Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szeretnék elköltözni a páromtó...

Szeretnék elköltözni a páromtól, mire számítsak, mit tehetek? Hátrányt jelent gyermekelhelyezésnél, ha három műszakban dolgozom?

Figyelt kérdés

Párommal már régóta rossz a viszonyunk, nagyon sokszor bánt, nem fizikailag, csak lelkileg. Ha szól hozzám, akkor inkább csak leszól, mindenben a hibát keresi, párszor kizárt a lakásból... A helyzet biztos nem fog javulni, így egy ideje fontolgatom, hogy jobb lenne, ha elköltöznék. Nem vagyunk házasok, csak élettársak. Van egy gyerekünk, aki 12 éves. Természetesen őt szeretném magammal vinni. Én dolgozom, ahol a munkahelyem van, ott van lakás is, 40 km-re a jelenlegi lakóhelyünktől, így az iskolaváltás is szükséges lenne. Hogyan kezdjek bele ebbe az egészbe? Fogjam a gyereket és menjünk? Az apa beleegyezése nélkül átirathatom másik iskolába a gyereket? Kell hozzá gondolom lakcímkártya, de azt úgy tudom mindkét szülőnek alá kell írnia, amikor megváltozik egy kiskorú lakcíme. Három műszakban dolgozom, a szüleim tudnának segíteni, de még így is tartok tőle, hogy ez hátrányt jelentene. Az apa most munkanélkülin van, de feketén dolgozik. A gyerektartás összegében így megegyezhetünk, vagy majd meghatározzák azt is? Jár egyáltalán ilyenkor? A családi adókedvezményt is ő vette mindig igénybe, hogyan tudom elintézni, hogy én kapjam mostantól?

Sajnos az kizárt, hogy ameddig együtt élünk addig kezdjem el intézni ezeket a dolgokat, mert simán képes kidobni. A ház az övé, annak idején én költöztem hozzá. Úgyhogy én mehetek, a gyerek marad. Szerintem bármit is próbálnék, biztos, hogy nem lehetne vele normálisan megegyezni semmiben, pedig én szeretném békésen befejezni a kapcsolatunkat. Csak szeretnék elmenni a gyerekkel együtt és végre nyugodtan élni.

Tudnátok segíteni, hogy hogyan, merre induljak, mire számítsak, mit tehetek meg és mit nem?

Amiatt is aggódom, hogy meg tudunk-e majd élni az én fizetésemből? 110 ezer a nettóm.


2015. okt. 4. 14:26
 1/8 anonim ***** válasza:
73%

Hát nehéz ügy. A te szüleidhez átmenetileg nem tudtok menni esetleg?


Annyi biztatót tudok mondani, hogy a bíróság csak a bejelentett munka utáni járadékot fogja nézni. Hiába keres fél millát, ha feketén dolgozik. Ebből a szempontból te előnyben vagy.


Másrészt szerencsés, hogy már nem olyan kicsi a gyerek, de őt is megkérdezhetik, hogy hol szeretne lenni, esetleg pszichológus rajzoltat vele, amit aztán kielemez és az alapján hoznak döntést.


Szerintem ilyen iskolaváltáshoz nem kell mindkét szülő. Legalábbis nekem 1. osztályban kellett másik suliba mennem mert bezárt és csak anya volt velem apám nem. Meg nem is másik országba mentek csak pár km-rel arrébb. A lakcímkártyás részt nem tudom arra nem volt még példa nálunk.

Gyámügynél esetleg okmányirodában tudsz még érdeklődni.

Tartásdíj és csp ugyan úgy fog járni. csak az a kérdés, hogy apa fog-e fizetni.

2015. okt. 4. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
81%

A gyereket nem viheted, csak az apa beleegyezésével. Erről érdemes egy papírt íratni, nagy ha félsz tőle, akkor bemenni a birosagra és kérni egy sürgős, soron kívüli elhelyezést a gyerekre nálad. Iskola atiratashoz szinten kell az engedélye.

Mindenben megegyezhettek, de érdemes ekkor is egy bírósági perben jogerős ítélettel megerositeni, ezzel lehet pl a tartasdijat követelni, ha elmarad. Tartasdij mindig jár kiskorú gyerekre, családi adokedvezmeny pedig az veheti igénybe, aki a saját háztartásban neveli a gyereket.

Tehát első utad akkor a birosagra vezessen, ha lehet akkor az aktuális panasznapon, ott segítenek mindenben. Az ideiglenes határozattal a kezedben költözhetsz a gyerekkel és az alapján igenyelheted a családi adokedvezmenyt és a családipótlékot is.

