Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mivel bizonyíthatnám be, hogy...

Mivel bizonyíthatnám be, hogy igenis alkalmas vagyok a külföldi továbbtanulásra?

Figyelt kérdés

Májusban érettségizem, februárig kell eldöntenem, hová megyek tovább.

Itthon ebből állandó vita van.

Anyukám és az apám Szegeden végeztek, a jogon. Ezért anya ragaszkodik ahhoz, hogy én is oda menjek, mert így később lenne helyem is, szóval a jövőm biztos. Apa nem erőlteti, de tudom, hogy ő is ennek örülne a legjobban.

Viszont én nem szeretnék itt maradni, egyetem után visszajönni ebbe a városba, hogy aztán itt öregedjek meg, ahol semmi nincs.

Anya azt mondja, hogy akkor végezzem el a jogot, utána bármi lehetek. De a magyar joggal nem mehetek külföldre.

Én pedig ott is szeretnék továbbtanulni, de erről hallani sem akar. Mert az messze van, nem bírnék egyedül élni, bármi lenne velem, nem tudna azonnal ott lenni, Szeged pedig itt van egy órára, mindig hazajöhetnék.

Azt is felvetettem, hogy esetleg egy évet kihagyok az érettségi után és elutazom, világot látnék, de nála ez is a "soha" opció, mert hát mégis mi lenne velem nélküle...

Kértem apát, hogy beszéljen vele, de nem akar, mert alapból konfliktuskerülő és anya csak összeveszne vele.

A nevelőapám próbált beszélni már anyával erről, de anya lerázta annyival, hogy nem ő az apám, ebbe ne szóljon bele.


Itt vagyok 18 évesen, mégis úgy viselkedik velem, mintha általános iskolát kéne választanom és nem egyetemet.


2015. nov. 10. 10:27
1 2 3
 21/28 GyakoriKételkedések válasza:
11%

Menj csak külföldre, ezen egy percig se gondolkodj. Még akkor sem, ha egy-két évet dolgoznod kell előtte.

De a jog az felejtős. Sosem fogsz anyanyelvi szinten beszélni egy nyelvet sem és ajogi szakma mindenhol belterjes.

Válassz inkább valami olyat, aminek van "saját" nyelve, mint pl orvos (latin) vagy informatikus (angol mint bridge-lang.).

Nézz utána, melyik országban mennyi a szociális segély. Pl. a finnek most akarják bevezetni a 800 euros alapjövedelmet, de ilyen van máshol is.

Senkinek ne beszélj a terveidről, mert betartanak majd. Egy reggel szépen csomagolj össze és indulj el. Egy cetli az asztalon éppen elég lesz.

2015. nov. 10. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
90%

"Sosem fogsz anyanyelvi szinten beszélni egy nyelvet sem"


Honnan tudod?

2015. nov. 10. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
95%
Nem is kell anyanyelvi szinten beszelni. Boven eleg, ha annyira beszeled ami a mindennapi elethez es a szakmadhoz eleg (megjegyzem ez is erosebb szint mint a felsofoku nyelvvizsga!).
2015. nov. 10. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
30%

Ki fizetné a kinti életed? Tandíjad?

18 éves vagy, menj, jelentkezz, aztán ha felvesznek, akkor fizesd magadnak a dolgokat, nem kell ehhez 18 évesen már szülői engedély! Ja, hogy te nem tudod fizetni a kinti megélhetésed és a tandíjat? Akkor spórolj, halassz, utazgatás helyett meg dolgozz, spórolj és lesz legalább az első fél évre az Oxfordra tandíjad. Vagy tanulj nagyon jól és kapsz ösztöndíjat. Vagy mindenképpen kellene anyuci és apuci pénze?

2015. nov. 10. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
74%

Tehát annyit tudsz, hogy Magyarország fúúúj. Jog? Fúúúj...

Oké, eddig szíved joga. De akkor felhozhatnál néhány észérvet is végre, mert ennyit egy átlagos képességű, hisztis 3 éves is fel tud mutatni.

Mit akarsz tanulni pontosan? Hol? Ez miért és mennyiben jobb, mint a magyar képzés? Miből szeretnéd ezt finanszírozni - ha nem is teljesen, de legalább az itthoni taníttatásodhoz képest a különbözetet illene.

Azt se érted, miért nem tetszik őseidnek, hogy a pénzükön utazgatnál egy évet... hát ebből is látszik, hogy éretlen vagy és eddig marhára el voltál kapatva. Senkit nem érdekel, hogy a SZÜLEIDNEK mennyi pénze van, attól neked még nem JÁR alanyi jogon minden extra és nem kötelesek kinyalni a hátsódat is, csak mert megtehetnék.

Ha azt akarod, hogy ne ovisként kezeljenek, akkor viselkedj is úgy. Majd ha látják rajtad, hogy konkrét terveid és érveid vannak, úgy gondolkozol és viselkedsz, mint egy felnőtt, úgy is fognak kezelni. Addig semmi mást ne várj.

2015. nov. 10. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 A kérdező kommentje:

Nem az anyagi oldala a baj, mert azt kifizeti apa, mamáék, ha esetleg anya ezzel zsarolna, bár nem tenné meg úgysem.


Hanem hogy nem szeretnék úgy elmenni, hogy azt gondolja, ez rossz döntés és úgysem fog sikerülni.

2015. nov. 10. 14:39
 27/28 anonim ***** válasza:
100%

Anyád valamiért úgy gondolja, nélküle életképtelen vagy. ("de nála ez is a "soha" opció, mert hát mégis mi lenne velem nélküle... ")


Anyád határozott nő. Nem fogja a véleményét megváltoztatni.


Magyarul igenis úgy fogsz elmenni, hogy anyád úgy gondolja, ez rossz döntés volt. Viszont ha leléptél, lehetőséged van rácáfolni erre a meggyőződésére.


Bizonyítsd be, hogy rosszul gondolja!


Az élet nem úgy működik, hogy szeretnél valamit, és az emberek megváltoztatják a véleményüket, feltárulnak az ajtók, és elkezd hullani az égből a manna alanyi jogon, csak mert te azt szeretnéd...


Ehhez le kéne tenni az asztalra valamit.


Ha ezt az országot ennyire utálod, meglátjuk majd, hogy megy egy teljesen idegen környezetben. ;)


Sőt mondok még valamit: vannak olyan emberek, később majd találkozni fogsz velük, akiknek TELJESEN mindegy, mit teszel le az asztalra, soha nem győzöd meg őket semmivel!


A felnőtté válás része, hogy ezeket a felismeréseket megteszed... Eltér a véleményetek anyáddal, itt az idő, hogy kipróbáld magad, melyikőtöknek van igaza!

2015. nov. 10. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:

En is igy indultam kulfoldre, hogy pfujj Magyarorszag. Most ott tartok, hogy ha Magyarorszagon legalabb meg lehetne rlni normalidan minimalberbol (nem dozsolni, csak rendesen kijonni belole, hogy ne kelljrn valasztanom hogy csekket fizetek be vagy eszek rendesen)/, akkor mar pakolnek es repulnek haza.

Viszont itt az oktatas tenyleg jobb (gyakorlatiasabb, nem csak az elmeletre koncentralnak ).

2015. nov. 11. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!