Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Egy gyermekét, gyermekeit...

Egy gyermekét, gyermekeit egyedül nevelő apát is ugyanannyi hátrány ér munkakeresésnél, mint egy egyedülálló anyát?

Figyelt kérdés
2015. nov. 23. 12:42
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem még többet, mert a munkaadók azt sem tudják elképzelni, hogy egy férfi el tud látni egy gyereket, és ezért sokkal több problémát tartanak valószínünek.
2015. nov. 23. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
3%
Férfinél elképzelhetetlen, hogy pl. otthon marad a beteg gyerekével. Simán kirúgják az első ilyen esetnél.
2015. nov. 23. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
70%

Attól függ, hogy milyen állásról van szó.

Jobban fizetett állásoknál fel sem merül az, hogy a férfi ne tudja megoldani a gyerek logisztikázását (biztosítani hogy legyen aki iskolába viszi, hazahozza ha ő nem ér rá, ápolja ha beteg), mivel ezek jellemzően bizalmibb munkakörök, még szeretik is a gyerekes férfit, mert az ilyen megbízhatóbb (etikátlan magatartással rövid távon nyereség érhető el, pl. cég üzlet titkainak eladás konkurenciának, egy családos ember ilyenre jóval kevésbé hajlamos, mert már gyerekeire is kell gondolnia).

2015. nov. 23. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
67%
Igen. Hiszen akkor ő marad otthon a beteg gyerekkel, amiért hiányzik a munkából.
2015. nov. 23. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem ha kiderül. Mert állásinterjún nem feltételezik a legtöbb férfiról, hogy egyedülálló szülő. Míg egy nőről feltételezik, hogy vagy szülő vagy nemsokára az akar lenni.
2015. nov. 23. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
61%

Elsovel ertek egyet, ha kiderul az interjun hogy egyedul neveli oket, valoszinu megijednek.

Elobbutobb pedig mindenkepp kiderul, mert mikor eloszor telefonal hogy bocs fonok, hivtak az ovodabol, lazas a gyerek, erte kell mennem, irjal ki legyszives 2 nap szabit, akkor az elso kerdes az lesz, hogy "es az anyja nem er ra?"

2015. nov. 23. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
26%
Ez az egész kicsit fel van fújva a nőknél is. Vannak olyan pozíciók ahol nem fér bele hogy anyuci minden második héten otthon ücsörögjön a náthás purdéval. Nyilván ezt fel kéne mérniük maguk hogy ebben az állapotban milyen állásra alkalmasak meg milyenre nem. Ez nem hátrány ez olyan hogy nyilván egy 6 általánost végzett embert se fognak felvenni villamosmérnöknek mert nem alkalmas arra a munkakörre.
2015. nov. 23. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
44%
Olyan kicsit van felfújva, hogy fel se vesznek dolgozni - néha kétkezi munkára sem, mert fent áll a lehetőség hogy törődni kell a gyerekeddel. Egy férfinál ez nem igazán fordul elő.
2015. nov. 23. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Ha elmondja az állásinterjún, akkor szerintem ugyanúgy hátrány. De ha nem hozza szóba, akkor nem hinném. Nőknél mindig feltételezik, hogy van gyereke, vagy szeretne gyereket, és ezzel együtt azt is, hogy majd akkor sokat lesz otthon. Férfiaknál ez nem szokott felmerülni. Vicces, mert nekem a férjem még a nem közös gyerekünkkel is legalább ugyanannyit volt tavaly táppénzen, mint én, elvégre ketten neveljük.

Persze egy egyedülállónál ez sokkal neccesebb, hiszen nincs mérlegelési lehetőség, hogy most éppen kinek van halaszthatatlanabb dolga a munkahelyen.


Egyébként meg van olyan is, ahol éppenséggel előny, sőt kivételezés származik az ilyen helyzetből. Főnöktől függ. Én dolgoztam olyan helyen (akkor még magam is egyedülálló szülő voltam), ahol volt egyedülálló apa munkatársam. Neki erre való tekintettel minden késést elnéztek, meg vígan bejöhetett csak fél napra (beteg gyerekkel együtt), de teljes fizetésért. Ezt rajta kívül senki más nem tehette meg, de hát őt ugye sajnálni kellett, meg tisztelni, mert FÉRFI LÉTÉRE képes egyedül nevelni a gyerekét (mivan???), és az ugye nagy szó. Az nem gáz, hogy volt egy csomó egyedülálló anya is a munkahelyen, akik viszont ha a gyerekük beteg volt, szabira, vagy táppénzre mentek, és képesek voltak időben elindulni a gyerekkel az oviba/bölcsibe, úgy, hogy a szülő is beérjen időben.

Szóval ez teljesen főnökfüggő dolog szerintem.

2015. nov. 23. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
87%

Én nem értem azokat, akik írják, hogy ne mondja el.

Mindenképpen kiderül. Pl. szabadság megállapításánál nem mindegy, hogy egyedülálló szülő vagy sem.

Ha az interjún nem mondja le, akkor a munkaügyön akkor is kiderül.

2015. nov. 23. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!