Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Akinek a gyermeke otthagyta...

Akinek a gyermeke otthagyta az egyetemet, hogyan reagáltatok? /Aki otthagyta, a szülők, családtagok hogyan reagáltak?

Figyelt kérdés
Mennyi idő után döntött így, és a döntést követően mennyi idő telt el, amíg ti is megtudtátok? Haragudtatok, veszekedtetek, vagy csendben elfogadtátok? Mi volt a terve a továbbiakra? Abban támogattátok (nem feltétlenül anyagi értelemben)?

2015. okt. 24. 17:55
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Unokatestvérem harmadévesen hagyta ott az egyetemet. Nagynénémék eléggé ki voltak borulva. Most Angliában dolgozik egy benzinkúton. Támogatták anyagilag (kiutazás, első havi szállás), de nem örültek neki.
2015. okt. 24. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
75%
Én első félév után hagytam ott, szintén külföld. Először zavarta őket, aztán belenyugodtak, hiszen jobban élek, mint otthon, ha diplomáztam volna, és még itt is tanulhatok
2015. okt. 24. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
52%

En otthagytam 3 semester utan fiatalon

Nagyon megbantam ugyancsak kulfoldre szoktem.

36 evesen ujra elkezdtem es be is fejeztem.

De igy sokkal nehezebb volt munka mellett gyerekekkel tanulni nem az anyanyelvemen

Ha megegyszer kezdhetnem tuti 18 evesen tanulnek nem a kalandot bulit fiukat kovetnem.

2015. okt. 25. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
40%
miert nem volt hasznos a velemnyem ? mert leirtam velem mi tortent es hogy en megbantam???
2015. okt. 25. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
65%
Én fél év után hagytam ott és inkább dolgozok, egy cseppet sem bánom és nekem is külföld a célom. Senki nem haragudott rám, azt mondták az én döntésem és tegyek úgy, ahogy én jól érzem magam.
2015. okt. 25. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
65%

Én 19 évesen 2 félév után hagytam ott és elmentem dolgozni. Eltelt azóta 6 év. Már rettentően bánom az akkori döntésemet. Többször arra gondolok, hogy bárcsak 18 évesen újrakezdhetném :/


A családom sajnos semmiben sem támogatott (sem akkor, sem most. Sem érzelmileg-sem anyagilag). Így nekik teljesen semleges volt, hogy mit csinálok érettségi után.

2015. okt. 28. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
54%

Mi úgy reagáltunk,hogy:-Ezt nem teheted.-

,erre mégis otthagyta,kiment dolgozni külföldre,onnan is hazakerült azóta is hányódik.

2016. jún. 28. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
79%
Nálam úgy reagáltak, hogy egy A kategóriás élet lehetőségéről buktam el és, hogy csak B kategóriás lesz. Nem tudom miért, de nagyon nem ment az a szak, nagy presztízzsel rendelkező volt, hiszen az orvosiról beszélünk. Most a negyedik félévemet fejeztem be és kezdem egy mérnöki szakon csúszás nélkül. Nem tudom, hogy így rosszabb életem lesz-e, mint amilyen lett volna, de nem voltam az orvosira való.
2018. szept. 2. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!