Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy vegyem rá anyut hogy...

Hogy vegyem rá anyut hogy elengedjen kollégiumba?

Figyelt kérdés

Az az iskola amit néztem 1,5 óra utazásra van.

Az órák 3-4ig tartanak, utána még hazaérni és tanulni nagyon sok lenne.

Viszont anya nem akar kollégiumba engedni, mert hogy ott csak elzüllök és nem fogok rendesen tanulni csak barátnőzni.

És most így nem is akar ide elengedni, de én meg ebbe a suliba szeretnék járni mert csak itt van olyan képzés.

Apa meg mindig anya pártját fogja.


2015. dec. 17. 21:59
 1/9 anonim ***** válasza:
Mondd meg nekik, hogy csak az züllik el, aki hagyja magát. Ha te magad nem akarsz elzülleni, akkor nincs az az ember, aki rá tudna beszélni.
2015. dec. 17. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Pendulum92 ***** válasza:
100%
Laktam kollégiumban, ráadásul az egyetemi volt, a legrosszabb hírű a városban(Szeged). Hát, nem volt könnyű, de szerencsére ki tudom zárni a külső zajokat, és nem vettem részt minden buliban, így lehet. Egy középiskolás kollégium visszafogottabb, mivel még nem múltatok el 18, sokkal több a szabályzás. A többi rajtad múlik.
2015. dec. 17. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Hiába múlna rajtam ha nem engedi anyu.
2015. dec. 17. 22:42
 4/9 anonim ***** válasza:
Azt javaslom hogy egyutt menjetek el a kollegiumba anyukaddal es nezzetek szet es mindenkeppen beszeljetek az ottani tanarokkal! Ez meggyőzheti anyukadat hgy nem is olyan rossz hely...! Sőt! A kollegium előnye pl. hogy sokkal jobb lesz a tanulmanyi eredmenyed mert ott ingyen korrepetalasokra es kulonorakra jarhatsz! Nem olyan egyszerű ott elzülleni, főleg az első evben nem hiszen tanari felugyelet mellett vannak a diakok! Szoval mondd anyukadnak hogy nezzetek szet mindenekelőtt !!! - egy kollegiumi tanar tanacsa :)-
2015. dec. 17. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Mondd meg anyukádnak, hogy én azóta vagyok kitűnő tanuló, amióta kollégista vagyok. Sokkal jobban tudok tanulni (ha valamit esetleg nem értek, akkor azt egy okosabbtól megkérdezhetem), jól meg tudom szerezni a napomat, és kipihentebb vagyok, mert nem kell reggel hajnalban kelnem. Ráadásul nem megy el napi 3 óra utazásra.


Az meg, hogy elzüllesz, az nem a kolesztól függ, hanem tőled.


17/L

2015. dec. 17. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nalunk a kollegiumban az alsobb eveseknek kapuzaras volt minden nap fel5-kor, senki nem bulizhatott este, aki nem volt meg 18. Illetve akinek leromlottak a jegyei, annak koltelezoen korrepetalasra kellett jarnia a kollegium egyik termebe, ahol a koleszos tanarok elmagyaraztak az anyagot.


Nezzetek meg, ahova mennel, ott milyen a kollegium. Van, ahol figyelnek a diakokra, van, ahol nem. Ha van egy kis szigor, anyukad is biztosan konnyebben megengedi. Az is kerdes, mennyi lenne ott a szemelyes tered. Erdekes helyzet, az biztos.

2015. dec. 18. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Biztos hogy egy börtönben akarsz élni 4 évig? Kimaradnál minden jóból.
2015. dec. 19. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Kollégiumban sokkal jobban lehet tanulni, mint otthon. Nálunk napi 3 órát kötelező volt a könvytárban ülni és tanulni... Meg egymást is segítettük. És sokkal talpraesettebbek voltunk mint azok akik nem kolisok. Szüleid nézzék meg, hogy a mai sikeres politikusok, üzletemberek közül hány volt kolis, és hány volt anyuci házikedvence 19 éves koráig, vagy rosszabb esetben tovább.
2016. aug. 10. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nem valószínű hogy jól éreznéd magad egy kollégiumban. Ahhoz olyan szobatársakra van szükség akik elég érettek ahhoz hogy kiharcolják a nevelőktől a megfelelő tiszteletet.
2016. aug. 10. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!