Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Normális, hogy a szülők...

Normális, hogy a szülők elengedik a 16-17 éves gyerekeiket egy másik kontinensre nyaralni a barátaival, és ezt ki is fizetik nekik?

Figyelt kérdés
2015. dec. 15. 19:37
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
19%

#6: Igen??? Ugye nem gondolod komolyan, hogy 16 évesek, egyedül másik kontinensre mennek?

Gondolom, te sem vagy több :)

2015. dec. 15. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
22%

A kérdező alighanem az a kamasz, aki nemrég kérdezte, hogy mit tudna tenni, mert a szülei nem akarják elengedni a barátjával Amerikába - pedig az út is fizetve lenne...


Csak most cselesen, fordítva tette fel a kérdést, hogy utána mondhassa: na ugye, mégsem akarnak elengedni.

2015. dec. 15. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
Pontosítok: most cselesen, fordítva tette fel a kérdést, s el tudom képzelni, hogy ezek után arra fog hivatkozni a szülőknél: nézzétek meg, mindenki elengedné a gyerekét, csak Ti nem akartok.
2015. dec. 15. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
100%
Nem hinném, hogy egyetlen egy szülőt is érdekelné, hogy egy anonim oldalon mit hordanak össze mások :)
2015. dec. 15. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 A kérdező kommentje:
Öööö nem nem én vagyok az és ezt a kérdést nem is láttam, belinkelnéd? :D
2015. dec. 15. 21:26
 16/23 anonim ***** válasza:
3%

nem normális.

akik azt mondják, hogy igen normális, gondolom lehetnek vagy 15 évesek.

egy 16-17 éves se nem gyerek, se nem felnőtt.

pont abban a kategóriában van, hogy egyedül életképes döntéseket nem tudna hozni, viszont abban a tudatban ringatja magát, hogy ő már tele van élettapasztalattal, így nincs szüksége "megfigyelésre"

még ha az ide "igennel" válaszoló gyerekek úgy érzik, teljesen érett felnőtt módjára képesek döntéseket hozni, majd pár év múlva rájönnek hogy ez pont nem így van.

csak megbízható felnőttel mehetne el.

2015. dec. 15. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
52%
Én már mentem ìgy el és nagyon élveztem. :) 16f
2015. dec. 16. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
77%

Ha normálisan meg van szervezve, és tudom, hogy talpraesett a gyerekem, és nem mellesleg beszéli az ottani nyelvet, akkor igen.

Persze lehet bezárni 18 éves koráig, de akkor nem tudom, hogy honnan kéne tapasztalatot szereznie. Akkor 19 évesen fog töketlenkedni, ugyanott van :D Soha nem értettem ezt a logikát, miért gondolják sokan, hogy a gyerek 18. szülinapján felnyitják a koponyáját, és beleöntik az agyába a TUDÁST? :D Ha nincsenek tapasztalatai, akkor 25 évesen is lehet szerencsétlen és elveszett külföldön.

Amúgy a "másik kontinens" elég tág fogalom, Észak-Afrika pl nincs messzebb, mint Anglia. Bár igazából "baj esetén" Angliába ugyanúgy nem tud a szülő kimenni azonnal, mint Japánba, szóval ilyen szempontból tökmindegy.

2015. dec. 16. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
Roger Waters 16 évesen beutazta az arab világot, egyedül, autóstoppal, sátorral. Utána ő lett az egyik legsikeresebb és leggazdagabb zenész a világon. Az a szülő nem normális, akinek megvolna a pénze erre, és nem engedi el a gyerekét, hanem magára költi a pénzt.
2016. aug. 17. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
Neil Tennant nem tette meg ezt és mégis ugyanolyan sikeres. Miért kell ennyire irigynek lenni?
2016. aug. 17. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!