Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért nem értik meg anyukámék,...

Miért nem értik meg anyukámék, hogy nem szeretnék olyan lenni, mint nővérem?

Figyelt kérdés
Ugyanazt az eredményt várják el tőlem, mint nővéremtől. Ő most fog érettségizni a hatosztályos gimnáziumban, én most kezdtem ott. A nővéremnek van két nyelvizsgája, mind a kettő középfokú, apáék közölték, hogy mire oda jutok (11-ben tette le mind a kettőt) addigra nekem is meg kell ezeknek lennie, ahányszor csak szólok, hogy én mást szeretnék, mindig elkezdenek velem kiabálni, hogy mindig csak a nyafogásból állok ki, meg ha a nővéremnek megy, akkor nekem is mennie kell, nem azért nevelnek, meg ölik a taníttattásomba a sok pénzt, hogy utána meg ne legyen belőlem semmi. Nagyon rosszul esik, hogy mindig a nővéremhez akarnak igazítani, ugyanazt várják el tőlem, amit ő elért.

2015. okt. 19. 12:22
1 2 3
 1/22 anonim válasza:
60%
szerintem örülj, hogy elvárják a két nyelvvizsgát, anélkül semmire se fogsz menni. hova jár a nővéred?
2015. okt. 19. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
68%

Nem a nővéredhez akarnak igazítani, hanem a normális élethez. Mégis mi mást szeretnél, mint boldogulni az életben? Nem kötelező 11-re két középfokú nyelvvizsgát letenni, de messze nem lehetetlen, nyelvtudás nélkül pedig nem lesz belőled semmi, ezt jól látják a szüleid.

Egyáltalán, lehet, hogy kicsit jobban képben vannak a dolgokkal, mint te 12-13 évesen.

2015. okt. 19. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
Én is gimnáziumba mentem volna, de nyolcadik után szerettem volna menni.
2015. okt. 19. 12:45
 4/22 anonim ***** válasza:
73%
Ez a lényegen nem sokat változtat. Hacsak nem gyári szalagmunkásként képzeled el az életedet, szükséged lesz nyelvtudásra, bármivel is fogsz foglalkozni.
2015. okt. 19. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
92%

én úgy látom a válaszokból nem teljesen értették a problémádat..


egy szülő nem várhatja el hogy ugyan olyan jól teljesítsen a másik gyereke is ahogy az első (vagy akárhányadik) be kell látni,hogy mindenkinek vannak gyengeségei,és erőltetni nem szabad. Javasolni,tanácsolni,biztatni,segíteni igen!! de erőszakosan nem! Abban igazuk van hogy nyelvtudással többre mész-de tényleg nem így kéne előadniuk!


Azt tudom tanácsolni,hogy ülj le velük és mondd el,hogy: igyekszel majd jól teljesíteni és nyelvvizsgára is szert tenni,de ez nem biztos hogy pont 11.-re fog sikerülni,pláne akkor ha ekkora nyomás alatt tartotok.

Én nem nem a nővérem vagyok,ő könnyebben tanult, én nehezebben.ezt meg kell értenetek.

2015. okt. 19. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
65%

Pedig nem akkora nagy dolog. Én heti 1x jártam egy órára magántanárhoz a sulis oktatás mellett és első gimiben (4 osztályos) meglett az egyik majd harmadikban a másik.

Ha most elkezded, minden különösebb erőfeszítés nélkül sikerülni fog.

Bármilyen szakmát tervezel ahhoz hasznos a nyelvtudás, szüleid csak akkor lennének elítélhetőek, ha vmilyen speciális dolgot erőltetnének amihez nem fűlik a fogad (pl. sakknagymestert akarnának belőled faragni miközben te inkább verseket írnál...)

2015. okt. 19. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
97%
Az hogy tolni akarnak előre az szép és tisztelendő dolog. DE ha folyamatosan a testvéredhez akarnak hasonlítani vagy " jó persze, testvérednek ez már megvan/megvolt ilyenkor " v. ha neadj isten nem sikerül valami akkor " BEZZEG a testvérednek ment" ez testvéri viszályhoz fog vezetni. Nem is kicsihez.
2015. okt. 19. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
76%
De én úgy látom, hogy a kislány meg sem próbálja, csak hajtogatja, hogy ő "mást szeretne". Persze nem szép dolog, és nem is vezet semmi eredményre, ha a testvéreket egymáshoz hasonlítják a szülők, a problémának ez a része rendben is van, de hetedikes korban felesleges elhatározni, hogy ez neki nem is fog sikerülni, főleg, hogy az írás stílusából ítélve egy alapvetően értelmes gyerekről van szó.
2015. okt. 19. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
87%

Az én gondolataimat ezzel kapcsolatban leírta az 5. válaszoló.

Írod, hogy mást szeretnél. Mit szeretnél? Van elképzelésed?

Még az is lehet, hogy sokkal jobb leszel a nővérednél. Az butaság, hogy olyannak kell lenned!

2015. okt. 19. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:
Én nem azt mondtam, hogy nekem nem fog sikerülni, de bizonyos dolgokat nem most szerettem volna, ilyen a hatosztályos gimnázium, én nem szerettem volna menni, hanem majd nyolcadik után, sima négy, vagy nyelvi előkészítősön öt osztályos gimnáziumba. Nincs még elképzelésem, hogy mi szeretnék lenni, érdekel apa szakmája, ő építész mérnök, meg anyáé is, óvodapedagógus. De úgy, hogy mi szeretnék lenni, azt nem tudom. A nővérem, ha felveszik ő tanár szeretne lenni. Idegennyelv szakon.
2015. okt. 19. 14:53
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!