Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mivel bizonyíthatnám be, hogy...

Mivel bizonyíthatnám be, hogy igenis alkalmas vagyok a külföldi továbbtanulásra?

Figyelt kérdés

Májusban érettségizem, februárig kell eldöntenem, hová megyek tovább.

Itthon ebből állandó vita van.

Anyukám és az apám Szegeden végeztek, a jogon. Ezért anya ragaszkodik ahhoz, hogy én is oda menjek, mert így később lenne helyem is, szóval a jövőm biztos. Apa nem erőlteti, de tudom, hogy ő is ennek örülne a legjobban.

Viszont én nem szeretnék itt maradni, egyetem után visszajönni ebbe a városba, hogy aztán itt öregedjek meg, ahol semmi nincs.

Anya azt mondja, hogy akkor végezzem el a jogot, utána bármi lehetek. De a magyar joggal nem mehetek külföldre.

Én pedig ott is szeretnék továbbtanulni, de erről hallani sem akar. Mert az messze van, nem bírnék egyedül élni, bármi lenne velem, nem tudna azonnal ott lenni, Szeged pedig itt van egy órára, mindig hazajöhetnék.

Azt is felvetettem, hogy esetleg egy évet kihagyok az érettségi után és elutazom, világot látnék, de nála ez is a "soha" opció, mert hát mégis mi lenne velem nélküle...

Kértem apát, hogy beszéljen vele, de nem akar, mert alapból konfliktuskerülő és anya csak összeveszne vele.

A nevelőapám próbált beszélni már anyával erről, de anya lerázta annyival, hogy nem ő az apám, ebbe ne szóljon bele.


Itt vagyok 18 évesen, mégis úgy viselkedik velem, mintha általános iskolát kéne választanom és nem egyetemet.


2015. nov. 10. 10:27
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
63%

Pont hogy a magyar jogi képzés az, amivel nagyon jól lehet külföldön boldogulni. Specializálódj majd az eu jogra, és nyitott ajtókra lelsz külföldön. Persze ha a tudásod is meglesz hozzá. Angol, német, francia tudás alap, de ebből legalább kettő. Ráadásul pont a szegedi egyetem nagyon jó.

29N

2015. nov. 10. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 A kérdező kommentje:
De én nem szeretnék ebben az országban maradni.
2015. nov. 10. 10:46
 3/28 anonim ***** válasza:
2%
Miert kell mindenaron a kulfold? Jogaszkent otthon is meg lehet elni eleg jol. Ha Szeged unalmas, hat Budapesten, ott azert nem mondhatod hogy "nincs semmi".
2015. nov. 10. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 A kérdező kommentje:

Mert Angliában szeretnék élni.

Nem szeretem Magyarországot. Abban sem vagyok biztos, hogy a jogot elvégezném.

2015. nov. 10. 10:52
 5/28 anonim ***** válasza:
34%

De hogy lehet az embernek a sajat hazajat nem szeretni? Ez annyira szomoru.

En Parizsban elek, itt dolgozom, informatikaban, jo fizetessel, az allampolgarsagom is megvan mar, de szivesen hazamennek ha tudnek boldogulni. Csak sajnos se nekem se a szuleimnek nincs sajat ingatlana, a lakber egy nyugdijba nem fer bele, az meg plane nem fer bele egy magyar fizetesbe hogy ket lakbert, vagy egy nagy haz beret fizessem (kiadni nem is szoktak akkora hazakat), plusz meg el is tartsam a csaladot. Kenytelen voltam kihozni magammal, itt megelunk.


Szoval ha valaki en megertem azokat akik kulfoldre kenyszerulnek megelhetesi gondok miatt, de azt egyszeruen keptelen vagyok felfogni hogy aki tudna otthon boldogulni, mert a szulit nem kell segitenie, sot, meg raadasul ok segitik elindulni, azt megis mi hajtja kikoltozni?


Nem bantasbol irom, csak szeretnem megerteni.

2015. nov. 10. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 A kérdező kommentje:

Egyszerűen nem szeretem ezt az országot. Elmaradott.

Ez olyan, hogy valaki miért nem eszi meg a paradicsomot... Nem lehet mindenki hazafi.

2015. nov. 10. 11:02
 7/28 anonim ***** válasza:
26%

En inkabb ahhoz hasonlitanam, hogy nem szereti valaki az anyjat. Ami persze szinten lehet jogos, csak termeszetes ha megkerdezi az ember, hogy miert.


Miben elmaradott? Mi nincs ami nyugaton van?

2015. nov. 10. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 A kérdező kommentje:

Magas fizetés pl.?

Normális kórházi ellátás? (Nem, a magánkórház nem számít.)

Gyűlölöm az országot, ennyi. Amikor csak tehetem, megyek innen.

2015. nov. 10. 11:08
 9/28 anonim ***** válasza:
41%

A magas fizetest mondod, de epphogy azt irod, hogy nem anyagi okok miatt mesz.

Az anyagi okot megertem, ezt irtam is.

Az egeszsegugyi ellatast irod, csak kivancsisagbol, hanyszor jartal nyugati korhazban, mivel, hogyan kezeltek? Mert en megfordultam parszor itt, apammal surgossegin, orvosoknal, es van mit meselnem...

2015. nov. 10. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 A kérdező kommentje:

De most miért kell ebbe belemenni?

Hiába mondod, hogy milyen király ez az ország, ha én utálom...

2015. nov. 10. 11:14
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!