Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek hogy elfogadják a...

Mit tegyek hogy elfogadják a barátomat?

Figyelt kérdés

Sziasztok.


Ez még 1 éve kezdődött, amikoris összejöttem a barátommal akivel már előtte is ismertük egymást mivel egy suliba járunk. Nos, szüleim baja a következő.

A barátom kínai de ebben az országban született. Ő is mondta, hogy sok rasszista megjegyzés érte már emiatt de egy ideje nem érdekli. Viszont őt is nagyon zavarja hogy ennyi idő után sem voltak képesek a szüleim elfogadni őt. Tegnap tettem egy utolsó próbálkozást, áthívtam hozzánk és adtam időt, hogy többet tudjanak beszélni vele és jobban megtudják egymást ismerni de szüleim mindig hozzászóltak valami sértőt.

Egy idő után nem bírtam már hallgatni és próbáltam beszélni velük de olyanokat vágtak hozzám hogy alig vagyok itthon, olyanokkal pazarlom az időmet hogy barátom kínaiul tanít stb.

Alapjáraton nem nagyon szoktam eljárkálni otthonról és eddig ez volt a baj. Szerintem meg semmi probléma nincs azzal ha tanulom a nyelvet, mégha nehéz is.

Az ő szülei pedig valami hihetetlenül imádnivalóak, még azt is felajánlották, hogy megmutatják, hogyan kell kínai ételeket főzni és mindig mondják, hogy mennyire örülnek nekem, és milyen aranyos vagyok stb.


Nagyon sokat beszéltem erről szüleimmel de már nincs ötletem mit tegyek. Előre is köszönöm a válaszokat.


18/l


2015. nov. 30. 18:15
 1/3 anonim ***** válasza:
58%

Szia én téged megértelek figyelj nekem is van egy 17 éves lányom. A barátja egy német cserediák. Tudom nem ugyanaz a kettő de hát hátha segít. Szóval én örültem hogy a lányom szerelmes stb. de ez én vagyok mármint az anyuka aki majd meg őrül az örömtöl hogy a lány már kész felnőtt :)

Na de jön a gyerek apja aki nem bír megbékélni még azzal sem hogy barátja van,de hogy nem is magyar!

Szegény fiú tanulja a magyar nyelvet alig ért valamit és a férjem meg veszekszik a lányommal hogy hogy ilyen felelőtlen higy még csak nem is magyar (mellesleg a lányom beszéli a német nyelvet)

Tehát még ez nekem is zavaros hogy hogyan békítsem meg őket...de azt tanácsolom hogy mi lenne ha a szüleivel próbálnád a szüleidet megismerkedtetni. De hogy ez sikerüljön beszélj össze a barátiddal hogy minden tökéletes legyen :)

2015. nov. 30. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
59%

a szuleid nagyon korlátoltak.

a nyelvtanulás pont,hogy a javadra válik,akárhogy is vègződik majd a kapcsolat. a kínait nehèz itthon tanulni,keves kepzett ember van rá, szóval jó drága is lenne.na meg gondolom anyanyelvi szinten beszèli..szóval ez egyátalán nem hátrány

az meg hogy nem magyar származású...hát istenem..de itt szuletett,a magyar kultúrát ismeri,beszèli anyanyelvi szinten a magyart..nem èrtem mi a gond.nem egy olyannal jársz aki most szökött át a határon...nem is egy olyan orszagbol van ,ahol nem becsulik meg a noket ès szelsoseges vallasuk van...szóval komolyan nem jogos amit csinálnak.ez nem is rasszizmus,ez hatalmas korlátolság.

èn tennèk a vèlemènyükre.ès nem vinnèm haza többet a barátomat,mennèk én hozzájuk

2015. nov. 30. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
59%

szia

hagyd őket a francba és élj a barátoddal úgy ahogy akartok.

ne erőltesd a békítést, vagy az idő megoldja, vagy pedig az sem.

az én barátom apja úgy halt meg hogy nem beszélt a fiával öt évig előtte.

úgy kell neki!

az anyja és a tesója is ezt követi.

hát legyen.

2015. nov. 30. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!