Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Elengednéd a 16 éves lányodat...

Elengednéd a 16 éves lányodat a szintén 16 éves barátnőjével Pestre? Délelőtt indulnak, este érkeznek (vonat).

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Szeretnék felmenni Pestre a barátnőmmel egy napra. Voltam már ott, a belvárost egész jól ismerem.

Elmennénk moziba, a Hősök Terére, esetleg korizni is, meg sétálnánk kicsit a Ligetben, ilyesmik. Hat-hét óra körül szerintem otthon is lennénk.

(nyilván nem most karácsonykor, hanem 26-án vagy 27-én)


Ami a gond, a szüleim eléggé félnek Pesttől, vagyis kicsit pontosabban fogalmazva egyenesen utálják. Még nem mertem megkérdezni.

Azok a vidékiek, akik hasonlóan gondolkodnak Pestről - ha tudjátok a lányotokról, hogy felelősségteljes és normális, barátnője is, el mernétek engedni? (tudom, sokan megint jönnek majd azzal, hogy nem is vagyok az, de akkor most TEGYÜK FEL, hogy van egy lányod, akiről biztosan tudod, hogy az. :) )



2015. dec. 23. 16:51
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
12%
Annak idején két kolléganőmmel mentem el egy hétvégére vidéki nagyvárosba. Fizetővendég szobába bepakoltunk, aztán elmentük egy szálloda éttermébe vacsorázni. Én 18 éves voltam, de a szálláson hagytam a személyimet, mert elázott, az egyik kolléganőm 17, a másik 24. Részeg férfitársaság állandón beszólt, aztán jöttek a rendőrök igazoltatni mindenkit. Menekültünk a közeli szállásig, ott meg balhéztak, mert nem engedték be őket. Úgy látszik, prostiknak néztek minket, ki tudja miért. Másnap otthagytuk mind a ketten a 24 éves kolléganőnket és felszálltunk az első vonatra. Soha többé nem ruccantam ki velük sehová, ha mentem, csak nagyobb társasággal, akiket ismertem. Két 16 éves lány bizonyos futtató alakok számára jó préda, italba drog, jöhet a csoportos erőszak. Legyetek óvatosak.
2015. dec. 23. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
86%

Honnan tudja a "futtató", hogy 16 éves?

(Majdnem 30 vagyok, de elkérik a személyimet.)


Budapesten élnek 16 éves lányok, gondolom, a kérdező nem úgy fog az utcán sétálgatni, hogy óbégat közben, hogy "Hínnye, mekkora ez a Pest-Buda!".


Ha igaz, amit leír - felteszem, amit a kérdező kér, hogy felelősségteljes lányom van - , akkor kávézóba fognak max. beülni, nem szállodába meg kocsmába.

2015. dec. 23. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
71%
Most már elég lenne egyesek mocskolódásaiból!
2015. dec. 23. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 A kérdező kommentje:

13/14 18:47

A kérdező kislánynak azért van ritka irritáló stílusa, mert neki is olyan stílusban írtak.


Köszönöm a további válaszokat!

2015. dec. 23. 19:18
 15/28 anonim ***** válasza:
85%
Ritka irritáló? Eddig a legnormálisabb "kislány". És nekem hihetsz, az oldalon élek.
2015. dec. 23. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
81%

Úristen, 16 éves lánynak érettebb, kifinomultabb stílusa van, mint az ide írogató mocskolódóknak!


Nem értem, miért kapnak páran vérszemet, ha egy tini lány ír ki kérdést, azonnal gyanakvóak lesznek az emberek, és ellenségesek.

Esetleg még krvázzátok is le...


Húgomat többször engedték ki a szüleim még Bécsbe is, meg más városokba, 16-17 éves korában és semmi baja nem lett! Fél-egy napokról van szó.

De csak tartsátok búra alatt, meg csadorban a gyerekeiteket és mantrázzátok, hogy kuss a neve!


24/F

2015. dec. 23. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
80%

A kommentelők 3/4 része fogyatékos? GPS-szel követni? Bedrogozzák a moziban? Mik ezek a hihetetlen baromságok?


16 évesen nyilván elmehetne. Főleg, hogy 7 körül hazaérne.

2015. dec. 23. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
80%

Persze, 16 vagy, bakker, nem 6... mellesleg megjegyzem, sok 6-7 évest látok EGYEDÜL közlekedni pesten, mert a szülei melóznak még, vagy különórára kell mennie.


Ennyi degenerált embert, jézusom, mások 120 km-rel arrébb járnak KÖZÉPISKOLÁBA, 14-15 éves koruktól kezdve.

2015. dec. 23. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
10%
Csak arról van szó, hogy minden tizenhat éves kis pisis fényezi itt magát, hogy ő érett, és komoly, és felelősségteljes, holott erről valójában szó nincs, csak együttérzést szeretnének kicsikarni a válaszadókból, meg bebizonyítani, hogy mekkora ganajok a szülők, amiért nem engedik a felelősségteljes, érett tizenhat éves lányukat összeköltözni a 30 éves k.úrópajtásukkal, meg hogy ők igenis alkalmasak arra, hogy egyedül kocsmázzanak egy kétmilliós nagyvárosban. Hát nem. Már maga a kérdés is félrevezető, mert a szüleit próbálja meg lejáratni benne. Ez nem éppen érett viselkedésre vall.
2015. dec. 23. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 A kérdező kommentje:

Jesszusom, emberek!


"együttérzést szeretnének kicsikarni a válaszadókból, meg bebizonyítani, hogy mekkora ganajok a szülők"


Szó nem volt ilyesmiről! Annyi volt a kérdés, TE elengednéd-e, HA ilyen lenne a lányod. Nem adtam elő, milyen szörnyűek a szüleim (mert természetesen nem azok), és arról sem zengtem ódákat, én milyen fantasztikus vagyok, csak közöltem két jelzőt (!), amit úgy is lehet értelmezni, hogy nem én vagyok, hanem az olvasó feltételezett lánya. Mert így tettem fel a kérdést.


"Már maga a kérdés is félrevezető, mert a szüleit próbálja meg lejáratni benne."


HOL?! Áruld el nekem, mégis hol?! Ne haragudj, ez nekem így este tizenegykor már túl sok, lehet mégis el kellett volna mennem aludni tízkor, amikor eredetileg akartam.

Annyit írtam, a szüleim félnek Pesttől, ami ÍGY VAN, nem írtam semmi rosszindulatút!


Jesszusom, emberek. Hirtelen tényleg csak ennyit tudok mondani. Ez egészen elképesztő.


Nem tudom, hogy egyesek itt vezetik le a frusztrációjukat, vagy másik kérdést olvastak?

2015. dec. 23. 23:08
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!