Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ez csak szerintem tartozik a...

Ez csak szerintem tartozik a szemét kategóriába?

Figyelt kérdés

Párom súlyos asztmás, és erősen allergiás. Múlthéten elutaztunk vidékre, figyelmeztettem, váltsa ki az allergiagyógyszerét.

Indulás előtt megkérte az anyját és az apját, hogy váltsa ki a gyógyszert - ő frissen végzett, még nincs munkahelye, nekem pedig az összes pénzem ráment az utazásra -, de ők közölték, hogy csak pár száz forintjuk maradt (ennek megfelelően nekem is a tényleg csak párszáz forintomból kellett a páromnak valami ehető kaját venni, mert ők nagy ívben sz@rtak rá hogy van-e mit ennie). Tehát a gyógyszer nem lett kiváltva. Időközben elfogyott az a gyógyszere is, ami enyhíti az asztmás tüneteit (még jó hogy a fulladós-gyógyszerből még van -.-)

Most egész éjszaka itt fulladozott nekem, nem tudtam aludni, reggel pedig hallottam ahogy a kedves mama pénzt kunyerál apósomtól, mert erre kell, arra kell, após pedig hozzávágott 5000 ft-ot (a gyógyszer 2000be került volna).

Eddig ők b@sztatták a párom hogy tanuljon tovább, addig ők eltartják, na ilyenkor akkor mi van? Nem ez volt az első eset hogy én rohantam el a gyógyszerekért és kajáért, mert a szülők teljes mértékben leszarták az ilyen dolgokat...


2011. ápr. 29. 06:48
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
76%
Kissé felszínes és önző gondolkodásúak a kedves szülei a srácnak. Egyébként az asztma és az allergia nagyszerűen kezelhető paleo étrenddel és sok vitaminnal. Szedess vele "bee pollen"-t nagyon jót fog tenni. Tapasztalat. A spray-k és a "fulladós gyógyszerek" csak tünetet kezelnek.
2011. ápr. 29. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tippet, ez nagyon jól jön! Nemcsak a páromnak, hanem nekem is, mert elég ronda allergiás ekcémám van :/
2011. ápr. 29. 07:06
 3/24 anonim ***** válasza:
67%

A párod amúgy elég jól el van...


Te fizeted az utazását, anyuka és apuka eltartja, ő meg csak kinyitja a száját és várja a sült galambot...


Nagyon sokan DOLGOZNAK a tanulás mellett, nem várják el a szüleiktől, hogy eltartsa őket!


A másik : biztosan kap a párod zsebpénzt, költőpénzt, amit persze másra költ és nem a gyógyszerére!

ELSŐSORBAN azt kellene megvennie (és neki!), nem mozijegyet, DVD-t, CD-t, stb...


NO COMMENT!... 8-[[

2011. ápr. 29. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
63%
Szeretem amikor egy ilyen kérdésből vonnak le egyesek messzemenő következtetéseket.
2011. ápr. 29. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:

No, csakhogy tisztázzuk. A párom ajándékot se szokott kapni a kedves szüleitől, nemhogy zsebpénzt :)

A frissen végzett azt jelenti, hogy versenyen megnyerte a szakvizsgáját, tehát befejezte az iskolát. Az asztmája miatt nem sok diákmelót tudna amúgy sem elvégezni, de a mostani órarendje mellett nem is tudott munkát vállalni (a sok felkészítés, meg a versenyek, meg minden hülyeség amibe a tanárok belerángatták...) :S

Szegénykém nem költ semmire, meghúzódik a sarokban és enni is alig eszik, hát persze hogy ott segítek neki ahol tudok...

A szülei pedig iszonyat példás szülők, megzabálnak a munkahelyükön, otthon semmi kaja, a kölykük egyen amit vadászik magának - pedig ott voltam mikor közölték vele, hogy tanuljon csak nyugodtan tovább, ők eltartják addig.

Azt persze ne említsük hogy folyton zaklatják mikor megy dolgozni, gondolom már várnák a casht... csak én leszek olyan szemét, hogy már építem a kis kuckót anyámék telkén, és odamenekítem a párom :)

2011. ápr. 29. 07:27
 6/24 anonim ***** válasza:
64%

Szegény srác... hát tényleg mindjárt megszakad a szívem érte...

Kifogott egy lányt, aki majd eltartja, házat épít a feje fölé, kimenekíti a rossz családi környezetből...

Valami kisegér a párod? hogy meghúzza magát a sarokban?

Talán lekéne ülnie beszélni a szüleivel, nem a félős, szegény csávót játszania.

2011. ápr. 29. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
Én is asztmás vagyok gyermek korom óta. Sőt nálunk mindenki az! A gyógyszert mindenki magának intézi. Én középsulis korom óta magamnak veszem ezeket a gyógyszereket. Nem várom meg, hogy elfogyjon, mert tudom, hogy életmentő! A szüleim úgy neveltek, hogy ne hagyjam el magam a betegségem miatt. Szerintem a párod(fiú vagy lány nem derült ki), nagyon elhagyja magát! Nem dolgozik mert asztmás, neme eszik mert a szülei szemetek, csak ül a sarokba és sajnálja magát. Az asztma nem halálos betegség, azzal együtt kell élni, nem rokkant vagy fogyatékos. A Te dolgod! De én biztos nem akarnék egy olyan társat, aki alkalmatlan az életre!
2011. ápr. 29. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
50%
Szerintem jól tolja a srác.Néha koplal,de cserébe eltartják,házat építenek neki..Kevesen engedhetik meg ezt a luxust maguknak.Én nem sajnálom.Basztatták,hogy tanuljon tovább-ez is csak az ő érdekeit szolgálta.Havi 1db munkanapot,ha dolgozással töltene,megoldódna a gyógyszer problémája is.Ezt nemhogy egy asztmás,de ennél súlyosabb beteg ember is meg tudná tenni,ilyen körülmények között..Gondolom akkor most én is a szemét kategóriába tartozom.
2011. ápr. 29. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
70%
szerintem, mindennek oka van. az tényleg nehezíti a dolgot, hogy a barátod asztmás, de ha valakinek nincsen pénze és tudja hogy ilyenek a szülei (nem számíthat rájuk, nem tartják be az ígéreteket), az menjen el dolgozni. ettől függetlenül a szülőnek az a feladata, hogy segítsen és terelgesse a gyermekét, ebben igazad van
2011. ápr. 29. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
Miből derült ki, hogy nem a fiú írta a kérdést, hanem a lány??
2011. ápr. 29. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!