Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nektek hogy reagáltak\reagálna...

Nektek hogy reagáltak\reagálnak a szülők ha nem mentél haza éjszakára?

Figyelt kérdés

22 éves lány vagyok, vidéken vagyok egyetemista. Most itthon töltöttem a hétvégét, és tegnap éjjel nem jöttem haza aludni. Akartam szólni a szüleimnek, de elkavarodott a telefonom, és mire meglett már vagy 3szor hívtak, akkor dumáltam velük.

Ma reggel ahogy hazaértem el lettem hordva minden szarnak, meg hogy én biztos össze vissza szexeltem (holott egyáltalán nem vagyok olyan lány) meg stb, pedig csak ott aludtam egy barátomnál akit amúgy ismernek a Szüleim. Na mindegy is, ezek csak részletek. Tényleg Ennyire le kell hordani egy 22 éves felnőtt embert ha nem otthon alszik egy napot?


2015. nov. 22. 10:02
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
60%
Én férfiként könnyebb helyzetben voltam a te korodban és szerencsére nekem mindig nagyon jó kapcsolatom volt a szüleimmel. Nem azt mondom, hogy nem aggódtak, de megbíztak bennem és felnőtt emberként kezeltek. Egy-egy éjszakáért sosem szóltak, sőt apám mindig megveregette a vállam, ha megtudta, hogy egy lánynál aludtam. Annyi kérésük volt csak, hogy ha hosszabb időre eltűnök (nyaralás, kiküldetés a munkahelyemen), akkor arról tudjanak. Ehhez még most is ragaszkodnak, pedig már saját családom van.
2015. nov. 22. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
70%
Az alapból nem egy normális dolog, hogy téged 22 évesen éjszaka hívogatnak telefonon. Nálunk egy rém egyszerű rendszer működik kb. 17-18 éves korom óta, megmondom, hogy kikkel megyek el meg hogy hova (nyilván a szüleimnek, mivel idősebbek, túl sokat már nem mondott akkoriban se egy-egy szórakozóhely neve) és annyiban megállapodunk, hogy majd jövök. Kész, ennyi. Ha valami oknál fogva tényleg reggel esnék haza, bár ilyen nem nagyon forudlt elő, írok egy üzenetet és ennyi. Egyikünk se turkál a másik magánéletében.
2015. nov. 22. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
29%
Majd gondolj bele te mit gondolnál és hogy reagálnál ha a gyereked nem járna haza. Értelmes családokban azért megvan a minimális kommunikáció hogy a másik fél ne aggódja halálra magát. Ne vidd túlzásba, mert ha tényleg bajba leszel, a kutya nem fog időben keresni.
2015. nov. 22. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
72%
Én mindig is elmehettem bárhova, csak tudatni kellett velük, hogy jól vagyok. Igaz másik városba nem látják, hogy elmegyek este bulizni meg ilyesmik, ilyenkor nem szoktam szólni sem, hisz minek aggódjanak, de ha itthon mennék el, akkor szólnék nekik mindenképp
2015. nov. 22. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
27%

Onnéttól, hogy nem élsz otthon (csak látogatóba mentél) semmiféle joguk nincs beleszólni, hogy mikor hol vagy.


Ne idegesítsd fel magad, egyszerűen taplóság ahogy a szüleid viselkedtek. 22 éves, különélő felnőttként oda mész és akkor, amikor akarsz, mindenféle beszámoló nélkül.

2015. nov. 22. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
68%

Én mondtam volna, hogy nem csak a szombati este alkalmas szexuális együttlétekre, hanem a hét többi napja is, amikor nem vagy otthon :)


Szerintem kicsit eltúlozták, bár ha tudod hogy ilyenek, legközelebb legalább egy smst dobj nekik, hogy xyz-nél alszom, reggel megyek.

2015. nov. 22. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
68%

Szerintem szimplán csak gondolj bele a következőbe:

A családból, tesó, szülő akárki elmenne valahova este, tudnád, hogy kb. mikorra ér haza. Felébrednél akkor amikor már rég otthon kéne lennie, ő nincs sehol és telefonon meg nem tudod elérni. Nyilván aggódnál és rohadt ideges lennél. És ez életkortól tök független. Ugyanilyen ideges voltam akkor amikor anyám színház után elment a barátnőivel kávézni és lemerült a telefonja és a beígért 10 óra helyett hajnali kettőkor ért haza. Ha szól, hogy akkor jön semmi baj, de így minden átfutott az agyamon, hogy vajon mi történhetett vele...

2015. nov. 22. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
Hat, nem biztos hogy fog segiteni, amit irok, de az enyeim nem fujtak fel a dolgot. Ennek tobb oka is volt: anyam elvalt es magaval volt elfoglalva, nem velunk, nagyjabol bizottbennem, nagyjabol tudta kikkel es hol vagyok... es meg senkinek nem volt mobilja...
2015. nov. 22. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
57%
3-sal értek egyet. Talán majd akkor megérted, ha gyereked lesz. Nálunk is van egy szabály és senki nem érzi ettől még magát gátolva. Szólunk hogy hol vagyunk és hányra érünk haza. És ha véletlenül nem érnénk haza a megbeszélt időpontban, akkor telefonálunk v. sms-t küldünk. A lányom 18 én 44 férjem 45 éves és egyikünknek sem teher és ettől nem vagyunk "kisebbek", hogy a másikat nem akarjuk, hogy izguljon. De ha pl. külföldre utazunk még apukámat is felhívom, hogy ne izguljon, megérkeztünk. Nekem ez a normális.
2015. nov. 22. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
73%

szerintem is illik szólni, küldeni egy smst, hogy ne várjanak.

de nekik sem volt igazuk, hogy egyből neked estek, hogy biztos összevissza szexeltel.. 22 évesen ez nem az ő dolguk

2015. nov. 22. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!