Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Elvált szülők gyermekei! Ti...

Elvált szülők gyermekei! Ti mit tennétek?

Figyelt kérdés

A Szüleim 13 éves koromban váltak el, én édesanyámmal maradtam. Sajnos ő mindig is pszichológiai problémákkal küzdött (pánikbetegség, dühkitörések, öngyilkossággal való fenyegetőzés), de a válás után még rosszabb lett a hejzet, ami pokollá tette az életünket. A testvéremmel fizikai és lelki bántalmazásnak voltunk kitéve, folyamatosan apámat és az új barátnőjét szidalmazta, és fenyegetőzött hogy megöli őket. Ha iszik, agresszív volt, többször neki rontott apunak.

Azóta már elköltöztem otthonról, így viszonylag jó viszonyban vagyunk, bár ugyanolyan agresszív és kiállhatatlan mint eddig. Apámmal és az új feleségével jó a kapcsolatom.

Hamarosan férjhez megyek. Üröm az ürömben a Szüleim viszonya. Attól rettegek, hogy anyu a lagziban kiveri a balhét, és nekitámad apu feleségének. Sokszor van olyan, hogy nem tudja mit csinál, és akkor nem érdekli hol van, gátlás nélkül nekiáll ordibálni és verekedni. Nem tudom, hogy hogyan kéne kezelnem ezt a helyzetet. Ha nem hívom meg, jön az, hogy hálátlan vagyok, kitagad, vagy jön az öngyilkossággal. Apuék megértenék, ha nem hívnám meg őket emiatt, de én nagyon szeretem őket, és szeretném ha ott lennének életem egyik legfontosabb napján. Persze anyut is szeretem, és őt sem akarom megbántani. Most mégis mit kéne tennem?



2015. nov. 30. 11:55
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Elnézést az elírásokért, "helyzet" és "Üröm az örömben" akart lenni.
2015. nov. 30. 11:58
 2/13 anonim ***** válasza:

Ülj le anyukáddal beszélgetni, hogy neked fontos ez a nap és fontos, hogy ne legyen semmi balhé, ezért szeretnéd, hogy ha bármi is történik, ne húzza fel magát és ne balhézzon.

A reakciójából látni fogod, hogy meghívhatod-e. Ha már ezen el kezd pampogni, akkor valószínűleg az esküvőn is lesznek beszólásai.

Persze az lenne a legjobb, hogyha mindenki ott lehetne anyukád is, apukádék is.

2015. nov. 30. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
A mi esküvőnkön is volt egy ilyen összeférhetetlen rokon (nagyapám). Előre megkértük, hogy ne igyon és tisztáztuk, hogy addig maradhat, amíg tud viselkedni. Egy másik rokonnal pedig megbeszéltük, hogy azonnal hazaviszi, ha botrányt csinál. Nem volt semmi gond.
2015. nov. 30. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Egy eselyt szerintem is megerdemel, megiscsak az anyad, es akarhogy is de felnevelt kettotoket.

Viszont legyen keszenletben egy rokon aki eltavolitja ha nem tud viselkedni, es lehetoleg ne ultessetek oket kozel egymashoz.

2015. nov. 30. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
milyen anya issza le magát a 13 éves gyereke előtt és fenyegetődzik az exe megölésével vagy öngyilkossággal. Az ilyen szülő szerintem szörnyen önző és ha a lagzin nem tud viselkedni ki kell dobatni a biztonsági őrrel, ha pedig így is zsarol lelkileg akkor kirakod az életedből, anya ide vagy oda,de minimum én a gyerekért letettem volna a sörös üveget...
2015. nov. 30. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
imádtam amikor az alkoholista apám ügyei után(fenyegetődzés, tárgyakat vágott hozzám, baltával kergetett), mindig azt mondták mégis csak az apád és szegény beteg. Ja de amikor még csak az elején volt és tudott dönteni min. a 2 kiskorú gyerekéért letehette volna az üveget. Apám csak genetikailag adott bele valamit,de érzelem terén nem volt apa és ez a helyzet itt is. Oké hogy megszülte,de ott nem áll meg a gyereknevelés szerintem.
2015. nov. 30. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Jó ötlet megkérni egy rokont, akire hallgat, és aki elbír vele, hogy figyeljen oda rá.
2015. nov. 30. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Üljetek le, beszéljetek. A lehető legtávolabb ültesd apádéktól, és tényleg legyen valaki vagy valakik akik eltávolítják/lecsendesítik, ha kezdődne a balhé:)
2015. nov. 30. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Persze sok fugg attol is hogy most hogy viselkedik. Igergeti hogy nem lesz semmi gond, minden rendben lesz, bir magaval? Vagy tudomasul se hajlando venni hogy "problemas szemely"?
2015. nov. 30. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Rajtad ez nem segít sajnos, de mi azt tettük, hogy apuhoz költöztünk.
2015. nov. 30. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!