Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Elvihetik a gyermeket 100 km-re?

Elvihetik a gyermeket 100 km-re?

Figyelt kérdés
Párommal ma közölte az exe, hogy elköltöznek 100 km-re az eddigi lakhelyüktől. Munkahelyén helyezték át, emiatt a gyereket januártól ott viszik suliba. Ez tényleg el kell fogadni? Mi van ilyenkor a láthatással pl?
2015. dec. 6. 17:35
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
7%

Hát ez az, hogy a gyerek nem díj!

Akkor miért nem lehet figyelembe venni, hogy a gyereknek mi a jó?

Na érzed hol bukik a gondoloatod?


Lehet kicsit nyers voltam, de köszönöm a lepontozást! :)

2015. dec. 6. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
12%
'Mi van ilyenkor a láthatással pl?" Az van, hogy megy a gyerekéért 100 km-re. A fiam lassan milliókat költ az üzemanyagra az elmúlt tizenévben, hogy a gyerekéért megy, hol 100, hol 150 km-re. Ő megteheti, a gond ott van, ahol az apukának erre nem telik.
2015. dec. 6. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
72%

Igen megteheti. De mi lenne, ha te visszahúznád a karmaid és a gonosz ex elleni uszítgatás helyett, normális felnőtt emberek módjára leülnétek és megbeszélnétek?

Pl: hétköznap lehet beszélgetni skypon, éljen 2015 és az internet varázsa. Aztán meg lehet beszélni az ex-el (ha még nincs teljesen elmérgesedve a viszony), hogy néha ő vigye vagy hozza a gyereket a hétvégi láthatáskor. De egyébként az a 100km nem nagy távolság, én minden vasárnap ennyire viszem a lányaimat iskolába, aztán pénteken meg hozom őket haza. Durván egy órás út.

De lehet néha vonatozni is, az még olcsóbb is, bár nyilván hosszabb, de addig is együtt vannak.

2015. dec. 6. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
0%
"100 km nem távolság" Annyi valóban nem, csakhogy :oda -vissza 2x 100+2x100. Egy tank benzin. Ugye, így azért más?
2015. dec. 6. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
5%
El vagytok tévedve ...gyerektartás fejében a láthatást biztosítani kell..ha a szülő költözik a költséget meg kell osztani vagy a költöző szülőnek megoldani a láthatást.
2015. dec. 6. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
100%
Semmi köze egymáshoz a gyt-nek meg a láthatásnak. Szóval ezzel ne is próbáljátok zsarolni az ex-et, hogy majd nem fizettek, mert ti húzzátok a rövidebbet.
2015. dec. 6. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
91%
"Annyi valóban nem, csakhogy :oda -vissza 2x 100+2x100. Egy tank benzin." az én kocsim 8,2 l eszik 100 km-en, de még nekem sem egy tank benzin 400 km ;)
2015. dec. 6. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
60%
a gyereknek az anya mellet jó nem egy mostoha anyuci mellet
2015. dec. 6. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
91%

egyébként egy átlag 7 literes fogyasztású normál autóval 5 ezer forint egy ilyen oda vissza út, a jelenlegi benzinárakkal számolva.

most ez valakinek lehet hogy sok, van akinek belefér.

de havi 2 alkalommal 10 ezer forint...ami alapjában véve nem egy megterhelő összeg, még megosztva sem.

2015. dec. 6. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim válasza:
13%
Én elvált szülők gyerekeként szólok hozzá azoknak a válaszolóknak a véleményéhez, akik szerint majd apu és gyereke skypeon fognak beszélgetni, hiszen nem is fontos hogy élőben lássák egymást... Én beledöglenék ha hetekig nem látnám az apámat, és be kéne érnem azzal hogy skypeon úgy is tudunk beszélni. Sőt sajnos az én apum nem is tudná megoldani a 100km-re való kocsikázás benzinköltségét. Lehet hogy a kérdező párjával is ez a helyzet! Én ahogy magamat ismerem, foggal körömmel harcolnék a maradás mellett, de bizonyára idősebb vagyok a kérdésben említett gyereknél. Az lenne a jó megoldás, ha az anyuka és az apuka leülne megbeszélni ezt az egészet, és esetleg a gyereknek is engednének egy kis beleszóást. Le lehet pontozni, de én mint gyerek látom ezt az dolgot. (Bocsi a szóismétlés miatt.)
2015. dec. 6. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!