Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mivel bizonyíthatnám be, hogy...

Mivel bizonyíthatnám be, hogy igenis alkalmas vagyok a külföldi továbbtanulásra?

Figyelt kérdés

Májusban érettségizem, februárig kell eldöntenem, hová megyek tovább.

Itthon ebből állandó vita van.

Anyukám és az apám Szegeden végeztek, a jogon. Ezért anya ragaszkodik ahhoz, hogy én is oda menjek, mert így később lenne helyem is, szóval a jövőm biztos. Apa nem erőlteti, de tudom, hogy ő is ennek örülne a legjobban.

Viszont én nem szeretnék itt maradni, egyetem után visszajönni ebbe a városba, hogy aztán itt öregedjek meg, ahol semmi nincs.

Anya azt mondja, hogy akkor végezzem el a jogot, utána bármi lehetek. De a magyar joggal nem mehetek külföldre.

Én pedig ott is szeretnék továbbtanulni, de erről hallani sem akar. Mert az messze van, nem bírnék egyedül élni, bármi lenne velem, nem tudna azonnal ott lenni, Szeged pedig itt van egy órára, mindig hazajöhetnék.

Azt is felvetettem, hogy esetleg egy évet kihagyok az érettségi után és elutazom, világot látnék, de nála ez is a "soha" opció, mert hát mégis mi lenne velem nélküle...

Kértem apát, hogy beszéljen vele, de nem akar, mert alapból konfliktuskerülő és anya csak összeveszne vele.

A nevelőapám próbált beszélni már anyával erről, de anya lerázta annyival, hogy nem ő az apám, ebbe ne szóljon bele.


Itt vagyok 18 évesen, mégis úgy viselkedik velem, mintha általános iskolát kéne választanom és nem egyetemet.


2015. nov. 10. 10:27
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
21%

Szerintem egyebkent ha ki akarsz menni a legjobb egyetemen valami osztondijjal. Erasmus, tobbiek. Diakkent csomo kedvezmenyed van, alkalmad nyilik megismerni egy masik orszagot, kesobb aztan ha ugy alakul kint maradni, en is igy kerultem ki.

De az is lehet hogy rajossz, hogy itt sincs kolbaszbol a kerites.

2015. nov. 10. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
17%

Ugyan a kerdest kamukerdesnek tartom (gazdagkislanyos sztori, sokadik resz), de ezert erre talan valaszolnek:


"aki tudna otthon boldogulni, mert a szulit nem kell segitenie, sot, meg raadasul ok segitik elindulni, azt megis mi hajtja kikoltozni? "


Azert mert nyugaton sokkal jobb es nyugodtabb az elet, jobb az egeszsegugy, az oktatasi rendszer, a kozszolgaltatasok, a hangulat, az emberek hozzaallasa a vilaghoz, nem barmok a politikusok, nem a nyuggerek irnayitjak az orszagot.


Diohejban ennyi. Nyilvan nyugat es nyugat kozott is van kulonbseg.

2015. nov. 10. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
12%

Ha nem erdekel a jog, ne menj jogasznak, valassz valami mast ami erdekel.


Anyadek meg nem szolhatnak bele a donteseidbe, felnott ember vagy.

2015. nov. 10. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
94%

13: "Anyadek meg nem szolhatnak bele a donteseidbe, felnott ember vagy."


Ohm, azt nem irta a kerdezo, hogy sajat penzbol tudna finanszirozni a lakhatast, tovabbtanulast, koltozest, stb, szoval joesellyel beleszolhatnak.

2015. nov. 10. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
78%

Hát mondjuk kezdetnek jó lenne ha a nagy utálkozás közepette utánanéztél volna, hogyan lehet egyáltalán külföldi egyetemre menni.

Először mondjuk, hogy mik a bekerülés feltételei.

Másodszor, hogy mikor vannak a felvételik (nem ám úgy van mint nálunk).

