Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tehet a gondozó szülő,...

Mit tehet a gondozó szülő, mikor jár el jól a kk. gyermekei érdekében? Ha javaslatot tesz a több száz km-re elvált különélő szülő, hogy ne kellejen a "jog" miatt ingáznia kk. gyermekeknek.

Figyelt kérdés
2015. márc. 17. 09:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
96%

Mi az a kk ????

Nem igazán értem a kérdést? Mit tehet az egyik szülő aki messze lakik, hogy ne kelljen utaznia láthatási időben a gyerekeihez? Semmit. Ha látni akarja a gyerekeit akkor utazzon. Vagy költözzön közelebb hozzájuk.

2015. márc. 17. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
47%
Miféle javaslatot? Költözzenek közelebb? Vagy mégis mit?
2015. márc. 17. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
29%
Olyan láthatási időben kell megállapodni, ami a távol élő szülőnek is jó. Nem kéthetente hétvégén, hanem pl. a szünetekben vannak nála a gyerekek. De a láthatást az anyának kell biztosítani, fizetni a másik szülő utiköltségét.
2015. márc. 17. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
30%

Gondolom kiskorú akar lenni a kk.

Szerintem se keressen kifogásokat hanem menjen értük amikor kell. Ha anyagilag sok akkor lehet fele fele utat megbeszélni talán, ha jó a kapcsolat valamennyire. A gyerekeket nem szokta zavarni az utazás nagyon ,ez elég gyenge kifogás

2015. márc. 17. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon hivatalos "szagú" a kérdésfeltevésed, ami számomra feltételezi azt, hogy ahol már ilyen módon kell a másik, különélő szülővel kommunikálni, ott bizony gondok vannak az egymás közti megbeszéléssel, kompromisszumkészséggel.


Válaszolok is neked először a jog oldaláról, aztán máshogyan.


1. A hatályos jogszabályok értelmében annak a szülőnek kötelessége a láthatás kapcsán felmerülő utazási költség megfizetése, aki elköltözött a korábbi közös gyermeknevelés szinteréül szolgáló lakcímről. Ha ez a fél a különálló szülő, akkor bizony fizesse az útiköltséget, ha a gyermeket nevelő fél a gyermekkel együtt, akkor jog szerint neki kellene a másik számára megtéríteni a legolcsóbb utazás (tömegközlekedés) indokolt költségeit.


2. Ez a válaszom inkább az emberi oldalát közelíti meg a dolognak és hidd el tapasztalatból írok elvált szülőként, gyermekét egyedül nevelő anyaként. Nagyon nehéz korrekt, normális viszonyt ápolni a gyermek érdekében a volt férjjel, de azt hiszem ez az egyetlen, valóban a kicsi érdekeit szolgáló megoldás, nem a jogszabályok bújása. Nálunk a volt férj külföldre költözött, így a láthatásra vonatkozó bírósági ítélet nem is tartható még a legnagyobb jóindulattal sem- hiszen két hetente egyszerűen nem lehet sem időben, sem költségekben hazalátogatni. Mi ezt meg tudtuk beszélni és megállapodtunk valami másban. Amíg mindketten be tudjuk tartani a megállapodásunkat, addig nincs baj és addig a közös gyerekünk is ennek hasznát látja.

Volt már olyan eset, hogy amiatt halasztott volna 1-2-3 hetet, hogy pont nem tudott volna már jegyet venni azon a szokásos áron, amibe kerül a Magyarországra utazás. Én akkor felajánlottam, hogy ok, akkor megelőlegezem számára és legközelebb úgy jöjjön, hogy a gyereknek hoz ebből a pénzből valami megbeszélt ajándékot, amit úgyis megvennék a közeljövőben (pl. egy hátizsák vagy bukósisak vagy kisroller vagy sportfelszerelés vagy hasonló).

