Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Csak szerintem egy szemét az...

Csak szerintem egy szemét az anyám?

Figyelt kérdés
Ha segítséget kérek a házi feladathoz, azt mondja, hogy hülye vagyok.. Meg leszid mindennek.. De a legjobban ez akasztott ki: mondom,hogy milyen suliba akarok jövőre menni, ő meg támogatás és biztatás helyett azt mondja, hogy úgy sem jutok be,mert buta vagyok (4-es tanuló vagyok).. Soha nem támogat semmiben, ha az álmaimról mesélek, kinevet.. Hogy viselhetném el ezt? 14/lány

2015. nov. 15. 12:20
1 2
 1/15 anonim válasza:
63%
A nőknél gyakori, hogy másra vetítik ki a bajaikat, mint amire kéne. Szerintem anyukáddal is így van ez, nem rád haragszik, nem vagy buta, csak rád vetíti ki az egyéb problémáját. Ez nem szép dolog, de ha már feltetted magadban a kérdést, akkor jó úton jársz. Ne foglalkozz vele, mutasd meg neki, hogy nincs igaza. Persze így nehezebb, mintha segítene, de a dacból tudsz erőt meríteni.
2015. nov. 15. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
29%

Jogos a haragod anyukádra de ilyet akkor sem mondhatsz róla. Elvégre ellát téged, eltart nem csak kötelességből. Az hogy nem segít az azért van mert ő biztos nem volt olyan jó mint amilyen most te vagy és nem akar beégni előtted hogy ő annyit nem tud mint te.


Nekem édesapámmal volt ez, igaz elváltak de két hetente nála töltöttem a hétvégét, és volt hogy ott kellett tanulnom, kértem segítségét és kb hasonlóan reagált erre. Bár mikor 18 éves lettem és az érettségi közeledett akkor apám elém állt és elismerte hogy azért nem segített nekem eddig mert tudta hogy én 4-5 átlaggal és az eszemmel nagyon felülmúltam őt. Igaz apám sosem volt jó tanuló ő ezt el is ismerte de az életben ő sosem bukott meg. A válásuk oka az mindkettőjük hibája volt nem részletezem, de apum megtalálta az igazit, új családja van én is nagyon kedvelem őket ők is engem, apum új felesége egy igazi tündér olyan mint anyukám de mégis más, én anyámmal élek a mai napig mert nagyon jó a viszonyunk, és őt egy picit bántja hogy apámnál is vagyok de elfogadja hogy az apám mégis csak az apám, az ő kedvesére még nevelő anyaként sem tekintek, de mint barát nagyon megvagyunk.


De visszatérve a tanulásra apám nekem sem segített, anyám azért megpróbálta, anyám inkább a kémiába segített sokat és rábeszélt hogy érettségizzek le belőle és menjek olyan suliba utána ahol a vegyészetet és a gyógyszergyártást tudom megtanulni mert közelben van gyógyszergyár ha ott elhelyezkedek és nem szúrom el a helyet akkor jó ideig gondom nem nagyon lesz amiben igazat is adok neki mert igaz hogy sokszor hétvégén is dolgozok mert ott állandó műszak van, csak nyáron, meg karácsonykor állunk le meg esetleg húsvétkor ha nincs sürgős gyártás és ennyi.

2015. nov. 15. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
0%
attól függ hova akarsz menni. Általánosban a 4es nem túl jó,főleg ha gimnáziumot néztél ki.
2015. nov. 15. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
0%

Ha segítséget kérek a házi feladathoz, azt mondja, hogy hülye vagyok..


mondom,hogy milyen suliba akarok jövőre menni, ő meg támogatás és biztatás helyett azt mondja, hogy úgy sem jutok be,mert buta vagyok (4-es tanuló vagyok)..



Hat igen ez a bibi hogy hogy szerzed azokat 4-est? Anyukád segitsegevl?

Valoban igaz ha nem tudsz egyedeul egy házit megcsinálni akkor ne Menj olyan suliba ami még nehezebb lesz ha mar alltalanos iskolában is szülői segítségek tudsz házit megoldani.

2015. nov. 15. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! :)

Hát én úgy gondolom, hogy a 4-es jó..

Igazából Erdélyben lakok, 9-es tanuló vagyok,de ha a Magyarországi osztályozást nézzük, az 4-es.. És itt sokkal több jegy van, meg 1-estől osztályoznak.Ha maximumot akarok elérni, akkor nem az 5-ös jegyre kell törekedjek, hanem a 10-re.. De ez más káposzta :) nem a kérdéshez kapcsolódik :)

És gimibe mennék, ha engednék a szüleim.. De 40 km-re van a legközelebbi, és az anyagiak miatt nem lehet :) ezt meg is értem és tiszteletben tartom. De az bánt, hogy nem támogatnak..na mindegy :)..lesz valahogy :D

2015. nov. 15. 13:10
 6/15 A kérdező kommentje:
Utolsó: román háziba kérek segítséget, egyedül abból vagyok gyenge, és az rontja le az átlagomat. De abból is meg van mindig az átmenő jegy :) és éppen az,hogy nem segít, ha kérdésem van belőle, vagy nem értek valamit, már pedig azt jó lenne letisztázni, úgy gondolom :) Amit kell, mindig megtanulom, de a gyakorlati résznél akadnak problémáim :)
2015. nov. 15. 13:14
 7/15 anonim ***** válasza:
0%
hát nálunk 4.4-4.5 és 70-80 pontos központi felvételi kell egy jó gimihez, itt a 4es eléggé gyenge pedig itt 5 a maximum.
2015. nov. 15. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Oké, de én nem gimibe készülök.. :)
2015. nov. 15. 13:24
 9/15 anonim ***** válasza:
91%

Szerintem azt állítani, hogy a négyes nem jó jegy egy nagy hülyeség. Persze vannak különböző gimnáziumok, oda különböző osztályzat kell a bekerüléshez és mivel nem állította, hogy a piaristákhoz akar menni erről a témáról lekéne szállni, sőt nem is ez volt a kérdése...

Valamelyik válaszoló, aki az apukájáról mesélt, szerintem ő írhatja az igazságot. Másik része meg olyan lehet, hogy őt se támogatták, vagy ő elszúrhatta azt amit kitalált magának (mármint anyud).

és arra se hallgass aki azt mondja, hogy ha segítség kell a háziban hagyd a francba. Nem az a lényeg, hogy kell e segítség hanem, hogy a dogáknál hogyan teljesítesz! és akkor az okoskodókról nem is fejteném ki a további véleményemet.

2015. nov. 15. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
4%

"azt mondja, hogy hülye vagyok"


Te meg azt mondod rá, hogy "szemét az anyám"


Az én szótáramban a szemét lényegesen erősebb kifejezés, mint a hülye.

Ha vele is így beszélsz, akkor nem csoda, ha ilyen "nagyszerű" viszony van köztetek...

2015. nov. 15. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!