Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit tegyek a rendmániám ellen?

Mit tegyek a rendmániám ellen?

Figyelt kérdés
Már nem tudom kit kérdezzek...barátommal együtt élünk és nem akarom őt elkergetni vagy idegesíteni ezzel. De sajnos nem tudok változtatni. Ha ott hagy 3 tányért, nem viszi le a szemetet és a fürdőszobában áll a víz miután tusolt...a sírás kerülget...ha mondom neki megcsinál mindent, ha nem mondom akkor nem. FÉRFI! 40 órát dolgozok és fáradt vagyok ehhez. Ő olyan, hogy semmin nem idegesíti fel én viszont a reggeli kávémat sem tudom meginni míg el nem mosogttam...néha tényleg borzasztó, mert sokszor késtem le buszt a takarítás miatt. És tényleg sokszor sírtam el magam ha valami nem rendben volt megcsinálva otthon...☹

2015. szept. 24. 13:15
 1/8 anonim ***** válasza:
Kérj tanácsokat a feletted lévő kérdezőtől
2015. szept. 24. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 egy naaagy fan ***** válasza:

Itt a feletted lévő kérdező.

Először is: haha!

Másodszor: hogyan lehetek rendmániás? O.o

2015. szept. 24. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Hidd el...megkeseríti az életem...☹
2015. szept. 24. 14:02
 4/8 anonim ***** válasza:

Jó hát szemétkérdésben meg lehet egyezni: például minden reggel munkba indulás előtt Ő vigye le, mint egy fix program.

Hogy áll a víz a fürdőszobában? Ezt nem értem, mert ha a fürdőszoba úszik minden zuhanyzás után és úgyhagyja, nem törli fel, akkor azt senki sem tűrné, ez nem rendmánia.

A 3 tányért pedig fogadd el :) vagy köss magaddal egyezséget, csak ha 10 tányér gyűlik össze, akkor fogsz mosogatni.

2015. szept. 24. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Mindkettőtöknél a mérlegelés a lényeg. (Mindjárt megyek okoskodni a gyűjtögetőhöz is :D) Laktam albiban olyan lánnyal, aki nem feküdt le addig míg el nem mosogatott. Akkor sem ha majd beleájult a csapba. Mérlegeld, hogy adott esetben mi a fontosabb: nem elkésni, vagy elmosogatni. Kérdezd meg mi lehet a baj, ha nem viszed le a szemetet? Beköpik a legyek, büdös lesz tőle, tudom, de ez mennyi idő után következik be? Mi a nagyobb baj, ha kirúgnak vagy ha vízköves lesz a fürdő? Mi a nagyobb baj, ha rossz kedved van és ezért nem tudod jól érezni magad a barátoddal ő meg nem akarja a fancsali arcodat nézni és rámegy a kapcsolatod vagy ha a 3 tányér ottmarad?

Ha egyedül nem tudsz változtatni akkor fordulhatsz szakemberhez. Miért kéne olyan miatt szenvedni amire van megoldás?

2015. szept. 24. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ez egy társadalmilag elfogadott,de bizony kényszerbetegség. Ugyanúgy nem normális mint aki naponta 30x kezet mos meg ilyen Monk féle szertartásokat csinál :) .Pszichologus segíthet ,ha hagyod.
2015. szept. 24. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Én is ilyen voltam, amíg nem volt rendben otthon minden, nem feküdtem le, félholtra hajtottam magam. Nem a családtagoktól kértem az extra rendet, mert abból vita lett, hanem én álltam neki.

Aztán megszületett az egyik gyerekem, majd a másik, elkezdtünk építkezni, visszamentem dolgozni és választanom kellett, hogy vagy belebetegszem a maximalizmusomba, a rendmániámba, vagy tudomásul veszem, hogy egy nap 24 órából áll. Az utóbbit választottam, bár nagyon nehezen ment.

Először csak egy-egy dolgot hagytam el, kényszerítettem magam, hogy ne tegyem rendbe. Aztán szép lassan rájöttem, hogy másnap ugyanúgy megcsinálhatom sokkal lazábban. Nagyon lassan ment az átállás, de ma már meg tudom tenni, hogy nem pakolászok, takarítok állandóan. Bár még most is rendpárti vagyok, de a családom szerint egészséges mértékben.

2015. szept. 24. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

En megertem a kerdezöt, es nem csak josolom, hanem hatarozattan allitom, hogy ennek egy 'burnout' (belsö kiégés) magyaran depresszio lesz a vege. Ez odaig tetözhet, hogy a vegen semmit, de semmit sem fog tudni a haz körül elvegezni, csak fekszik es folynak a könnyei.

Sajat tapasztalat.

Meg egy hajszal is zavart a feher jarolapon. Ugy, nem tudtam a házat elhagyni, hogy a fürdöt ki ne takaritottam volna, minden csepp viz zavart a vizcsapon. Ha, egy ruhat csak fel orara vettem fel, mindjart ment a szennyesbe es mostam, ... idegtépö volt ez az egesz es sok energia ment ra. Most mar lazabban nezek mindent.

Fürdö egyszer egy heten kitakaritva, a wc ugyan hetente többször, porszivozas kétnaponta ( kutya miatt) es nem naponta (kutya nélkül) Ruhat kiszellöztettem es visszateszem a szekrenybe (ha nem koszos es nem izzadt)

..., szal sikerült visszazökkenem a helyes kerékcsapásba.

2015. szept. 24. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!