Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Elvihetik a gyermeket 100 km-re?

Elvihetik a gyermeket 100 km-re?

Figyelt kérdés
Párommal ma közölte az exe, hogy elköltöznek 100 km-re az eddigi lakhelyüktől. Munkahelyén helyezték át, emiatt a gyereket januártól ott viszik suliba. Ez tényleg el kell fogadni? Mi van ilyenkor a láthatással pl?
2015. dec. 6. 17:35
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
94%
El bizony, még 10.000 km-re is! Ha az övé a felügyeleti jog, akkor oda viszi, ahova akarja. A láthatást meg kell beszélni, de egy síma láthatás nem írhatja felül azt, hogy az exed hogyan tudja a gyereket eltartani - azaz hova kell költöznie, hogy megéljen.
2015. dec. 6. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
94%
Vagy a gyerek anyja maradjon munka nélkül, mert pl. ne fogadja el az áthelyezést, hogy a párod tudja látogatni? Igen, el kell fogadni, anyuka nem jókedvéből megy, neki sem biztos hogy hatalmas boldogság 100 km-mel odébb cuccolni?!
2015. dec. 7. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 A kérdező kommentje:

Feltettem egy viszonylag egyszerű kérdést, amire egyértelmű, tényszerű választ vártam. Akiktől ezt megkaptam, azoknak köszönöm szépen, sajnos azóta utána tudtunk nézni, és valóban semmilyen lehetőség nincs arra, hogy a gyerek és apuka az eddig megszokott jól működő láthatást kivitelezze.

Azért ismételten megdöbbentem, hogy mennyi rossz indulatú és elkeseredetten apaellenes ember van a világon. Én magam is elvált vagyok, én magam is gyereket nevelek. Nekem annyival másabb a helyzetem, hogy a láthatást biztosítanám ellenben apuka nem jön. Tehát tudom miről beszélek. Egy egyszerű, indulatoktól mentes kérdést tettem fel, mégis pillanatok alatt én lettem a karmait kiengedő, gonosz mostoha, aki meg akarja akadályozni, hogy az ex szabadon költözzön akárhova is, sőt még a gyereket is el akarja szedni a tulajdon édesanyjától, csak azért hogy bosszút álljon az exen. Félelmetes a rosszindulat, ami néhány emberből árad. Adott egy pár, elváltak, a közös gyermek anyukánál került elhelyezésre. Apuka kapcsolata remek a gyerkőccel, szeret nálunk lenni, jól kijön az én gyerekeimmel is. Adott anyuka életében is az új pár, aki fél éve kijelentette, hogy könnyebb lenne mindenkinek az élete, ha a párom kevesebbet találkozna a gyerekkel. Ha ez nem így lesz, fogja a családot, és elköltöznek az ország másik végére. Nos ez most meg fog történni, és a párom meg nyílván mosolyogva kell, hogy aszisztáljon ehhez, mert anyuka szabad ember, oda megy ahova akar. Ő meg, ha látni akarja a gyerekét, erre költi a fél fizetését. Ha pedig ezt nem tudja megoldani, akkor ő lesz az utolsó szemét, mert nem megy a gyerekért. Röviden minden, apuka aki törődni szeretne a gyerekével az egy utolsó szemétláda, mert jaj szegény anyuka. De ahol apuka fütyül a gyerekeire (ez pedig az én exem), ott pedig az anyuka a szemét, mert a gyerekeket az apjuk ellen neveli. Szóval minden nézőpont kérdése, és azt gondolom nagyon nagy baj van sok ember fejében és lelkében.

2015. dec. 7. 11:19
 24/28 anonim ***** válasza:
0%

Amit nem tudsz - mert valahogy senki sem említette eddig, az az, hogy ha az a szülö, akivel él a gyerek, elköltözik messzebre, akkor a láthatás költségeit neki kell állnia, azaz ebben az esetben az utiköltséget kell fizetnie az apának, illetve ha a gyerek is utazik, akkor az övét is.


A láthatás lehet úgy, hogy az apa odautazik, együtt van a gyerekkel és utána hazamegy - ebben az esetben az apa oda-vissza költségét kell téríteni, vagy a másik rendszer, hoyg apa odamegy, elviszi magához a gyereket és a laáthatás után visszaviszi - ebben az esetbenaz apának két oda-vissza utat, a gyereknek meg egyszer oda-viszza az a költség, amit a gyerekkel élö szülö köteles kifizetni minden egyes alkalommal.


Ez a költség nem érinti a tartásdíj összegét, ez annak a szülönek a kötelezettsége, akinél a gyerek él.

2015. dec. 7. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
78%
nem apa ellenesek mindenbe belefofázó mostoha ellenesek
2015. dec. 7. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 A kérdező kommentje:
24/25 Van esetleg valami link, ahol ez le van írva? Mert én is valami hasonlót tudtam, de most hallottam azt is, hogy a különélő szülőnek kell fedezni az összes felmerülő költséget. Gyámhivatal tud ebben felvilágosítást adni?
2015. dec. 7. 14:46
 27/28 anonim ***** válasza:
0%

Nálunk mi költöztünk el, és nekünk kellett fizetni a költségeket.


A törvény úgy van, hogy aki elköltözik a gyerek korábbi lakóhelyétöl, annak kell fizetni, azaz ebben az esetben ha ti költöztetek volna, akkor a költség is a tietek.


Az indoklás meg az, hogy aki költözik, az okozza a többletköltétséget a láthatáskor, ezért azt neki is kell fedeznie.

2015. dec. 7. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
ja, akik meg az apa ellen vannak, azt meg jól lepontozták.. :D:D
2016. dec. 7. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!