Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Zöld szemű anyának barnaszemű...

Horikarkarka kérdése:

Zöld szemű anyának barnaszemű apának lehet kék szemű gyermeke?

Figyelt kérdés
Anyukám mint fönt említettem zöld színű a szeme apukám barna. Két bátyám barna szeműek az öcsém és a hugom zöld szeműek... Lehetséges az hogy én vagyok az egyetlen kékszemű?? Vagy nem is apukám lánya vagyok?
2015. nov. 8. 21:44
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
barna szín dominánsan, kék recesszíven öröklődik, simán lehet zöld-barna szülőpárnak kék szemű gyereke
2015. nov. 8. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Lehet. Nyugodj meg, az apukád az apukád.
2015. nov. 8. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim válasza:
100%

Ha akár anyai akár apai ágon (vagy mindkettőn ;) volt kék szemű felmenőd, akkor persze. Még ha régen is élt, de a kék szem génjei ott vannak, és épp benned jöttek ki. Ne gondolj egyből rosszra ;)

De nyugodtan keress rá a "kék szem eredetére", hogy méginkább megnyugodj :)

2015. nov. 8. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
0%
Nem lehet. Valaki félre lépett. De az apukád lánya vagy.
2015. nov. 8. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

[link]


lehet :)

2015. nov. 8. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Lehet, igen. A szemszín öröklődése koránt sem nem olyan egyszerű, mint a példa kedvéért a vércsoportok öröklődése.


(Hogy mondjak egy személyes példát is, apukám szeme barna, anyué kék, az enyém meg kékes-zöld, de sokkal inkább zöld, mint kék, és nálunk nem csak a nagyon hasonló arcvonásaink miatt nem merül fel, hogy nem anyukám gyereke vagyok. :-))

2015. nov. 8. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
A kéknek 1 domináns allélja van, mind a zöld mind a barna több domináns alléllal rendelkezik tehát a válasz, igen. apukád miatt amúgy szinte bármilyen színű szemszín lehetséges mert a barna színnek (pontosabban sötétbarnának) van a legtöbb domináns allélja.
2015. nov. 8. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen 😊 a válaszokat amikor anyumnál rákérdeztem lehajtotta a fejét és kiment :0 csak ezért szerettem volna tudni
2015. nov. 8. 22:07
 9/14 anonim ***** válasza:
"Megnyugatásodra" amúgy a szemszín komplex öröklődése miatt pl. apasági vizsgálatra az esetek többségében alkalmatlan.
2015. nov. 8. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

"amikor anyumnál rákérdeztem lehajtotta a fejét és kiment "


Mivel halálra sértetted, szerinted mit kellet volna tennie?

2015. nov. 8. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!