Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit lehet azzal kezdeni ha az...

Mit lehet azzal kezdeni ha az ember szülei folyton beleszólnak a pénzügyeibe?

Figyelt kérdés

Nekünk folyton ezt csinálják. Veszünk valamit amiről tudnak akkor egyből azzal jönnek, hogy huuu ez milyen drága volt meg minek vettük meg, stb.

Azt is álladóan mondogatják, hogy minek költünk el annyi pénzt egy hónapban. Inkább spórolnánk többet.

Meg most az új téma, hogy szeretnénk lassan babát és azt hajtják, hogy még nem állunk úgy anyagilag, hogy bevállaljuk.

Másnak is ilyenek a szülei? Mit lehet ezzel kezdeni? Elég zavaró, hogy felnőtt emberek vagyunk és úgymond folyton elkell számolnunk a pénzügyeinkkel.


2015. dec. 5. 14:04
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
54%
Ne foglalkozzatok vele.
2015. dec. 5. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
46%
Egyszerű a megoldás: nem beszéltek nekik ezekről a dolgokról. Ha rákérdeznek, vettetek-e valamit, mondjátok, hogy nem. A gyerekvállalást sem kötném az orrukra, majd ha jön a baba, szóltok (egyébként se jó előre szólni, ha esetleg nem sikerül gyorsan összehozni a gyereket, akkor meg az lesz a téma, hogy kinek a "hibája", hogy nem jön össze).
2015. dec. 5. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Én kedvesen, de határozottan megmondanám:


Felnőtt emberek vagyunk, magunkat tartjuk el, nem tőletek kérünk pénzt semmire, ezért bízzatok meg bennünk annyira, hogy tudjuk, mi fér bele és mi nem.

2015. dec. 5. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
71%

Csak egy kerdes!

Egyutt eltek a szuleiddel,ha jol értelmezem??

Akkor koltozetek el!



Ha kulon laktok,akkor miert kell mindent megosztani a szülőkkel??


De gondolom az első mondatom lesz igaz hogy egyutt eltek a szülőkkel!

2015. dec. 5. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Anyám is ilyen. Egyfolytában arról faggatott, mennyit keresek, mire költöm, stb. Már elég jól sikerült leállítani, de beletelt egy kis időbe és vitatkozásba.
2015. dec. 5. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

4 éve külön élünk tőlük. 1 éve saját tulajdonú tehermentes lakásban ami A-tól, Z-ig fel van újítva;)


Nem kell mindent megosztani velük, de nem hülyék.

Vettünk nemrég két új iPhone 6S-t. Nem lehet dugdosni:) Kérdezték mennyi volt. Azt se lehet mondani 30 ezer. Mert nem hülyék. Aztán meg csak magyaráznak, hogy hát minek ilyen drága telefon meg stb.

Vettünk új TV-t. Eljönnek, meglátják. Nem hülyék tudják, hogy ez nem a régi hanem egy új. Kérdezik mennyi volt. Megint nem lehet azt mondani, hogy 30 ezer. Aztán megint jön a duma, hogy miért kell ilyen drága. Stb.

És hiába mondom, hogy ma mi azt tudjuk. Esetleg akkor nagy nehezen ráhagyja a következő dolognál már megint kezdődik előröl. Tényleg idegesítő tud lenni.

Páromat meg főleg idegesíti.

2015. dec. 5. 14:49
 7/12 anonim ***** válasza:
90%
Amikor kérdezik mennyi volt, mondjátok, hogy teljesen mindegy. Nyugodtan el lehet velük erről beszélgetni, hogy túlzásba viszik a zsebetekben turkálást.
2015. dec. 5. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
90%

én anyán is próbálkozott evvel. Bunkóság vagy nem, de mivel már férjhez is úgy mentem, hogy teljesen szülőktől független voltam anyagilag, így egyszerűen közöltem, én pénzem, arra költöm amire akarom. Mondjuk én ha ajándékot viszek anyunak, tesómnak, akkor is ezt mondom, mert anyám még arra is képes reklamálni neki miért veszek vmi drága cuccot. De basszus, ezek csak tárgyak, a kényelemért stb. A pénzt úgyse tudjuk megenni, ha fejemre esik egy tégla nem jön velem, a gyerekek jövőjét folyamatosan igyekszünk bebiztosítani (meg azért csak nem belőlünk akarnak majd élni felnőttkorukban. szóval tekintsük a dolgot eleve biztonsági tartaléknak), had éljünk már jól.


Mindenkinek van vmi becsípődése. Ki mire költ ha van feleslege. szüleid lehet zsugori típusúak, és kész. ha mindig ilyenek voltak, lépj ezen túl és kész.


Ha viszont ők költenek rátok, de az visszafele nem működik, akkor meg háááttt..... jobb csendben maradni.

2015. dec. 5. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
72%

Akkor egyszerű!

Kedves szülők mi ezert dolgozunk hogy meglegyen mindenunk!

Hitelmentesek vagyunk!

Van sajat haz dolgozunk?gyakorlatilag minden új megszereztuk a 2kezunk alltal senkibsegitsege nelkul!

Mi orulonk annak hogy aladunk es latjuk ertelmet annak hogy miiert is dolgozunk stb...ennyi lenne a mondani valom.as megtud elni albérletbe, én nem sajat hazba kedves anyukám?

2015. dec. 5. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Hát csak most ez meddig fog tartani? Majd ha 30 felett leszünk akkor is megakarják majd mondani a dolgokat? Vagy idővel elmúlik?

Na meg ez a másik dolog a baba. Hogy nekünk nem futja erre. Hát szerintem sokkal előrébb járunk az életben mint a korunkbeliek. Én 23 vagyok, párom 25. Van lakásunk, kocsink, nem rossz fizetéseink, kis félretett pénzünk. És akkor szerintük nem fér bele. Nemhogy örülnének, hogy szeretnénk babát. Mások fele ennyire vállalnak gyereket és mégis elvannak. Szóval nem értem az ilyen dolgaikat.

2015. dec. 5. 15:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!