Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Elengednéd a 16 éves lányodat...

Elengednéd a 16 éves lányodat a szintén 16 éves barátnőjével Pestre? Délelőtt indulnak, este érkeznek (vonat).

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Szeretnék felmenni Pestre a barátnőmmel egy napra. Voltam már ott, a belvárost egész jól ismerem.

Elmennénk moziba, a Hősök Terére, esetleg korizni is, meg sétálnánk kicsit a Ligetben, ilyesmik. Hat-hét óra körül szerintem otthon is lennénk.

(nyilván nem most karácsonykor, hanem 26-án vagy 27-én)


Ami a gond, a szüleim eléggé félnek Pesttől, vagyis kicsit pontosabban fogalmazva egyenesen utálják. Még nem mertem megkérdezni.

Azok a vidékiek, akik hasonlóan gondolkodnak Pestről - ha tudjátok a lányotokról, hogy felelősségteljes és normális, barátnője is, el mernétek engedni? (tudom, sokan megint jönnek majd azzal, hogy nem is vagyok az, de akkor most TEGYÜK FEL, hogy van egy lányod, akiről biztosan tudod, hogy az. :) )



2015. dec. 23. 16:51
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
83%
Én elengedném. Nem csak Pesten történhet bármi baj.
2015. dec. 23. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
53%

26.-a még karácsony,akkor még nem :) De utána mehetne.

Amikor az én lányom 16 volt,felengedtem Pestre éjszakára! A barátaival ment oda bulizni.

Beszélj a szüleiddel,mondd meg hogy ismered a várost,mutasd meeg nekik,hogy pontosan merre mennétek,és ad meg nekik a barátnőd telefonszámát is.

2015. dec. 23. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
75%
Szerintem az sem mindegy, honnan mentek Budapestre. Ha 4 órás a vonatút, nem biztos, hogy engedném úgy, hogy nincs valami rokon vagy ismerős a városban, akihez lehet fordulni, ha történik valami.
2015. dec. 23. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
22%

Természetesen felelősségteljes vagy, meg érett is, meg főleg szavahihető. Mint itt a kérdezők 120%-a.

És nem, nem engedném el a 16 éves, felelősségteljes, érett, szavahihető lányomat egy hasonló tulajdonságokkal rendelkező, szintén 16 éves lánnyal.

2015. dec. 23. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
11%

ha Bp-i agglomerizáció vonzáskörében van a lakóhelye akkor igen.

meg ha tudom konkrétan hova fog menni, és a telefonján a GPS segítségével nyomon tudom követni éppen merre jár.

ha ezek a feltételek nem adottak, akkor nem.

2015. dec. 23. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 A kérdező kommentje:
#4 17:14, pont a hozzád hasonlók miatt tettem hozzá zárójelben, hogy tegyük fel, hogy van egy ilyen lányod. Rólam nyilván nem tudsz semmit, nem is kell. Nem az a kérdés, ENGEM elengednél-e. :)
2015. dec. 23. 17:31
 7/28 A kérdező kommentje:
A többieknek köszönöm! Másfél órás vonatút.
2015. dec. 23. 17:31
 8/28 anonim ***** válasza:
2%
Nem tudok rólad semmit, azért nem is hiszem el, ahogy fényezed magad.
2015. dec. 23. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 A kérdező kommentje:

"felelősségteljes és normális"

Erre gondolsz, mint fényezés? Úgy gondolom, ez egyszerű tényközlés.

Nagyon szeretem, hogy egy fél soros szövegben is találnak valamit az emberek, amibe beleköthetnek. :)

2015. dec. 23. 17:45
 10/28 anonim ***** válasza:
89%
Ha valóban olyan lány vagy, mint amilyennek leírtad magad, akkor igen :) Egy másfél órás út még annyira nem vészes!
2015. dec. 23. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!