Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anya nem érti meg, mit tegyek?

Anya nem érti meg, mit tegyek?

Figyelt kérdés

14 éves gimnazista lány vagyok 2. éve vagyok gimibe de itt lényegesen nagyobbak az elvárások aminek én eleget is teszek, viszont a több tanulás végett elég sok dolgot hanyagolnom kell köztük a hobbimat is. jó tanuló vagyok és ha valamiből rosszabbul állok akkor még jobban hajtom. fél 8-tól általában 3-ig iskolában vagyok és minden órán éberen figyelek , sajnos ez eléggé kimerít, hazajövetelem után megebédelek , egy kicsit internetezek és újra neki állok tanulni ez nem sok minden,de kitölti az egész napomat és 8-kor meg lefekszek. Az a gondja anyukámnak hogy nem takarítok és hogy rumlis vagyok, nem ,nem vagyok rumlis csak nincs időm rendet rakni a szobámba se és ha hétvégére kerül a sor akkor inkább a pihenéssel foglalkozok és vasárnap újra neki állok tanulni ...mert hát a hétvége remek arra hogy nagyobb dolgozatokra fel tudja készülni. Amiért "rumlis " vagyok és nem segítek be a házi munkába ( hozzá teszem amikor jobb dolgom nem akad akkor simán főzök vacsorát ha anya nincs itthon) rengeteget meg vagyok szidva és büntetve. Ma azért lettem megbüntetve mert anya takarította ki a szobám és mert hogy "undorító " hogy mi volt az ágyam alatt, amikor látom hogy nagyon piszok van akkor nagyjából kitakarítom a szobám , nagy takarítást meg 1 vagy több hetes szünetek elején szoktam de akkor tényleg ki van takarítva minden a szobámba (pont egy ilyen nagy takarítás lett volna 4 nap múlva téli szünet elején,ha anya nem előzött volna be).

Csak szóljak anyának hogy én tényleg nem tudok besegíteni, mert az már sok lenne? vagy próbáljak meg kevesebb idő alatt megtanulni mindent?de akkor lehet hogy a jegyeim fognak romlani , mit tegyek?



2015. dec. 15. 16:31
 1/9 anonim ***** válasza:
48%

Valahogy csak meg tudod oldani azt a takarítást, nincs 1 órád egy héten erre?? Kétlem.

Az meg végképp érdekes, hogy anyukádnak az ezer dolga mellett valahogy még erre is kell, hogy ideje maradjon.

2015. dec. 15. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
53%

Szerintem a délután internetezést hagyd el hetente legalább egyszer és akkor ki tudod takarítani a szobádat.


"ha hétvégére kerül a sor akkor inkább a pihenéssel foglalkozok " Node mit pihensz ki? Hiszen a suliban egész nap ülsz, otthon a gép előtt, majd a tanuls alatt is ülsz, szerintem számodra a pihenés mozgás lenne, akár kint a szabadban, akár bent a lakásban egy kis házimunka (porszívózás, felmosás, ablakpucolás) is jó testedzés.

2015. dec. 15. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
91%

Ez egy felnőtteknek szóló program, de neked is nagyon hasznos lehet, arról szól, hogy hogyan tudod beépíteni a hétköznapjaidba a takarítást, a hétvége ne erről szóljon. Neked is van mit kipihenned, napi 15 perc takarítással már sokkal közelebb leszel a tiszta szobához. Egy mosogatás is általában 15-20 perc, csak egy órának tűnik.

[link]

2015. dec. 15. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
55%
Aki egész órán éberen figyel annak otthon csak házit kell írnia: pár feladat, pár havonta egy esszé pedig nem nagy feladat. Most voltam gimis, tudom jól. Órán figyeltem így az iskolában eltöltött órákon kívül 15 perceket foglalkoztam a tanulással és 4-5-ös jegyekkel érettségiztem, ahogy sokan mások.
2015. dec. 15. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

2.:Mivel írtam hogy a hobbimra sincs időm ezért inkább a szombatomat azzal töltöm ezért írtam pihenésnek , mert nekem az egy kis kikapcsolódás:)

De igazatok van, megpróbálom megoldani hogy legyen időm besegíteni a házi munkába:)

2015. dec. 15. 17:07
 6/9 anonim ***** válasza:
61%
No látod, hidd el ha nincs vita otthon, akkor a kedved is jobb lesz. :-)
2015. dec. 15. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

4. sajnos nem mindenkinek ugyanugy fog az agya :/


van olyan oszt.társam, aki minden órán nagyon figyel, de még igy is több órát tanul otthon :/

2015. dec. 15. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

A jegyeidet nehogy lerontsd.


Egyszer rakj rendet, és utána minden este pakolj össze.

Pár perc csak, és nem lesz kupi. Megszokás kérdése az egész. Hétvégén pedig kitakarítod a szobád. Ha eleve nincs káosz, 1 szoba 20 perc alatt kész.

2015. dec. 15. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Szerintem anyukád nem akar rosszat neked. Inkább aggódik, hogy így maradsz :)

Próbálj egy heti tervet csinálni, hogy mit mikor csinálsz, és lehetőleg nem rendetlenséget csinálni (nem ott hagyni dolgokat).

Beszélj vele azokról, amit itt leírtál. Mondd meg neki, hogy nagyra értékeled a segítségét, de te ezt megcsinálod ekkor meg ekkor.

Kérdezd meg, hogy ő mivel mennyi időt tölt (lehet hogy dobsz egy hátast, mert 2x annyi időt tölt el munkával és házimunkával, mint te....) és akkor lehet, hogy te is jobban meg tudod őt érteni.

A lakás takarításából meg hát mindenkinek ki kell venni a részét, nem?

2015. dec. 15. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!