2015. okt. 4. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

ha munkanélküli, akkor nem tudja igénybe venni az adókedvezményt.

te tudnád, de nem teszed. miért?

most nem tudom, hogy 10 ezer vagy 20 ezer, de bármennyi is, miért hagyod elúszni? 110 nettónál ez is sokat jelent!

mivel jelenleg senki nem veszi igénybe, lemondani nem kell.

a munkahelyeden kérsz egy nyomtatványt a bérszámfejtésen, vagy HR-en, vagy ki tudja hogy nevezik nálatok. kitöltöd, leadod, köv. hónaptól 10 vagy 20 ezerrel többet kapsz.


gyerektartásra egyelőre ne számíts, mert hiába ítélik meg, ha papíron 0 a jövedelme, vagy a 20 ezres segély, abból ti nem fogtok kapni. esetleg majd ha lesz bejelentett munkája. de ezután nem törekedik majd arra, hogy bejelentsék, mert tudja, hogy abból vonni fognak.

2015. okt. 4. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
64%

Sosem értettem, hogy lehetnek az emberek ilyen tájékozatlanok jogilag...


1. Az apa engedélye nélkül sem a gyermek lakhelye, sem az iskola nem változtatható meg. Ha az engedélye nélkül, bejelentés nélkül elviszed, az gyermekrablásnak minősül, és büntetendő cselekény.


2. Alapvetően hátrány a 3 műszak, mert a gyermek felügyelete így nem megoldott. Az édesapa viszont papíron munkanélküli, így neki nincs esélye a gyermekelheyezésnél (az összbevétele nem elegendő a gyermek alapszükségleteinek kielégítéséra papíron), így ettől nem kell félned. Rossz helyzetben vagy, de az apa még roszabban.


3. A lakás jó pont a bíróságnál.


4. Az adókedvezményt még az élettársi közösség fennállása alatt is kérvényezheted a te nevedre. Eleve érthetetlen, hogy ő hogyan is veszi igénybe azt munkanélküli segélyre?


5. 110.000 + 13.700 CSP + adókedvezmény (kb. 10.000 ft a te jövedelmedre) + 10-20.000 gyerektartás (ennyit munkanélküliből is megítélnek) = 144-154.000 ft! - mivel a lakhatásod megoldott, ebből ételre, ruhára, rezsire, ha szűkösen is, de telni fog.

2015. okt. 4. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
36%

Nem megy a multido? Azt írta, az apa vette mindig igénybe. Nem azt, hogy most is kapja - bár a munkanélküli segély is adóköteles jövedelem, így abból is igénybe tudja venni.

A három műszak egyáltalán nem jelent hátrányt, hiszen megoldhatatlan attól még a gyerek felügyeletet

2015. okt. 4. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
0%

van aláirt apasági?

amúgy fogod a gyereket és mész

bejelentett fizetés nélkül nyilván nem kapja meg a gyereket,

amúgy az ilyen bántalmazó emberek nem állnak le

a gyereket sokkal könyebb lesz megütni mint téged ha nincs kontrol az ilyen idegbajosok hamar elszállnak

a bubánat nem fogja keresni apuka aláirását sehol

a cs-it a magyar állam kincstárba intézd

gyerektartási pert a biróságon

az önkormányzat szociális osztályán kérdez rá mire jogosult egy egyedül álló anya

2015. okt. 4. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
38%
Csak ahhoz, hogy elviheted a gyereket, de ő is akármikor elviheti onnan. Ha tehát nincsen bírósági ítélet, te pedig önhatalmúlag korlátozod az apát a láthatásban, kapcsolattartásban, vagy bármiben amire korábban joga volt, az rendőrségi ügy. Magyarul ha odamegy hozzád és te bezárod a gyereket, nem engeded az apjához, elővesznek. Ne sumákolj, hanem intézd a hivatalos ügyet, beadod a kérelmet (30e illeték), és elindul az ügy. Ha van papír, akkor az lesz a döntő. Feketézőt lebuktatni meg pofonegyszerű, tudod hol dolgozik, ráküldöd a NAV-ot a helyre és máris bukta van, és az exnek is el kell számolnia azzal, miből is tartja fenn magát, honnan van pénze. Nem úgy van az ám hogy a hatóságokat simán kijátsszák. Csak keményen és gondolkozz előre!
2015. okt. 5. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
0%
Csak a kérdés felét olvastam el de ez is elég volt... Takarodj már hogy az apa beleegyezése nélkül akarsz bármit is csinálni a gyerekkel. Többi része nem is érdekel. Te , egy féreg vagy.
2015. okt. 5. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!