Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nektek hogy reagáltak\reagálna...

Nektek hogy reagáltak\reagálnak a szülők ha nem mentél haza éjszakára?

Figyelt kérdés

22 éves lány vagyok, vidéken vagyok egyetemista. Most itthon töltöttem a hétvégét, és tegnap éjjel nem jöttem haza aludni. Akartam szólni a szüleimnek, de elkavarodott a telefonom, és mire meglett már vagy 3szor hívtak, akkor dumáltam velük.

Ma reggel ahogy hazaértem el lettem hordva minden szarnak, meg hogy én biztos össze vissza szexeltem (holott egyáltalán nem vagyok olyan lány) meg stb, pedig csak ott aludtam egy barátomnál akit amúgy ismernek a Szüleim. Na mindegy is, ezek csak részletek. Tényleg Ennyire le kell hordani egy 22 éves felnőtt embert ha nem otthon alszik egy napot?


2015. nov. 22. 10:02
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
8%

Akartam szólni a szüleimnek, de elkavarodott a telefonom,


Inkabb ez ami kiboritana hogy varom haza a gyermekemet aki a telefonhívásra sem válaszol. Biztosan én is aggódnék.

Szüleid is aggodtak biztosan.

Mas lett volna a reakció ha elore szólsz hogy ne várjanak.

De ihy biztosan csak ideggbol mondtak.



22 éves lány vagyok, vidéken vagyok egyetemista.



Valószínű hogy otthol elsz laksz csak az egyetem miatt vagy "koliba" laksz vidéken. Ez nem azt jeleni hogy te kulon élsz!

Foleg meg ugy nem ha mondjuk anyagilag a szüleid tamogatnak!

Ha nem ez lenne valószínű hétvégente a sajat házadba mennel pihenni es nem a szuleidhez.


Ezt a kettőt össze téveszted!

2015. nov. 22. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
44%

Szerintem igazuk van, hogy kiakadtak. Ennek semmi köze a korodhoz. Képzeld el, hogy a 40 éves párod elmegy bulizni a haverokkal és nem jut haza csak reggel, mert mondjuk bepiált és elaludt. Te mire gondolnál? Biztosan ezer rossz dolog átfutna az agyadon. Meghalt, megtámadták, megverték, stb.

Teljesen természetes dolog, hogy felnőtt emberek is (nem csak gyerekek) akik egy háztartásban vannak, szólnak, ha nem mennek haza, hogy a másik ne aggódjon.

Én kimaradhattam éjszakára, de előtte mindig szóltam, hogy nem fogok hazamenni és hogy hol leszek.

2015. nov. 22. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
31%

Egyáltalán nem normális dolog egy 22 évest bármilyen formában is számon kérni...


Lehetne más saját életed és saját családod ennyi idősen, amihez nekik az ég világon semmi közük nem lenne.

2015. nov. 22. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
59%

Természetes, hogy kiakadnak. Bármi történhet. Pl. ezek a diszkó katasztrófák.. Történik valami.. Te jól vagy meg minden egy barátodnál alszol, de a telefonod lemerült így szüleidet nem tudod elérni. A szüleid pedig hallják a hírekbe, hogy mi történt, téged pedig nem érnek el.

Szerinted ilyenkor mit érezhet egy szülő?

Lehet, hogy nem túl jó példa, de reális.

2015. nov. 22. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
69%
Önmagában azzal semmi gond, ha nem alszol otthon. De én is szívbajt kapnék, ha szó nélkül eltűnne a gyerekem. 21 vagyok, alap, hogy hazaszólok, hogy kb mikor érkezek....
2015. nov. 22. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
66%

Miért 0% az, aki azt írta, hogy illik szólni? Koleszban a szobatársamnak is dobok annyit, hogy este jövök, vagy reggelig maradok valahol, pedig felé semmilyen kötelezettségem nincs, de mégis... Nem egy nagy erőfeszítés, a másik meg nem aggódik.

Nekem volt, hogy a barátom a szigeten volt, és nem válaszolt, nem vette fel a telefont, napokig görcsben volt a gyomrom, hogy mi történhetett vele. Senkinek nem kívánom ezt az érzést.

Nem is értem az embereket..

2015. nov. 22. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
45%

Az a rész érthető, hogy ha a szülő úgy tudja hogy hazamész, akkor illik nekik dobni egy sms-t hogy mégsem.


Viszont ha nem így van, akkor sem kell a szülőnek kiverni a balhét, ha meg a szexuális életem firtatnák, akkor én ordítanám le őket. Elég primitívek.


Ráadásul ez a 3x hívogatás is gáz. Oké hogy aggódik valamilyen szinten az ember, de ne akadjon már ki ha nem veszi valaki fel első csörrenésre a telefont. Az sem normális hogy valaki azonnal a legrosszabbra gondol, aztán még a másikat hibáztatja mert neki túl élénk a fantáziája.


Bárkivel megtörténhet hogy éppen nem elérhető. Egy buli közepén meg se hallom ha hívnak, van hogy lemerülök, de fordítva volt hogy anyám is bent felejtette a telefonját munkahelyen.


Ha mondjuk X napig nem jelentkezik valaki az oké...de ha egy fél estére épp nem veszi fel, akkor ne kezdjék már ásni a sírt...

2015. nov. 22. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
55%
Ha igényt tartanak rá, joguk van tudni hogy hol vagy, és mikor érsz haza. Attól hogy a takonygombócok már felnőttnek érzik magukat akár 12 akár 22 évesen a szüleikhez tartoznak ha még egy háztartásban élnek.
2015. nov. 22. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
49%

Igazuk van, én is lebsztalak volna. És nem azért, mert nem jöttél haza - normális, nem gyerek vagy már -, hanem mert egy tetves sms-t nem tudsz megereszteni.


Én 26 vagyok, de teljesen alap, ha valakinél vendégeskedek és nem alszok ott, értesítem őket.

2015. nov. 22. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!