Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti hazaadnátok ezt a pénzt?...

Ti hazaadnátok ezt a pénzt? Szülők ti mit gondoltok?

Figyelt kérdés

Szóval az a helyzet, hogy a párommal élek együtt egy éve kb.

A fizetésem alacsony, minimálbér.

Most úgy alakult, hogy egy alkalommal hozzájutok egy nagyobb összeghez (a fizetésem 3szorosa kb) tehát azért ne millióra gondoljunk. Ez egyszeri alkalom.

A szüleim hitelt vettek fel, aminek fizetésében a testvérem segít, aki még otthon él.

Minden pénzét nekik adja így otthon, hogy segítsen nekik.

Anyuéknak szálka vagyok a szemükben, hogy elköltöztem és így most nem tudom őket támogatni ebben a nehéz helyzetben, és nyiltan kimondták hogy igazságtalan az, hogy a testvérem minden pénzét odaadja, én meg elköltöztem és nem adok bele semmit, és szerintük otthon lenne a helyem nekem is ebből kifolyólag.

Szóval igazságtalan hogy testvérem segít, én meg kimaradok ebből.

Anyunak nem akartam emiatt elmesélni az egyszeri plusz pénzt, de úgy voltam vele, hogy milyen világ az, ha már a szüleimmel sem oszthatom meg ezt a tényt. Szépen elmeséltem, de láttam rajtuk hogy bántotta őket, hogy pont akkor jutok ehhez amikor már nem otthon lakom és pont akkor amikor otthon lakhatnék és tökéletesen jól jönne a pénz most.

Szóval bűntudatom van a pénz miatt.

Párom szerint ez engem illet, sokat dolgoztam érte, de már teljesen bűntudatom van, hogy ennek otthon lenne a helye náluk...

Láttam is hogy nem örültek neki, hogy pont most amikor már nem otthon lakom, akkor kapom és pont ebben a nehéz helyzetben...

23N


2015. nov. 6. 19:00
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
91%
A párodnak igaza van. Ne haragudj meg, de a szüleid rohadt számító paraziták. Eleve minek vettek fel hitelt, ha ők nem tudják fizetni és a testvérednek kell segíteni. Ők valószínűleg úgy kalkulálták ezt a hitelt hogy majd veletek fizettetik. Egy büdös petákot nem adnék a szüleidnek a helyedben, egyék csak meg amit maguknak főztek, ne a gyerekeiken akarjanak élősködni.
2015. nov. 6. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
93%
Úgy értik otthon lenne a helyed, hogy tudjanak élősködni a te pénzeden, de mivel nem otthon laksz, így pechükre nincs beleszólásuk a pénzügyeidbe. A testvérednek is meg kéne pattannia onnan, aztán egye meg a fene őket a hitelükkel együtt.
2015. nov. 6. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:
94%
Felnőtt nő vagy kűlön élettel,nehogy már azért TE ne haladj az életben,mert anyádéknak annyi esze volt hogy hitelt hitelre halmoztak.Nem hogy ezt a pénzt nem adnám oda,hanem egy fillért sem látnának tőlem többet.Tesód mit csinál,az az ő magánügye,de alapból minimálbéres vagy,tartsd meg szűkösebb időre,mikor nem lesz munkád,jön valami többetköltség,elromlik valami.Tedd le a jogsit,vagy bármi ami téged visz előre az életben.Nekem ebből az jön le hogy a szüleid nem képesek bánni a pénzzel és gondolják a gyerekük majd eltartja őket.Jönajd a sok bolond,hogy de megszült,felnevelt...oké,de egyrészt nem kérted,ő vállalta másrészt az milyen dolog már hogy a szemedre hányja...SEMMIT ne adj,mert most csak ezt,utána meg mindig ha lehet majd lejmol.
2015. nov. 6. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 A kérdező kommentje:

Sosem volt hitelük, most vették fel 20 év után mert muszájhelyzet volt, szóval mindig is bántak a pénzzel és beosztották.

Csak igazságtalan, hogy testérem minden pénzét beleáldozza.

És ha netalán egyszer öröklésre kerül sor, igazságtalan lenne az egész...

Pedig nekem nem kéne semmi úgysem.

De elég korai így előreszaladni.

2015. nov. 6. 19:15
 5/39 anonim ***** válasza:
81%

Én nem adnám haza az biztos, és el sem mondtam volna nekik. Hitelt vettek fel, és most a testvéredet szipolyozzák ki, és veled is ezt szeretnék tenni. Az ember segíti a szüleit, amikor tudja, de nem szép dolog, hogy a ti összes pénzeteket akarják elszedni.


Szerintem csúnyán kihasználják szegény testvéredet is, akinek így esélye sincs egy önálló életre.

2015. nov. 6. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 A kérdező kommentje:

Nem használják ők ki..

igazából miattunk csinálták, hogy jobb környéken vegyenek házat amiből lehet örökölnünk mert az előző házunk olyan falun volt ahol nincs értéke a dolgoknak

2015. nov. 6. 19:21
 7/39 anonim ***** válasza:
92%
Hitelbe verték magukat hogy legyen majd mit örökölnötök, a hitelt meg veletek akarják fizettetni. Zseniális.
2015. nov. 6. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 anonim ***** válasza:
16%
Kár volt ide írnod, mert mint látható itt csupa olyan okostóbiás ír akik azt hiszik átlátják az egész életeteket pedig nem, empátia pedig nulla! Én azt mondom tégy saját belátásod szerint. Utólag ha vissza gondolsz mitől éreznéd magad jobban? Ha segitesz nekik megbánnád? Avagy ha nem segítesz nekik lenne-e lelkiismeret furdallásod? Én így gondolnám végig és bár meghallgatnám mások konkrétabb tanácsát de csak olyanét akik ismerik a családomat is. ;)
2015. nov. 6. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 anonim ***** válasza:
94%
Ne ess bele abba a csapdába, hogy összekevered az érzelmeket, meg a racionalitást. Az, hogy a szüleid hitelt vettek fel, az ő dolguk, mindegy, mi volt a cél. Nagyon szép, hogy nektek akarják hagyni örökségként, de milyen alapon várják el, hogy a gyerekeik sajt maguknak vegyék meg a házat ??? hiszen végül is valami ilyenről van szó. Sajnos az emberek gyakran összekeverik a dolgokat. Ha e is minimálbért kapsz, akkor meg pláne szükséged van időnként egy-egy kisebb pluszpénze, hogy talpon maradj.
2015. nov. 6. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 anonim ***** válasza:
90%

@19:30


Neked ebbe a szituációba mi nem tiszta?


"Tessék itt van, adok neked egy házat, szín tiszta jószívűségből. De azért fizesd már ki."

2015. nov. 6. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!