Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan tudnám anyát rábeszélni...

Hogyan tudnám anyát rábeszélni, hogy elengedjen kollégiumba?

Figyelt kérdés
Nem nagyon akar elengedni, mivel én vagyok az egyetlen gyerek. Valahol meg is értem őt. De nagyon szeretnék elmenni kollégiumba, mert csak abban a városban tudom elkezdeni az álmamim megvalósítását.
2011. jún. 29. 21:15
 1/9 anonim ***** válasza:
64%

Hány éves vagy?

Egyébként a kollégium nagyon sz*ar!!! Én is azt hittem, jó buli lesz, de igazából egy fogda! (középisiben)

2011. jún. 29. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
Vidd el anyukádat a koleszbe és beszéljen a nevelőnővel.garantálom ,hogy anyukád megengedi!Ugyanakkor te nem fogod kibírni...ahhoz nagyon nagyon céltudatos kell legyél,hogy azt kibírd 4 éven át.
2011. jún. 29. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
hát ne álltalánosítsunk :D
2011. jún. 29. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Érvelj azzal, hogy a későbbiekben mekkora előnyt jelent, ha az adott suliba mész. Vagy bármivel, ami meggyőzi őket.

Középiskolai kollégiumnál az anyagiak is szerepet játszhatnak, az állam támogatja, így olcsóbb, mintha otthon laknál.

Elsővel én nem értek egyet, nálunk nagyon laza volt a kollégium, este tízre be kellett menni, ennyi. De persze nem mindegy, hova mész :)

2011. jún. 29. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

én is szerettem kolis lenni, mondjuk én érettségi után kerültem be DE középiskolai kollégiumba, szóval a szabályok nagy része azért vonatkozott ránk is, de szerintem baromi nagy buli volt az egész, a maga buktatóival, meg nehézségeivel együtt, viszont életem legnagyobb élménye volt együtt lakni még 3 csajjal, és megosztani a dolgainkat egymás között :D

Én nagyon jó érzésekkel gondolok vissza rájuk (bár akkor néha a pokolba kívántam volna őket) de nagyon jó volt.

Sok mindent megtanul az ember a kolis évek alatt, pl hogy hogyan kell "idegenekkel" , akik nem a családtagjaid együtt lakni, és ez később jól fog jönni, hidd el :).Megtanulsz alkalmazkodni mások rigolyáihoz, meg ők is a tiédhez :)

24L

2011. jún. 29. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

a kolesz nagyon klassz! miért ne bírná ki? én gödöllőre jártam agrárra. jó kemény suli volt. a kolesz buli volt,nagyon jó barátásgok-szerelmek születtek a suliban. 4en voltunk 1 szobában,és nagyon jól kijöttünk. lehet csereberélni,ha valaki bulizósabb te meg nyugisabb cserélhettek helyet,lehet mindenki olyan szobában ami neki a legjobb.


mond el anyukádnak h ez fontos neked,h megvalósíthasd önmagad. nekem is van 2 gyerekem,megértem őt nekem még attól is megszakad a szívem h oviba járnak :)de..


meg kell értenie,h nem azért vagy a világon h neki a társa legyél. önálló ember vagy,aki most már felnőtt,és kirepül

menjetek együtt megnézni a sulit,koleszt, ha látja milyen és h neked milyen ott, el fog engedni

2011. jún. 29. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ilyet sem hallottam még, hogy valaki mindenáron be akarjon vonulni, általában az ellenkezője szokott igaz lenni; a szülők akarják benttartani őket, no nem azért, hogy ne legyenek otthon, hanem hogy megkíméljék őket az ingázástól plusz felügyelet stb. stb.


Mindenesetre becsületre méltó a gondolkodásod. Sajnos, míg nem vagy nagykorú nem vonulhatsz be szülői beleegyezés nélkül. De az tényleg jó gondolat, hogy vidd el anyudat a kollégiumvezetőhöz, hátha ő "rábeszéli".

2011. jún. 29. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

igaz én már nem vagyok koleszos, de 2 évig az voltam, jövőre meg azért nem leszek mert jobban van busz, változi a csengetés, és lesz jogosítványom.

minket betettek a 12-esekhez még 9.-ben, nem egy szobába, csak egy szintre(30-an voltunk kb., 3 ágyas szobákban), fél évig nem nagyon beszélgettünk velük, de fél év után kezdődött a buli, volt olyan hogy pénteken bentmaradtunk páran aztán gó bulizni, igaz mi sokat ittunk nagyon is, kaptam is érte a megrovásokat, de kit érdekelt, nálunk 9 ig kellett visszaérni, de engedélyt lehetett kérni 11 ig, na mi olyat nem kaptunk de ugy is mentünk, portásnak egy kis bor és meg van oldva.

10-ben(idén)volt hogy heti rendszerességgel rugtunk be(jó nem KO, csak jó kedv, de volt az agyban:P, jó társaság lett, most nemsokára megyünk balatonra pár napra, én biztos nem felejtem el ezt a két évet

2011. jún. 29. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Nemsűrűn van ilyen , én alányomat beszélem rá legyen kolis , de majd meg győzöm , sok barát , kényelmesebb az ikolában járás nem kell meg fagyni télen a busznál és még tanultok is a koliba , amit ithol csak számitógépnél töltenétek el az időt . Beszéd rá nyugodtan anyát , mert jó az hdd el.
2011. jún. 30. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!