Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Elhagyott gyereket 17 év után...

Elhagyott gyereket 17 év után kezdte el zaklatni az az ember aki magát az apjának nevez. Annyi köze van csak hozzá hogy megcsinálta! A facebookon zaklat engem is és a lányomat is. Ilyenkor mi a teendő? Feljelenthetem? Tehetek bármi intézkedést?

Figyelt kérdés
2015. nov. 20. 09:44
1 2 3 4 5
 1/45 anonim ***** válasza:
98%
Elismerte anno az apaságot hivatalosan, ergo az anyakönyvi kivonatban az Ő neve van feltűntetve apaként? Fizetett gyerektartást? Nos, mivel gyakorlatilag lassan nagykorú a gyerek, ha ezekre igen a válasz sem kötelezheti a lányát kapcsolattartásra és ha ezt anno a bíróság megállípította sem fogják már kényszeríteni hivatalosan sem. Ha mindez nem történt meg, úgy értem jogilag sincs semmi köze a gyerekhez, metr enm ismerete el az apaságot, akkor igen, nyugodtan feljelentheted, mert kvázi vadidegen. Más esetben nem érdemes foglakozni vele, mert nem fognak semmit csinálni, ha nem "komoly" az ügy és papíron Ő az apa, nem fogják előállítani, mert írogat a facebookon. Tiltsd le, aztán ha személyesen is keres, akkor jöhet a következő lépés.
2015. nov. 20. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/45 anonim ***** válasza:
14%
Jobb keson mint soha...
2015. nov. 20. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/45 A kérdező kommentje:
Az a helyzet hogy amikor megszületett a kislányom, akkor rá nem olyan sokára bíróságon beadtam egy kérelmet, hogy mondjon le az apai jogairól. Ez meg is történt.Gyerektartást nem kértem tőle sosem. A 17 év alatt egyszer sem tett lépést afelé,hogy érdekelné a lányom. Egészen tegnapelőttig. Nagyon kétségbe vagyok esve... Ha feljelentem akkor mi fog történni?
2015. nov. 20. 09:53
 4/45 acelsziv ***** válasza:
80%
Ebben az esetben szimpla zaklatás, hisz nem minősül rokonnak sem. De miért nem tiltjátok le a francba?
2015. nov. 20. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/45 anonim ***** válasza:
39%

én adnék egy esélyt, gondolom a lanyod valamennyire csak kíváncsi rá. ha igen, akkor 3-asban talalkozzatok egy nyilvános helyen. ott eldol hogy mit akar, es hogy a lanyod tart e igényt a kapcsolatra.

bár nyilván függ attól is , hogy milyen stílusban és írt nektek a Facebookon.

2015. nov. 20. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/45 A kérdező kommentje:
Azért nem lett letiltva,mert ezidáig nem volt regisztrálva.. De mivel nem zavargott 17 évig, így eszembe sem jutott vele foglalkozni.
2015. nov. 20. 10:03
 7/45 A kérdező kommentje:
Ez az ember egy "bűnöző" persze ezt utólag tudtam meg. Nem akarom a lányomnak engedni,hogy bármiféle kapcsolatban legyen vele...
2015. nov. 20. 10:06
 8/45 anonim ***** válasza:
89%
Nos, ha ez a helyzet, akkor első kérd meg, hogy legyen szíves ne keressen többet, aztán tiltsd le a FB-on, lehet veszi a lapot és leáll, ezek szerint még friss a dolog. Jogilag ez esetben vadidegennek számít, ha a bíróság előtt mindez rendezve is lett, az senkit nem érdekel, hogy ő a bilológiai apa, jogok annak járnak, aki vállalta a kötelezettségeit is (elméletben). Ergo ha nem áll le, feljelentheted zaklatásért, semmi köze nincsen hozzátok. Nem kell félni, légy határozott és lépj!
2015. nov. 20. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/45 anonim ***** válasza:
35%
Mit kell az idézőjeles "bűnöző" alatt érteni?
2015. nov. 20. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/45 anonim ***** válasza:
91%

"akkor rá nem olyan sokára bíróságon beadtam egy kérelmet, hogy mondjon le az apai jogairól."


Ez hogy lehetséges? Csak mert Volt hasonló esetem, és egy bíróságnál Sem áll meg, csak ha van nevelöapa, aki nyíltan örökbefogadja.


Vagy csak a jogokról le lehetm mondani? Mert a kötelességek maradnak tudtommal, amíg ezeket nem veszi át egy nevelöapa.

2015. nov. 20. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!