Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Elengednéd a 16 éves lányodat...

Elengednéd a 16 éves lányodat a szintén 16 éves barátnőjével Pestre? Délelőtt indulnak, este érkeznek (vonat).

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Szeretnék felmenni Pestre a barátnőmmel egy napra. Voltam már ott, a belvárost egész jól ismerem.

Elmennénk moziba, a Hősök Terére, esetleg korizni is, meg sétálnánk kicsit a Ligetben, ilyesmik. Hat-hét óra körül szerintem otthon is lennénk.

(nyilván nem most karácsonykor, hanem 26-án vagy 27-én)


Ami a gond, a szüleim eléggé félnek Pesttől, vagyis kicsit pontosabban fogalmazva egyenesen utálják. Még nem mertem megkérdezni.

Azok a vidékiek, akik hasonlóan gondolkodnak Pestről - ha tudjátok a lányotokról, hogy felelősségteljes és normális, barátnője is, el mernétek engedni? (tudom, sokan megint jönnek majd azzal, hogy nem is vagyok az, de akkor most TEGYÜK FEL, hogy van egy lányod, akiről biztosan tudod, hogy az. :) )



2015. dec. 23. 16:51
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:

Édesanyám ki nem állhatja Pestet, szerinte minden bűnözés melegágya stb... 5 hete mégis felengedett a legjobb barátnőmmel. Egyedül buszoztunk (2 és fél óra). Barátnőm nagybátyjáéknál aludtunk, akiket anyám mellesleg nem is ismer. Voltunk korizni, várost nézni pl. Plusz barátommal hárman elmehettünk kb. 2 órára egyedül karácsonyi vásárba + várost nézni. Másnap szintén egyedül mentünk haza.

Szóval az én helyzetem annyiból más, hogy az otttöltött idő nagy részében volt azért valamilyen szinten felnőtt felügyelet. Amikor meg nem, akkor ott volt a barátom, aki idősebb és valószínüleg felelősségteljesebb is, mint mi. Egyedül csak a pályaudvaron és környékén voltun

Viszont ez ne keserítsen el, csak 14 vagyok, a barátnőm- akivel mentem- pedig 13.


Boldog karácsonyt! :)

2015. dec. 24. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim válasza:
11%
Kérdező ha Te 16éves lány vagy akkor én vagyok a Superman-)
2015. dec. 24. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 A kérdező kommentje:
Miért is? Akkor épp most találkoztam a Supermannel? :D :3
2015. dec. 24. 13:08
 24/28 anonim válasza:
2%
Kösz hogy lepontoztál ri&i
2015. dec. 24. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 Viven kérdései válasza:
90%
Ha ő r&bi akkor te kivagy? Milyen gyökér emberek vannak itt.
2015. dec. 24. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 A kérdező kommentje:
Szívesen. :)
2015. dec. 24. 13:51
 27/28 anonim ***** válasza:
100%

#25: Többek közt én is lepontoztalak, te tapló köcsög.

Boldog karácsonyt, még neked is.

2015. dec. 24. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a párom jött fel Zalaegerszegről Pestre (4 óra vonatút), úgy hogy az anyja azt se tudta pontosan, ki vagyok, csak be lett jelentve, hogy egyik ismerőséhez megy, akkor 16 volt.

És furcsa mód nem ittunk, nem drogoztunk, nem mászkáltunk éjszaka, nem tettünk felelőtlen dolgokat, pedig ő nem ment haza délután, hanem nálam aludt.


Ez ennyire hihetetlen? Bármennyire nem tudsz hinni a szemednek, én se partizom éjszaka, sőt eddig soha a büdös életben nem értem haza este kilencnél később. Nem iszom, nem bulizom, nem cigizem, nem vagyok tiniribi. Bemegyek a suliba és utána megyek haza. Ennyi. Léteznek ilyenek még.


A GPS szerintem irdatlan nagy butaság. 5-10 éve is meg voltak nélküle, valahogy már eléggé magánélet sértésnek tűnik és elég lehangoló, hogy ha a szülők ennyire nem bíznak a gyerekükben. (bár nálam is ez a helyzet, csak pechükre bennem pont nem nagyon tudnak mibe belekötni)


Még is, szerintem eléggé emberfüggő. Egyet mászkálni a városban elengedném, ha nekem lenne lányom. Ott aludni kicsit más...bulizni valószínűleg nem, de ha nem olyan fajta, és mindjuk egy ismerősénél akar egy hétvégét tölteni, akkor azt is megengedném.


16/L

2015. dec. 24. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!