Utána, hogy mennyibe kerül:

-maga az egyetem (külföldön nem fizeti ki neked állam bácsi a csillagászati tandíjakat és nem olyan egyszerű ám ösztöndíjat kapni)

-az utazás

-lakhatás, kaja.

Ki fogja ezeket fizetni? Ha anyuék nem akkor te miből teremted elő rá a pénzt (megsúgom sima diákmunkából nehezen)?

Nem azt akarom ezzel mondani, hogy lehetetlen kimenni, hanem hogy rengeteg szervezést és utánajárást igényel. Én sokakat ismerek, akik kimentek, de ők nem utolsó év felénél kezdtek el emiatt aggódni, hanem jóval előbb készültek már rá.

Egyébként meg a magyar egyetemek nagyon jók. Jogászokat, orvosokat, mérnököket úgy fogdossák hálóval és viszik ki külföldre (ez az ún. "agyelszívás"). Szóval ha felfüggeszted a nyavajgást meg az utálkozást, keményen nekifekszel a tanulásnak és a nyelveknek, akkor soha semmi gondod nem lesz.

2015. nov. 10. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
5%

na igen :) De ha ennyire onallo akar lenni, akkor nyilvan anyuek penze sem kell.


(mondjuk gyerekkent es szulokent rendkivul szanalmasnak tartom, ha valaki raeroltet egy palyat a gyerekere, es az anyagiakkal tartja sakkban. Nem az lenne a cel hogy boldog legyen?)

2015. nov. 10. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
50%

Nem feltetlenul, Franciaorszagban peldaul nincs tandij, csak egyszeri beiratkozasi doj ami meg magyar zsebbel merve se horror osszeg.

De minden ilyen alol mentesul ha mar felsooktatasban tanulokent megy ki pl Erasmussal. Ezert irtam hogy jobban megeri akkor kimenni mikor mar egy evet lehuzott otthon, tobb a lehetoseg, es jobbak az eselyek, illetve akkor eleve lesz kinti kapcsolat aki majd kesobb segithet a kintmaradasban ha annyira ez a cel.

2015. nov. 10. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
32%
"A nevelőapám próbált beszélni már anyával erről, de anya lerázta annyival, hogy nem ő az apám, ebbe ne szóljon bele." Már bocsi , de mekkora tróger anyád van már :D Ebbe ne szóljon bele, de azért szeresse őt , támogassa stb stb :D
2015. nov. 10. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
90%

Kérdező! Én teljesen megértelek, én sem tervezek hazaköltözni (3 éve élek külföldön) az egyetlen ami hiányzik az a családom, csak miattuk megyek néha haza.

Éltem már mediterrán és északi országban is, mindenhol jobb volt (pontozzatok le nyugodtan, nekem ez a véleményem).

Viszont! A családom támogatása nélkül soha sem sikerült volna! Mind az anyagi de főleg a lelki támogatásuk a mai napig rengeteget jelent nekem. Mindenképpen azt ajánlom neked, hogy valahogy jussatok közös nevezőre, igenis állj ki magadért és próbáld meg megértetni velük miért is szeretnéd ezt ennyire. Ha látják a határozottságod, talán majd jobban fognak támogatni.

25/L

2015. nov. 10. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 rrrrrreennnnn ***** válasza:
90%

Lehet itt vitatkozni,hogy mi jobb itt,mi jobb külföldön. De én szülők tiltakozàsàt személyes okokban làtom. A kérdező egyik szavàval üti a màsikat,semmi màst nem hajtogat,csak "utàlomgyűlölömfujjmagyarorszàg"...Mint egy felfuvalkodott kiskamasz. Èretlen vagy...Ennyi. Ezek nem észérvek,hogy "merénrühellem"...

De amugy ha annyira menni akarsz,akkor apa-anyalòvé se kelljen...

A szüleid làtjàk az éretlenségedet. Mert ez egyértelműen tükröződik,csak megsùgom.

Jò utat Neked.

2015. nov. 10. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!