Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Letartóztattak, helyre lehet...

Letartóztattak, helyre lehet még hozni a bizalmat?

Figyelt kérdés

Sziasztok, a segítségeteket szeretném kérni.

18 éves vagyok, mondhatni átlagos fiú vagyok. Történt már néhány fura dolog az életemben, de ekkora hülyeséget még soha nem csináltam.

Az egész dolog úgy kezdődött, hogy néhány barátommal elmentünk este szórakozni, és jött a világváltó gondolatom, hogy rugjunk be. A hatásomra ez meg is történt, tömény italt fogyasztottunk, az utolsó emlékem az, hogy kiürül az üveg. Utána már elmegyógyintézetben ébredtem.

Mindig is tudtam, hogy idegileg nem vagyok a toppon. Soha nem voltam erőszakos vagy agresszív. Depresszióval küzködtem rég óta, de mostanra úgy érzem többnyire sikerült leküzdenem. Apámmal soha nem volt meg a közeli kapcsolat, vagy inkább még kapcsolatnak sem nevezném. Annyiból állt csak közöttünk mindig is a dolog, hogy köszöntünk egymásnak, illetve néha összevesztünk.

Szóval, valószínűleg felgyülemlett bennem minden, ami a röpke 18 év alatt megtörtént velem. Az elmondottak alapján, ahogy mentem hazafelé, megálltam egy bolt előtt(Zárva volt) és a semmiből csak úgy betörtem a bejárati ajtókat(keretes üvegajtók), átdobtam rajtuk a biciklim, egy betonszemetest is neki dobtam a falnak, majd saját kezemmel kezdtem a többi üvegrészt széttörni, átugrottam egy másik üvegajtón, majd amikor a rendőrök végül kiérkeztek, már csak a sorok között sétáltam és lökdöstem le a polcokról a termékeket. Nem loptam el semmit, illetve ellenállást sem tanúsítottam. Kiemelném, hogy nem emlékszem semmire ezekből.

Ezután bevittek a rendőrségre bilincsben, ahova később apám is megkérkezett, hogy hazavigyen, de amikor valamiféle jelzővel illetett, leütöttem.

Ezután döntötték el, hogy az elmegyógyintézetbe visznek.

Reggel miután felébredtem, "kihallgatott" a doktornő, és hazaengedtek.

Azóta apámtól elnézést kértem, anyámmal pedig megbeszéltem a dolgot. Anyám nem haragszik, csak csalódott. Viszont apám igen, megérthetően.

Tanácstalan vagyok, nem tudom mit kellene tennem. Valahogy helyre kell hoznom a kapcsolatom a szüleimmel, illetve fel kéne építenem magam is..



2015. nov. 12. 20:04
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

az nem elmegyógyintézet, hanem pszichiátria :)

egyébként kell visszajárnod, vagy csak úgy kiengedtek a semmibe? iazonyatos frusztráció van benned nagyon durván eltemetve, szóval ezzel a későbbiek miatt is jó lenne foglalkozni. plusz ha látják szüleid, hogy teszel a dolog ellen (pszichológus mondjuk), ők is könnyebben megbékélhetnek. szerintem.

2015. nov. 12. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
100%
nagyon össze kell magad szedned , csak az a kérdés meddig bírod . mert lehet h egy idő után újra kiborulsz . a szüleidnek segítenie kéne neked , nem csak figyelni .. ha nincs más akivel beszélgethetnél akkor egy pszichológus nagy segítségedre lenne .
2015. nov. 12. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, mi az a "pár furcsa dolog", ami eddig történt veled.

Úgy értem, fel lehet úgy is fogni a dolgot, hogy nem tudtad, milyen hatással van rád a tömény alkohol, elszaladt veled a ló, hülye voltál, tisztában is vagy vele, és ezután odafigyelsz, hogy csak annyit igyál, amennyit bírsz. De ha szerencsésebb vagy, akkor mondjuk az is lehetett volna a hatása, hogy alszol 2 napot és annyi.

A depresszióról annyit, hogy ha szedsz rá gyógyszert, és amellett egyáltalán nem lehetett volna alkoholt inni, az "súlyosbítja" a hülyeséged.

Ha viszont azok a régebbi dolgok (amiket nem akarok firtatni), kapcsolatban állnak a túlzott alkoholfogyasztással, és azokból a dolgokból már tanulnod kellett volna, akkor persze rosszabb a helyzet.

Bocsánatot kértél, az őszinte megbánáson kívül sokat már nem tehetsz. Legfeljebb hangsúlyozhatod, hogy semmire sem emlékszel, így a szándékosság részedről ugye teljesen ki van zárva...

2015. nov. 12. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Már le is van foglalva az időpont a pszichológusnál :)

Nem kell visszajárnom, azt mondták, hogy rendben leszek.

Köszönöm a válaszokat :)

2015. nov. 12. 20:15
 5/9 anonim ***** válasza:
20%
ha az én gyerekem lennél, már nem lenne hova hazajönnöd, ha leütöttél volna. Remélem gratuláltál magadnak a tetteidhez, igazán felnőttesen viselkedtél.
2015. nov. 12. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
63%
Hiába pontozzátok le az utolsót, abban igaza van, hogy össze teheti a két kezét, hogy ilyen családja van. Engem ezért az apám megölt volna.
2015. nov. 12. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
88%
Jó duma, de nem, nem ölt volna meg. A kérdezőnek segítségre van szüksége, és pont most van szüksége a szülei támogatására. Kérdező járj el rendesen pszichológushoz. Az egésznek gondolom lesz folytatása, bíróság.
2015. nov. 13. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
24%

"Jó duma, de nem, nem ölt volna meg."


Végül is, te jobban ismered mint én.

2015. nov. 13. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
47%
Mi lesz a kovetkezmenye?
2015. nov. 13. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!