Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A szüleim nem szeretnek...

A szüleim nem szeretnek mindig csak a hibáimat keresik bennem. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Én általános iskolás vagyok (lány)13 éves.Nagyon sokat segítek a szüleimnek itthol (takaritás hugomravigyázás stb.),de mindig azt mondják,hogy nem csinálok semmit se.Ban egy bátyám (középiskolás) ő nem csinál semmit csak suliba jár hazajön gépezik (kb. éjfélig,reggel korán kel a buszozás miatt).Ittholnem csinál semmit ha csinál is,akkor időre és csak egy órát azt is csak úgy ha a szüleim kikapcsolják a vifit.A szüleimnek régóta megromlott a kapcsolatuk sokszor veszekednek.Eddig a névnapomat mindig elrontották a vitájukkal,most vol a születésnapom és már azt is elrontották.Soha nem érdekelte őket,hogy mi van velem.4-5-ös tanuló vagok,de színtiszta 5-ös is lehetnék,csakhát nem hagynak tanulni (emeletes a házunk)mert folyton lehívnak,hogy mosogassak el,vigyázzak a hugomra pakoljak össze stb

Már arra is harakszanak ha pihenek főleg ha tanulok.Orvos vagy ügyvéd szeretnék lenni (ezt ők is tudják),de nem érdekli őket.(A bátyám 1-2-3-4 tanuló és informatika szakos,nagyon zárkózott).A hugom még kicsi és 7-8 óra körül alszik el,és a szüleim ezért már azt sem engedik meg nelem,hogy lent fürödjek (ezt nem tudom,hogy hogy képzelték mert fent zuhanyzó vn ami eng nem zavar,de a víz is hideg és ha pedig felmelekszik kb.10 perc után akkor leforráz.A másik hibája a fenti fürdőnek,hogy nem rakták fel a tükrös szekrényt,hogy kitudjam fésülni a hajam vagy fogatmosni vagy bármit.)


A apám felőli nagymamám utál ki nem bír állni,csak kihasznál csak a báttyámat (a bátyámnak 2,5 évesen agyvérzése volt,szerencsére maradandó károsodás nélkül túlélte) és az unokatestvéret szereti meg oersze a hugomat de rólam tudomást sem vesz.S intén az édesapám felőli bagyapám kocsmába jár és ha be van rugva akkor meg nagyon bunkó.

Az édesanyám felőli nagymamámnak 7 unokája van (velem együtt)és míg rólam csak 1 kép van kirakva,addig a többiekröl 5-6 kép vagy több.A nagyapám pedig cigizik nem beszél velünk csak tv zik és újságot olvas (aa felnőttekkel beszél).

Van egy nagyon kedves öreg ismerősöm a dédimamámnak tekintem mibdig készített nekem párnahuzatot könyvjelzőt most éppen a zaoltáromra készít borítót virágokat is adott stb

Mindig szívesen fogad örül nelünk csak sajnos nagyon öreg már és a férjével együtt be akar menni egy öregekothonába és valószínű ,hogy soha többé n látom majd mert az anyukám n engedi meg (már megmondta),hogy meglátogassam majd őt.

Egyszerűen romokban az életem,segitsetek kérlek,hogy ti mit tennétek a helyben vagy valit Kérlek.

Bocsánat a helyesírási hibákért.


Válaszaitokat előre is köszönöm.


2015. nov. 25. 21:38
 1/8 A kérdező kommentje:
Vagy mondjázok meg mit csinálok rosszul?
2015. nov. 25. 21:55
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nen csinálsz semmit rosszul. Ez az élet. Neked ez jutott perpill. Sajnos a korodra való tekintettel meg csaknelnse tudsz koltozni. Nezd a jo oldalat. Nem vernek meg.
2015. nov. 25. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
30%

Nyelvtanból hanyas vagy?

(nem bántásból )

2015. nov. 25. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy valaki más az apukád igazából?
2015. nov. 26. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
76%

Nem veled van a baj! A bátyád kiskori agyvérzése sokmindenre magyarázat lehet. A kivételezésre, és a szüleid közötti feszültségre is. Nem természetes, hogy így kell lennie, de sajnos nem is ritka.

Az nagyon jó, hogy szép céljaid vannak, és rendesen tanulsz.

Sok kitartást és bátorságot Neked!

2015. nov. 26. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
A helyesírási hibákért bocsánat csak telóról raktam fel.Biztos,hogy ő az apukám.Az utolsó és az 1 válaszírónak köszönöm,de persze a többieknek is.
2015. nov. 26. 13:47
 7/8 anonim ***** válasza:

https://www.youtube.com/watch?v=XH7PKShYIUI


Nem sokat tehetsz. De hidd el te mindent jól csinálsz,sajnos nem mindenkinek jár a gond nélküli élet/gyerekkor.

2015. nov. 26. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Először is nem tudom eldönteni, hogy ez a szokásos kamasz "depresszió" vagy tényleg ennyire súlyos a helyzet. 18/F vagyok éppen csak kilábaltam a súlyosnak mondható kamasz időszakomból. Ebben a korban hajlamosak vagyunk túlozni, én is ilyen voltam, de már mindent másképpen látok és köszönöm is a szüleimnek a pofonokat amik visszatérítettek a helyes útra :) Szerintem téged is nagyon szeretnek a szüleid, ahogy a legtöbb gyermeket. Próbáld meg kerülni a konfliktusokat, légy mindig tisztelettudó és szorgalmas, s akkor tényleg nem tudnak beléd kötni. Remélem minél előbb javul a helyzeted! :)
2015. dec. 8. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!