Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők! Ti észre szoktátok...

Szülők! Ti észre szoktátok venni, amikor a gyereketek nem akar iskolába menni, és eljátssza a beteget?

Figyelt kérdés
Szembesíteni szoktátok a ténnyel, hogy tudjátok az igazságot? Ilyenkor elkülditek iskolába, vagy otthon maradhat? Nem idegesít titeket, hogy csak szimulál?
2015. nov. 27. 11:14
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
53%
Én elbeszélgetnék vele szépen és elmondanám, hogy az embernek kötelességei vannak, stb. Ott bajok vannak, ahol ilyet csinál a gyerek. Lehet, hogy fel akarja hívni magára a figyelmet. Alapos és mély beszélgetés a kulcs.
2015. nov. 27. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
86%

El kell vele beszélgetni, mert nem biztos, hogy lustaság miatt csinálja illetve kideríteni, hogy miért vagyunk olyan viszonyban ahol nem mer őszinte lenni velem és szimulálnia "kell", mert ott esetleg van ám szülői hiba is.

Megmondanám neki, hogy azt a napot leigazolom szülői igazolással , mert tudom , hogy semmi baja viszont elbeszélgetünk sokmindenről.

2015. nov. 27. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
15 éves gyerekem azért nem akart iskolába menni, mert aznap 2 témazárót is írnia kellet volna amikre nem készült fel. Utólag tudtam meg ezt. Csak ezért kérdezem mert nem vagyok ezért mérges rá, valahol örülök neki hogy ennyit számítanak a jegyei.
2015. nov. 27. 11:34
 4/19 anonim ***** válasza:
82%
Ha számítanának a jegyei akkor tanulna :) itt nevelődik bele hogy megfutamodhat a felelősség elől....főleg ha pozitív megerősítést kap... de bizonyára nagyon nehéz feladattal kellett megküzdjön az életben amiért lemaradt a készülés... :)
2015. nov. 27. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
95%

nem neki szàmitanak a jegyek, hanem nektek, ha neki szàmitana, akkor tanult volna.....

azt tudja, hogy anyàéknak szàmit, ezért egyeseket kapni nem jo...

2015. nov. 27. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
93%
És amíg otthon volt "betegen", addig tanult a dolgozatokra, igaz?
2015. nov. 27. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
65%

Nálunk ezt nehéz eljátszani, bár próbálkozás azért volt.:-) Azt sose tűrtem el, hogy hülyére vegyenek, az a jelszó, hogy inkább "mondja meg az őszintét", mint hogy sunnyogjon vagy hazudozzon, meg fogja kapni a beosztását, de hosszú távon jobban jár. Volt, hogy éjjel fél 11-kor kérdeztem ki a delikvenst, azt meg már tudták maguktól is, hogy felőlem mindenki olyan jegyeket szerez, amilyet akar, utcaseprőkre, betanított munkásokra is szükség van, nem velem b.xik ki, ha nem tanul. Sose igazoltam le kamu betegségeket, mert valamelyiknek épp jobb dolga akadt a készülésnél, ordibálás se volt egyesekért - szívből gratuláltam az illetőnek, és megmutattam a seprűt, amit ünnepélyes keretek között át fogok neki nyújtani az első munkanapján.

Az első nyári diákmeló volt talán az egyik legjobb motiváló eszköz arra, hogy lássák, milyen sz@r melók vannak a lúzereknek, és mennyire éri meg ilyet csinálni.

2015. nov. 27. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
90%

te sem vagy tul eszes, ha igy allsz hozza, hogy " szamitanak neki a jegyek, ezert nem ment be inkabb"....igy nem is csoda,ha a gyerek sincs motivalva, es nem is volt kitol orokolnie az agyassagot. :)

engem meg fel betegen is elkuldtek, mert arra neveltek vele, hogy nem kell minden csip csup dolog miatt kihuzni magunk a feladatok alol. igaz, nem is buntettek meg a rosszabb jegyekert, mert esszel felfogtak, hogy nem lehetek mindenbol mindig a toppon. az en szuleim ertettek a neveleshez, es halas is vagyok nekik, hogy nem ilyen tutyimutyi valakinek neveltek, es nem jutalmaztak meg, ha nem szolgaltam ra. gratulalok a gyerekhez, meg a neveleshez is.

2015. nov. 27. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
90%

Én egyszer sem próbáltam ilyet, néha eszembe jutott, igaz, de aztán mindig továbbpörgettem az esetleges eseményeket, és láttam, hogy nem éri meg. A dogát így is meg kell írni, a többiek már túl lesznek rajta, én nem, idegelhetek, úgyis meg kell tanulni, és amíg ezen rágom a kefét, lemaradok a többivel, aki így ellógott, új kérdéseket kapott, szóval még azt se tehette meg, hogy megkérdi a többieket, mi volt a dogában, sőt, sokszor nehezebb volt mint az eredeti, ez nagyon nem éri meg :/

Rokon gyerekek mindig megcsinálták amúgy, kicsit még irigyeltem is őket, de általában aztán megszívták később.

2015. nov. 27. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
66%

"15 éves gyerekem azért nem akart iskolába menni, mert aznap 2 témazárót is írnia kellet volna amikre nem készült fel."


Nem biztos, hogy a gyerek lustaságból nem készült fel rá. Nem ismerjük a körülményeket. Ha otthon maradt, és tanul szorgalmasan, mint a kisangyal, hogy be tudja pótolni, akkor szerintem én sem haragudnék rá.

2015. nov. 27. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!