Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy oldjam meg? (hosszú)

Hogy oldjam meg? (hosszú)

Figyelt kérdés

Anyukám gyerekkorom óta rajtam tölti ki a dühét ha munkával vagy a nővéremmel van problémája.

A párommal lakást szerettünk volna venni és felvettünk volna egy 1 milliomos hitelt, ennyi kellet egy lakáshoz már csak, hogy fel is újítsuk és meg is tudjuk venni. De anyukám azt mondta ne hitelt, ad rá pénzt... ezért mi nagyon hálásak is vagyunk, meg is köszöntük és ha elkészülünk a lakással át is hívnánk egy köszönet vacsorára.

Mikor az ügyvédnél voltunk, megint megköszöntük neki a segtséget...

Utána felhívott pár napra rá, hogy mekkora bunkók vagyunk, mert meg sem köszöntük... én bocsánatot kértem (bár párom sem értette a dolgot)

Most hétvégén oda adta a régi mosógépet, mert vesz újat..ezt is megköszöntük, adtam neki virágot is.

Ma felhívom, hogy hogy van erre megint kiabált velem, hogy mekkora bunkók vagyunk...

Én már tényleg nem tudok micsinálni, gyerekoromban is zavart ez és lelkileg is borzasztó volt ( iskolai pszihológushoz is jártam, lehet megint kellene járnom)

Sokan mondják miért nem mondom el ezt neki, elmondtam... inkább haggyuk akkor mi volt.

De most megint kiakasztott és elegem van... inkább visszadnám neki azt az 1milliót és a mosógépet csak, hogy béke legyen...

Lelkileg tud terrorizálni más téren is és már nem bírom. A párom is látja, hogy emiatt mindig rossz kedvű és elkeseredett leszek.

Még is mit tehetnék? Hálás vagyok a segítségért ,de ha tudom ezzel jár inkább hitelt veszünk fel, mert még az is jobb ennél...



2015. nov. 24. 18:46
 1/6 anonim ***** válasza:

Nálam is ilyen volt anya - nem változott. Azóta sem. Azóta se tartjuk valami jól a kapcsolatot.. Nem tudott megváltozni.

Kiskoromban rajtam, a nővéremen, az öcsémen, és apun töltötte ki a dühét.. s annyi év után, még most is.

De nálunk nem is csak iyen nagy dolgokrt haragszik meg.. Babaruhák vásárlásánál álltunk, s ő pedig adott kérés nélkül.. Nem győztem köszönni. Aztánmeg bunkózott velem..

Nem tudom, mit tegyél. Feltehetőleg semmit se tudsz. Ilyen a természete, el kell fogadnod. Nem birod megváltoztatni.

2015. nov. 24. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen átérzem amiket írsz. Nyilván ez anyagi helyzet fügvénye is, de én abszolút hasonló reakciók miatt jutottam arra a döntésre, hogy nem fogadok el ilyesmiket. Persze akkor meg az is sértődés melegágya lehet, de konkrétan nem mondok el neki semmit, és ő már csak arról értesül, hogy lett új mosógép, szekrény, stb. Ha eladjuk a lakást és másikat veszünk, már megbeszéltük férjemmel, hogy azt se mondjuk el. Ottvan benne ez a mindenáron segíteni akarás, de utána akkora árat kell fizetni érte (családi feszkók, besértődés, benémulás stb) hogy egyszerűen még egy milla se érné meg. Főleg h ő évekkel később is azt emlegeti, hogy bezzeg arra jó voltam h pénzt adjak mikor...-miközbe nem kértünk.

Sztm próbálj teis függetlenedni. Minél inkább kötve vagyok hozzá, annál inkább tud rád hatni.

2015. nov. 24. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

igen én is ezt szeretném, függetlennek lenni tőle.

De most is csak sírni tudnék, hogy megint így kiabált velem, csak most jöttem rá mennyire zavar és mennyire fáj nekem. Más téren is vannak problémák ,de ezzel szembesülök a legtöbbszőr

2015. nov. 24. 19:17
 4/6 anonim ***** válasza:
Ha van egy kis időd, nagyon javaslom Susan Forward: Mérgező szülők c könyvét, ilyen mindennapi pszichológia jellegű. Nagyon sok ilyen szülő van, sőt sajnos a legtöbb, a szüleink idejéből még nagyon nem foglalkozott azzal h kicsit tudatosabban éljen/viszonyuljon a párjához, gyerekéhez..csupa jószándék de valami kellemetlenségbe csomagolva..
2015. nov. 24. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Figyelj, szerintem ezt nem tudod megoldani. Nem volt szerencsés pénzt elfogadni tőle, az ilyen embernek ha lehet ne tartozzunk semmivel, de gondolom akkor is talál rá okot, hogy beléd rúgjon. Nem fog megváltozni, idővel még rosszabb lehet. Egyet tehetsz, véded magadat tőle, mert árt neked. Légy nagyon óvatos, mert az idő előrehaladtával előfordulhat, hogy komolyabban rászorul a segítségedre, és ha hozzád költözik vagy napi szinten találkozni kell vele, az tönkretesz. Nagyon nehéz az ilyen szekálást, verbális agressziót figyelmen kívül hagyni. Szóval én tudatosan készülnék arra, hogy ezt elkerüljem, tennék félre pénzt, ha idősebb korában esetleg ápolni kell, akkor ne nekem legyen muszáj odajárni. Súlyos szavak, de szerintem az ilyen mérgező szülők, ahogy helyesen írta valaki, nem hagynak más választást. Légy nagyon tudatos ebben, és ne hagyd, hogy megzsaroljon azzal, hogy felneveltelek, és ezzel meg ezzel tartozol nekem! Jogod van magadat megvédeni, akármit mondanak mások.
2015. nov. 25. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat :)
2015. nov. 25. 18:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!