Nem azért, mert én olyan gazdag vagyok, hanem mert tudtam, hogy a gyerekünk várja a találkozást és ha ennek 10 ezer forint akadálya van, azt könnyebb így megoldani, mint magyarázkodni a gyereknek egy olyan körülményről, amit még nem ért meg feltétlenül.


Nálunk az útiköltség nem 10 eFt-os tétel, így van, hogy nem nagyon lehget előre hónapokkal hajszál pontosan beosztani a láthatást- ha van egy akciós időszak, akkor jön, ha önnepek következnek, akkor 2* drágább minden stb. Kell a rugalmasság a gyereket nevelő szülő részéről is- nálunk még az is belefér, hogy több napra jön természetesen és nálunk alszik az apuka- hiszen ez a gyerek érdeke- ekkor ők együtt vannak pár napot, közös programot csinálnak stb.- én meg kicsit háttérbe húzódok.

Természetesen nem játszunk boldog közös családot, de nem is ez a cél.


Az az ötletet én nem támogatnám, hogy kicsi (mondjuk 14 év alatti) gyermek egyedül utazgasson akár országon belül is, de azt sem feltétlenül, hogy a gyermeket nevelő szülő ingázzon vele oda az elköltözött félhez. 14 év felett is nemzetközi viszonylatban nem is utazhat egyedül egy gyerek, a guard szolgáltatás pedig egy félárú jegynek is megfelelhet!


Egyszer egyszer talán belefér (főleg ha pl. rokonlátogatással, kirándulással stb. is össze lehet kötni), de állandó jelleggel nem.

Én sem megyek a gyermekkel külföldre csak azért, hogy apukának ne kelljen jönnie- de nyáron pl. egy hetet ott fog nyaralni a kicsi vele- ott pl. vállalom, hogy a barátnőmmel kiutazunk a gyermekkel együtt, ők (apuka+gyermek) elmennek a dolgukra, én a barátnőmmel eltöltök egy kellemes napot abban a fővárosban, ahol apuka él- este meg mi visszautazunk, a nyaralás végén pedig a gyerekkel apuka visszajön Magyarországra. Kellemest a hasznossal :)


Nálatok ez miért nem járható út?

Nem hiszem el, hogy van olyan helyzet az életben, amit ne lehetne normálisan megbeszélni, legyen az anyagi vagy időbeni gond!

2015. márc. 17. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
0%

Mégis mi a javaslat? Volt párod anyagilag jelentősen támogatná, hogy hozzá közelebb költözzetek? (Ő is közelebb költözhet gyerekeihez, ehhez viszont egyeztetnie sem kell Veled.)


Ezen kívül más javaslat csak duma...

2015. márc. 17. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
A tavaszi szünet második fele és a húsvéti ünnepnapok második napja illeti meg a különélő szülőt. Egybeesik, közbeékelődik, ezért és nem anyagi megfontolásból született a kérdés, mi a gyerekek érdeke, ha születik olyan javaslat ami ettől a gyerekeket megóvja és így ésszerűen lehet eltölteni folyamatosan pár napot.
2015. márc. 17. 10:40
 8/11 anonim ***** válasza:
Ennyi kis kompromisszum elvárható a gyermekeket gondozó szülőtől, ha a különélő szülő a tartásdíjat korrektül fizeti, főleg ha még gyerekeire azonkívül is szépen költ.
2015. márc. 17. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

édes istenem, két idióta felnőtt nem bírja megbeszélni, hogy azért, hogy a gyereknek ne kelljen oda-vissza utazgatni, nem húsvét másnapján lesz a gyerek az apjánál, hanem húsvét napján?

Csak gratulálni tudok.

2015. márc. 17. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Teljesen egyet értek a 9-es válaszolóval. Elváltam, van egy közös kislányunk. A volt férjem a hátam közepére nem kívánom, ő se engem, de a gyerek érdekében tudunk kommunikálni és kompromisszumot kötni.
2015. márc. 17. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!