Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők! Ti észre szoktátok...

Szülők! Ti észre szoktátok venni, amikor a gyereketek nem akar iskolába menni, és eljátssza a beteget?

Figyelt kérdés
Szembesíteni szoktátok a ténnyel, hogy tudjátok az igazságot? Ilyenkor elkülditek iskolába, vagy otthon maradhat? Nem idegesít titeket, hogy csak szimulál?
2015. nov. 27. 11:14
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
86%
Enyem nem szimulal. Megmondja a frankot aztan max aznap morogva megy. Nem szeret beteg lenni. Akkor nem tud semmit csinalni rosszul van stb. ... mi bestelgetunk itthon igy nem kell szimulaljon se gyerek se felnott. Legalabb a csaladban ne kell nar megjatsza magat az ember, nem?
2015. nov. 27. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
86%

Jó tanuló voltam. Sose színleltem, hazudni se szoktam soha azóta se. Megmondtam a szuleimnek hogy akkor holnapra kérek egy szabit. És megkérdezték biztos-e? Aztan leigazolta.

Betegség et a házi orvos igazolta.

2015. nov. 27. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
88%

Legalább velem legyen őszinte a gyerek!

Nekem ne játsza a beteget, hanem álljon elém, és mondja el a gondját, baját. Ha meg tud győzni, esetleg kap igazolást tőlem. De a füllentést és a sumákolást nem szeretem.

2015. nov. 27. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
76%
Ha nem érdekelné valamilyen szinten akkor elment volna suliba.
2015. nov. 27. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
75%
Másik suliban volt ilyen, de ténylegesen fájt a hasa, az idegességtől. Én ilyenkor nem erőltetem, én azt akarom, hogy tudják a gyerekeim, mindig maradjanak őszinték VELEM és igen lesz olyan hogy "cinkos" leszek. Én annak idején lógtam, engem betegen is bepateroltak suliba, én ezt nem csinálom. Igen, lesz olyan hogy nem lesz kedve egyszer, na bumm, úgy őszintén, ez a felnőttekkel is megesik, nem? :-)
2015. nov. 27. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
91%
Nem vagyok szülő, de azért leírom, hogy nálunk ez miként működik. Én még konkrétan ilyet nem csináltam, de olyan már volt, hogy kicsit rájátszottam, hogy súlyosabbnak tűnjön és ne kelljen mennem suliba. A szüleim elég lazán vették ezeket, akár lázasan is elküldtek suliba, de időközben valahogy megenyhültek. Nem jó hiányozni mert nagyon nehéz bepótolni, viszont velem is előfordult már, hogy nem tudtam rendesen felkészülni a dolgozatra és ilyenkor ők vagy egy orvos ismerős igazolta a napomat. Persze, ez nem mindennapos volt, azt nyilván nem engedték volna, ha minden egyes dolgozatnál hiányozni akarok. Az osztályomban is sokaknak megengedi a szülő. Szerintem előfordul az ilyesmi. Például velem is volt, hogy sokat hiányoztam, egy hetet kb., próbáltam pótolni közben az anyagot, de beteg voltam ezért nem nagyon tudtam tanulni és mire visszamentem dolgozatot írtunk volna én pedig lemaradtam az egész anyagról és nem értettem belőle semmit, így megengedték, hogy hiányozzak azon a napon. Ezer oka lehet, hogy miért nem tanult a gyerek. Lehet, hogy nem érti, nem volt rá elég ideje, sokat kellett készülni más tantárgyakból vagy szimplán csak lusta volt. Szerintem egyszer-kétszer ezzel nincsen semmi baj, és szerintem igenis érdekli valamennyire a tanulás, jobb mint ha bemenne és kapna egy egyest mert így legalább nem szerez rossz jegyet, a dolgozatot meg úgyis pótolni kell következő órán és akkora meg már meg tudja tanulni.
2015. nov. 27. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
95%

Kerdes, mennyire sulyos a helyzet. Lehet, hogy lelkiismeretes a gyerek, valamiert tenyleg elfelejtett tanulni (minket peldaul ugy betablaztak neha a tanarok, hogy orultem, hogy a fejem a nyakamon van), es bepanikolt, aztan jobb nem jutott az eszebe.

Illetve a szulon is mulik a dolog. Ha a szulo balhes, es mondjuk csunya buntetes jar minden rossz jegyert, persze, hogy hazudik a gyerek, meg tettet, vagy log. Illetve vannak akik a nagyon beteg gyereket is bekergetik az iskolaba... Hogyan is lehetne az ilyennel ertelemesen beszelni?

Viszont a szulonek nem szabad eljatszania, hogy hisz a gyerekenek, az ilyen dolgokat tenyleg meg kell beszelni. Nem tudhatjuk, mi allhat a hatterben.

2015. nov. 27. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
100%
Én "gyerekként" szólok hozzá, nálunk mi volt anno. Én ált. olyan esetben nem akartam suliba menni, amikor nagyon izgultam vmi miatt, nem tudtam rendesen felkészülni (megjegyzem, ilyen elég ritkán volt nálam, mert alapvetően tanulós típusú, lelkiismeretes voltam) - nálam ezek fiziológiai tünetekben ütköztek ki, és konkrétan ment a hasam aznap... a szüleim meg nem vették észre, hogy ez milyen típusú hasmenés, ők mondták olyankor, hogy maradjak otthon :D. Emellett volt pár olyan alkalom, hogy előre szóltam, hogy bocs, tegnap már nem volt időm ezt-azt tanulni, kihívhatnak, és akkor engedtek egy napot lógni, és anyukám meg orvos, szóval le tudta igazolni. De ilyen kb. évente egyszer volt, vagy ritkábban. És azért engedték meg, mert amúgy mindig rendesen készültem, ha kellett, hajnali 1-2-ig fenn voltam tanulni, színötös voltam szinte minden évben.
2015. nov. 27. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Ilyen hülyeség nekem eszembe se jutna. Ha nem akarok suliba akkor felhivom a szüleimet hogy mi a helyzet, és hazamegyek.
2015. nov. 28. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!