Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nem tudom hogy mondjam el...

Nem tudom hogy mondjam el szüleimnek hogy kamionsofőr szeretnék lenni. Szerintetek?

Figyelt kérdés
Jó, jöhet itt mindenki azzal, hogy hülye vagyok stbstbstb, de apám is kamionsofőr, sokat vitt magával külföldre amikor még járt és nekem nagyon tetszett, imádtam. Mindig akkor voltam ébren amikor ő is hogy átéljem hogy ő neki miylen lehet és nagyon tetszett, hiány van a sofőrökből, szóval munkával se lenne baj, egyedül anyámmal. Ő engem mindig is jogásznak avgy hasonlónak akart "nevelni", de engem ezek egyáltalán nem érdekelnek. A jegyeim se túl jók hozzá. Gimnáziumba járok, most vagyok 11.-es, anyám mindig kérdezgeti tőlem, hogy mi szeretnék lenni. Nem akarom elmondani neki, majd csak érettségi után, egyszer már felvetettem a témát, leordított hogy milyen hülye vagyok meg hogy ez mellett nem lehet normális életem, ami elég érdekes mivel mint említettem apám is kamionsofőr és tallált munkát belföldön, jó fizetéssel és szereti csinálni amit csinál, de anyám ezt egyszerűen szerintem képtelen lenne megemészteni. Szerintetek? Mégis mit kéne tennem? Csinálni 1 olyan munkát amit nem szeretnék csak azért h ne bántsam meg az anyámat? azt szerintem senki sem bírná ki.

2015. dec. 10. 19:41
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem kell mondanod, ha ekkora probléma. Elmész dolgozni, közben csinálgatod a jogsikat vizsgákat és fokozatosan beérik a dolog. Az öreged még segíthet is.
2015. dec. 10. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
" Anyu, apu kamionsofor szeretnek lenni "
2015. dec. 10. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Igen, ez a terv, csak hát nem tudom sehogy kivédenia dolgokat, hogy "na hova mész egyetemre/fősulira?" Apum meg hát.. Nem is tudom.. Ha az ő fejével gondolkoznék én nem szeretném hogy a fiam is leragadjon egy iylen melónál amikor még bármi lehet belőle. De valamiért késztetést és érdeklődést érzek az iránt hogy ezt csináljam, apám is kamionsofőr, az ő apja is ezzel foglalkozott, olyan mintha bennem lenne így belegondolva.
2015. dec. 10. 19:50
 4/8 anonim ***** válasza:
Te akarsz kamionsofőr lenni, vagy anyukádék? Attól, hogy ők mást szeretnének, attól még te a saját életedet éled. Lehet, hogy nekik az tetszene, de neked nem. És szülőként szerintem támogatniuk kéne abban, hogy azt csináld, ami tetszik.
2015. dec. 10. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Igaz, köszönöm szépen a válaszokat! ment a zöld kéz. :)
2015. dec. 10. 20:27
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Tanulj a szállítmányozással, logisztikával kapcsolatos dolgot tovább, mert ha már olyan jól belejössz a kamionos témába és céget alapítanál, kellhet. Így a szüleidnek sem lehet kifogása, h nem tanulsz tovább.
2015. dec. 11. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Kiráály! legjobb ötlet! :) Köszi szépen.:)
2015. dec. 13. 14:06
 8/8 anonim ***** válasza:

Hello! szerintem hallgass anyukádra és tanulj, még bármi lehet belőled, de ha minden kötél szakad, kamionos bármikor lehetsz, mivel se különösebb végzettséghez, se korhoz nincs kötve, kivéve, hogy 21 felettinek kell lenni... szóval tanulj, aztán ha 21-22 évesen úgy látod nincs értelme, még mindig lehetsz kamionos... én 30 évesen csináltam meg a C+E vizsgát, nekem mindig ez volt a B tervem... A terv volt rengeteg, de semmi nem jött össze :)

ha ezzel a melóval kezdtem volna, mára szerintem biztosan belefásulam volna, így hogy voltam a gyári melóstól, a kőműves segéden át az utcaseprőig minden, így biztosan értékelni fogom mindig... de ha lenne esélyem tanulni, biztosan nem ez lenne az álmom.

2015. dec. 28. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!