Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mi a véleményed a dologról?

Mi a véleményed a dologról?

Figyelt kérdés

Adott egy fiatal lány, aki megismerkedik egy új fiúval, ezzel eddig nem is lenne baj, csakhogy a másfél éves babáját teljesen elfelejtette közben. Gyermeket lepasszolta a nagyszülőknek, majd odaköltözött az új pasijához, így éli kényelmes életét, mivel barátja teljesen eltartja. Munkája nincs (soha nem is volt, de nem is keres) így a gyerek után kap csak juttatásokat, ám ezekből a baba semmit se lát.

Gyereket hónapok óta csupán pár alkalommal látta, azt is csak azért, mert szükséges volt visszamennie a nagyszülőkhöz elhoznia pár dolgot.


Lehet nekem van maradi gondolkodásom, de szerintem egy szülőnek a gyermeke mellett a helye (azért nem úgy, mint ahogy Ákos képzeli), gondoskodnia, nevelnie kell.


Tudom, hogy semmi közöm mások életéhez, nincs is jogom beleszólni, csupán a véleményetekre vagyok kíváncsi.


2015. dec. 18. 00:06
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
93%

"de szerintem egy szülőnek a gyermeke mellett a helye"


Így van. És a gyereknek kettő szülője van. Apuka sem törődik a gyerekkel? Mert róla sem lehet más véleményem, mint az anyukáról.

2015. dec. 18. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
91%
Nemhogy a gyereke mellett a helye, de törvényi kötelessége gondoskodni a gyerekről 18 éves koráig.
2015. dec. 18. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
89%
#2: De nem csak az anyának!
2015. dec. 18. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
59%
Fiatal, az apa sincs vele (hisz másik fiúval jár)... Gondolom nem tervezett volt, nem igazán akart gyereket.
2015. dec. 18. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%
Az a leggusztustalanabb, hogy nem is dolgozik, a gyerek pénzét meg elveszi, de a gyerekre rá se néz.
2015. dec. 18. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Apáról nincs semmilyen ismeretem, remélem, hogy legalább ő foglalkozik a gyerekkel, bár igazat megvallva erre kevés az esély, elvégre a nagyszülőknél a baba.


Én a mostani barát egyik régi haverja vagyok. Kicsit aggódva gondolok a kapcsolatukra. Értem én, hogy "dúl a szerelem", de 1-2 hetes FB-os ismeretség után, ami közben is csak ritkán találkoztak (más-más városban laktak), jött az összeköltözés. Ezt a helyzetet sajnos a barátom se látja át, szerinte minden rendben, pedig így a gyerek fog a legrosszabbul járni.

2015. dec. 18. 00:58
 7/23 anonim ***** válasza:
92%

a legundoritobb hogy amikor az ingyen élet megszünik

rohan vissza a gyerekhez mert akkor van ingyen pénz ingyen ellátás

és ezt többször el fogja játszani

teljesen tönkre teszi a gyereket

2015. dec. 18. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%

Igen, normál esetben a szülőben megvan a szülői ösztön, de sajnos ez nem mindenkiről mondható el. Engem is elhagyott Anyukám, évek óta egy szót se beszélünk. Ez van, ez jutott..


23N

2015. dec. 18. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
22%
Nem vagyunk igazán a ténye birtokában, ezért nehéz megítélni a dolgot. Mindenesetre 2 irányban lehet gondolkodni: feltehetőleg már az illető "fiatal lány" felnevelkedése során sem volt megfelelő az ő neveltetése és/vagy már annak idején felmerült, hogy valamilyen kórosnak minősíthető személyiségzavarban "szenved", amit pszichoterápiával sem lehet "normalizálni".
2015. dec. 18. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%
Én azt gondolom, hogy a lány jelleméről mindent elmondott már így ismeretlenül is az, amit leírtál. A barátodra is ez a sors vár majd, "véletlenül" terhes lesz, stbstb, ahogy ez szokott lenni, aztán meg lécel... Az ilyet ne is sértegessük az "anya" titulussal.
2015. dec. 18. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!