Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek? Mit gondoltok?

Szerintetek? Mit gondoltok?

Figyelt kérdés

Sztori röviden

Anyám külföldön dolgozik immáron 2 éve.Kifizettünk minden hitelt,jelenleg nővérem hitelei vannak hátra.

Kb az elmúlt 3 hónapban azt csinálja,hogy nekem hazaküld havi 100kt hónap elején,és levagyok tudva.(2000 dollárt keres)


Nővéremnek 2x100k-t a hitel miatt.

Ebből fizessek rezsit,lakbért,és éljek meg.

Jelenleg is jött egy olyan helyzet,hogy +20k t ki kellett adnom(cipő,fogászat,letört a fogam teljesen elől),igy most úgy állok hogy van 2ezrem 21éig amikor kapok még 15ezret anyámtól.

Ja meg van vajaskenyerem,meg kovászos uborkám,luxusban élek.


Csak az elmúlt 3 hónapban csinálja ezt,mert kiköltözött saját szobába külföldön,és oda is elmegy a bérleti dij+telefon+cigi+metróra a bérlet.


Igy havi 100k-t kellene beosztanom.

Egyedül élek

Rezsi+lakbér 50-65 k között mozog.


Mikor mondom neki,hogy valami közbejött(pl most a fogászat)azt mondja,oldjam meg,legközelebb 3 hét múlva tud küldeni pénzt,mert most nővérem a soros.


Szerintetek?


2015. dec. 10. 20:43
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Te mit csinálsz? Tanulsz? Dolgozol? Kivel élsz?
2015. dec. 10. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

Tanulok,végzős vagyok.

Egyedül élek,nővérem 100kmre tőlem.

2015. dec. 10. 20:51
 3/18 anonim ***** válasza:

Te mit csinálsz, dolgozol vagy tanulsz? És a nővéred? Egyáltalán hány évesek vagytok?


Nem tudom, ki csinált hitelt és miért, azt sem, mi a helyzet apátokkal, ennyiből azt látom, hogy anyád a jövedelme feléből eltart benneteket, plusz fizeti nővéred hitelét is, a másik feléből él. 2 éve, tök egyedül, külföldön. Nem biztos, hogy megtenném ezt azért, hogy a felnőtt gyerekem hitelét fizethessem.

Esetleg dolgozhatnátok ti is valamit, mindjárt könnyebb lenne az élet.

2015. dec. 10. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

Én 18,nővérem 22.


Apám elhagyott minket kiskoromban,azóta sem hallottam felőle,azt sem tudom él-e.


Nővérem dolgozik,és a párja is,de nekik családjuk van,magukat kell fent tartaniuk,és arra elég csak a fizetésük,a többi amit anyám küld megyen a hitelre..

Hát,a hitel az részben közös,mert nekem is van abban hibám hogy nem lett fizetve,de nővéremék miatt lett felvéve.

2015. dec. 10. 20:57
 5/18 anonim ***** válasza:
88%

Anyukád külföldre megy, feltehetően aljamunkát végezni, azért, hogy a ti hiteletek fizetve legyen, egy átlagos nettó havi jövedelmet hazaküld neked, és még ez sem elég?


Még azt is sajnálod tőle, hogy saját szobába költözött. Menj ki, csináld utána, ha szerinted ez olyan egyszerű. De el is húzhatsz dolgozni, a sulit meg befejezed estin, sokan csinálják.


Vagy tanuld meg beosztani a pénzed, összehúzni a nadrágszíjat - van, aki a családját kénytelen ennyiből eltartani.


De össze is költözhetsz valakivel.

2015. dec. 10. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

És mégis kivel költöznék össze,mikor se párom se senkim? :)


Egyébiránt,ha szerinted ma magyarországon meglehet élni 90 ezerből,akkor te nagy tévedésben vagy.

2015. dec. 10. 21:08
 7/18 anonim ***** válasza:
93%

Hát nem tudom, hogy te hogy csinálod, de mi 150 000Ft-ből élünk hárman és sosem volt még hónap végén sem, hogy csak vajaskenyér+kovászos uborka.

Próbáld meg kicsit szűkebbre venni a nadrágot vagy vállalj diákmelót, mert sajnos mást nem tudsz csinálni.

Esetleg keress kisebb albérletet.

2015. dec. 10. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Albérleten már gondolkoztam,sőt szobán is.Ami a gond,hogy egy szobában is 3 főre rezsivel együtt csak a szoba 40 ezer lenne.

Majdnem ugyanott vagyok mintha lakásban élnék,egyedül.

2015. dec. 10. 21:13
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

szerencsétlen nő 2 ilyen életképteln gyerekkel megverve...

hát jó hogy nem ő éheztik a te fogsorod miatt...

2015. dec. 10. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
91%

Nem egészen értem, mi a kérdés. Nyilván oka volt annak, hogy külön szobába költözött, a jó ég tudja, mi történt vele, kikkel lakott együtt. Ennyit hadd engedjen már meg magának, ha egyszer értetek dolgozik.

Ha megszorulsz, miért nem fordulsz nővéredékhez? Két fizetésből + 100 ezerből élnek, ha a másik százast törlesztésre fordítják, egy tízest csak tudnak küldeni néha, amikor gáz van. Keress valami hétvégi diákmelót, az is segítség, esetleg beszélj az osztályfőnököddel, ha máshoz nem tudsz fordulni, hátha tudnak a suliban valami szoctámot, ösztöndíjat intézni, egyértelműen rászorulsz. Vagy tud még mondani ötleteket, hova fordulhatnál segítségért.

Elég sz.r ez a helyzet, de nem tart örökké.

2015. dec. 10. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!