Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hiába várom, hogy anya elenged...

Hiába várom, hogy anya elengedjen szenteste a barátomhoz? Túl nagy elvárás lenne?

Figyelt kérdés
Minden hétvégét együtt töltünk, a hétköznap a suli miatt nem megy. Egy este nálunk, egy náluk. Szenteste ő nem jöhet el, mert az anyukája özvegy, nem akarja egyedül hagyni. Engem csak azért nem enged el anya, mert "csak" (hogy szenteste mindenki otthon legyen, meg majd ha összeköltöztünk, stb). Pedig nem is úgy akarok átmenni, hogy kihagynék valami családi programot, hanem este, amikor pont lefeküdnénk. Úgyis csak felvonulok a szobámba, alszok, aztán délelőtt veszekedve készülődünk, mert ebédre megyünk mamához, de a barátom oda se tud jönni. Nem lenne mindegy, hogy ott alszok, vagy itt, ha úgysem látjuk egymást az éjszaka anyáékkal?
2015. dec. 16. 20:27
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
100%
hány éves vagy?
2015. dec. 16. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 A kérdező kommentje:
17. A tanulást se hanyagolom el miatta, sőt, még jobban is tanulok.
2015. dec. 16. 20:30
 3/36 anonim ***** válasza:
36%
Bírd már ki a nemiszerve nélkül azt az egy éjszakát, a jóég áldjon meg. Ha már úgyis lefekvés után, késő éjjel mennél, akkor nem kibírod reggelig?
2015. dec. 16. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 A kérdező kommentje:
Ki mondta, hogy reggel találkoznánk? Oda van írva, hogy másnap nem tud jönni mamámhoz, tehát az a nap is sztornó. Amúgy sem szexelnénk. Nem egyből erre kell gondolni. Én szeretem, ő is engem, és szeretnénk összebújva aludni. Olyan baj ez?
2015. dec. 16. 20:33
 5/36 anonim ***** válasza:
69%

Én nem igazán értem, miért nem bírtok ki valamennyi időt egymás nélkül. Teljesen jogos anyukád elvárása, szenteste igen is legyél otthon. Akkor akarsz elmenni, amikor pont lefeküdnétek - annak meg mi értelme van? Mégis mennyi minőségi időt fogtok akkor együtt tölteni?

Én 21 éves vagyok, a párommal 4 éve vagyunk együtt, mégsem merült fel bennünk, hogy a szentestének bármely részét együtt töltsük, az mindenki számára a családé. Majd amikor együtt élünk, már kettesben töltjük a szentestét és a többi nap megyünk a rokonainkhoz vendégségbe.


Szóval a kérdésedre válaszolva: igen, ez túl nagy elvárás lenne. A szüleidet is próbáld meg megérteni. Ezen kívül inkább legyél hálás azért, hogy minden áldott hétvégét együtt tölthettek. Normális szülő szab egy határt ebben is, nem kell minden szabad percben rögtön egymáshoz rohanni, legyen életetek egymáson kívül is!

2015. dec. 16. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
30%

Kedves hármas, elsőnek annyi hogy egy f4szparaszt vagy,

Kérdező, szerintem anyukád túllihegi, mint mindenki ezt a hülye ünnepet, változtatni nem tudsz rajta sajna 😕

Ez velem is előfordult annó, előszeretettel mondtam otthon szenteste vacsinál, hogy köszi, de nem kívánok most itt enni, és elaludtam korán.

Kicsit leher bunkó volt, de a célnak megfelelt, hogy ne egy hülye babona ünnep miatt kelljen beosztani az ÉN szabadidőmet.

2015. dec. 16. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 A kérdező kommentje:
Ráadásul nem is a legjobb a viszonyunk, folyton csak veszekszünk. Karácsonykor is. Nem a szeretet ünnepe ez? Akkor nem azzal kéne lennem, akit a legjobban szeretek? Mert ezt nem a család ünnepeként emlegetjük. Karácsonykor együtt lennénk valószínűleg mindkét nap.
2015. dec. 16. 20:44
 8/36 anonim ***** válasza:
23%
Na végre valaki megmondta a tutit! :D
2015. dec. 16. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 A kérdező kommentje:
melyik? :D
2015. dec. 16. 20:45
 10/36 anonim ***** válasza:
62%
Hatos, az rendben van, hogy szerinted a karácsony egy hülye ünnep, de nem mindenki van ezzel így. Sokaknak igenis fontos, hogy együtt legyen a család, ezt illik tiszteletben tartani. És igaza van a kérdező anyjának, ha majd összeköltöznek a párjával, azt csinálnak szenteste, amit akarnak és ott, ahol akarnak.
2015. dec. 16. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!