor a nok meglepodnek, es szinte menekulnek egy ilyen kapcsolatbol. Tobb esetben is hallottam, hogy nem vagyok hajlando mas gyereket felnevelni.
2015. nov. 2. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
64%
Bakker, nem is vettem észre 😂😂😂 Nem tudom pontosan hogy működik, de az igaz, hogy röhejes dolgokat tud 😂😂😂
2015. nov. 2. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!