Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Apámon ma végleg kiakadtam,...

Apámon ma végleg kiakadtam, ezek után nem akarok hozzá 26-án elmenni, bunkóság lenne?

Figyelt kérdés

Apámról tudni kell, hogy világ életében felsőbbségrendűségi komplexussal küzdött.

Amit más csinál az kizárólag szar leehet, amit más mond az baromság, és ha valaki tanácsot akar adni neki azt kineveti

Egy nagyon lekezelő, irritáló személyisége van.

Többek között ezért vált el tőle anyám.

Egész évben szoktam kaját vinni neki, profin főzök férfi létemre, mindenki dicséri amit csinálok, családtagok, rokonok, barátok -bár én ezt soha nem vártam el, és abszolút nem is vagyok oda érte ha dicsérnek, egyszerűen szeretek főzni-sütni.

Na szóval ma csináltam többfajta kaját is, reggel óta készítettem és a barátnőmmel meg anyámmal átvittük neki egy-egy tállal vacsorára (szomszédos kerületben lakik).

Erre ő szokás szerint lassan már 30 éve, elkezdte fikázni a kaját, egyrészt mert mocskosul irigy ember, főleg azért mert a barátnőm és anyám azt mondta finomat főztem, vagyis mikor bementünk a házba anyum mondta, hogy "hoztunk neked finom vacsorát, XY ma főzte"

Meg amúgy is állandóan teszi a cinikus megjegyzéseket mindenre, amit nem ő csinált, vagy mondott.

Beleköt az élő fába is szó szerint.

Egyébként főz magára, de az olíva olajat vagy a napraforgó olajat nem ismeri, mindenben tocsog a zsír, és az ételei ehetetlenül zsírosak.

Egy pörkölthöz 50-60 deka zsírt használ, mert szerinte attól finom ha 2-3 centi vastagon ellepi a disznózsír az ételt, én ezért egyszer egy rossz megjegyzést sem tettem, csak annyit hogy egészségtelen csak disznózsírral főzni mindent, és jól meg is fosatja azt akinek nem bírja a gyomra.


Ellenben ő csak szapulni tudja azt az ételt amit más csinált, egyszer nem mondta azt, hogy köszi a kaját, vagy hogy finom volt, a sajátját viszont a magasságos egekbe emeli, és ha valaki egy rossz szót mer szólni a főztjére akkor az egy finnyás mcdonald's-on nevelkedett chips zabáló ember -szerinte legalábbis.

A barátnőmnek sem köszönte meg egyszer sem, pedig azért illene legalább egy "köszi" vagy valami, nem egyből az hogy "hát elég ízetlen, én még tettem volna bele ezt-azt".

Isten lássa lelkem én leszarom ezt a "kinek jobb a főztje" dolgot, de ha már viszek neki kaját, akkor ne fikázza le 1000. alkalommal is...

Most is az első szava az volt a kajámra, hogy hát "egyszer meg lehet enni", de én nem így csináltam volna.

Anyámmal már megszoktuk hogy ilyen, viszont ott telt be a pohár, hogy a barátnőm süteményére azt mondta, hogy "elég száraz, nem baj a kutyának majd jó lesz".

Na itt elborult az agyam...alig bírtam vissza fogni hogy ne küldjem el a f....ba.

Mindegy ott voltunk még kb. fél órát, aztán mikor indultunk volna haza, következő sztori:

(bocs ha hosszú lett)

Karácsonyra 2 kaloda tűzifát kapott a családtól, 70 ezer ft volt kiszállítással együtt.

Neki a kisujját nem kellett megmozdítania, mert daruval beemelték az udvarba, és annyi dolga van csak, hogy a cserépkályhába bedobálja a hasogatott fát.

Erre a kapuba most hogy jöttünk haza, ilyet beszól "hát nem egy nagy szám ez fa, sokkal jobb volt amit én vettem"

Na és akkor most hogy hazaértem, megmondtam anyámnak hogy én 26-án k...va élet hogy nem megyek hozzá.

Barátnőm szerint bunkóság lenne, szerintem meg itt aki bunkó és paraszt módjára viselkedett az apám volt, és ezek után nem vagyok rá kíváncsi.


Szóval szerintem abszolút nem bunkóság, ha nem akarom ezt fikázást karácsony másnapján tovább hallgatni.



Mielőtt félreértések lennének, ez nem egy ilyen apa-fia rivalizálás, világ életében ilyen volt, mindenkivel így viselkedik, és tudom hogy nem fog megváltozni soha, nagyon elegem van belőle, meg a negatív lehúzó stílusából.

És ez csak kb. a 15%-a azoknak a dolgoknak, amivel egyre inkább azt fogja elérni, hogy a kutya nem fog foglalkozni vele.



2015. dec. 23. 18:21
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
91%
Mi a fenének főztök neki, ha mindig ezt csinálja? Ne csinálj neki semmit, egye az ehetetlen kajáját, de főleg szerintem ne keressétek.. Minek olyan emberekkel foglalkozni, akik semmibe néznek, még akkor is ha az apád az illető.. Csinalja ezt a kutyájával, meg etesse meg vele az "ehetetlen" kajátokat, de nem kell neki engedni, hogy veletek is ugy beszéljen mint a kutyával...
2015. dec. 23. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Én a kis ujjam sem mozdítanám érte.

Elég nyugodt természeted lehet ha még mindig gondoskodsz róla.

2015. dec. 23. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Én is felfújtam volna a pofámat a helyedben,én nem mennék el,és ha szóvá teszi,mond meg neki hogy miért nem tetted.

Boldog Karácsonyt mindenkinek ! :)

2015. dec. 23. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Ne is haragudj, de már rég abba kellett volna hagyni, a talpalást. Én bizony elmondanám neki, hogy mennyire rosszul esnek a dolgai, hogy mennyire lekezelő a stílusa. Ezek után oldja meg magának a dolgait, mert rá sem nyitnám az ajtót.
2015. dec. 23. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Ha Ti mennétek hozzá, miért főznél neki? Ő a házigazda, oldja meg.

Ha meg neked kell főzni, mond meg neki, hogy sajnos nem tudsz olyan jót csinálni, ami neki megfelelne, ezért inkább hagyjátok a látogatást, mert nem szeretnél neki rossz élményt okozni.

2015. dec. 23. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

"Barátnőm szerint bunkóság lenne"


- Akkor menjen egyedül a kisasszony, ha ő tipikusan az a megalázkodó fajta.

2015. dec. 23. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

26-án nem azért mennénk hozzá, hogy kaját vigyünk, hanem csak úgy a karácsony miatt.

Ezek után amúgy sem fogok semmit vinni neki, befejeztem ezt az egészet.

Egyébként én is azon vagyok már évek óta, hogy leszarom őt, de akkor is az apám...

Többek között a 26-a arra is jó lenne, ha nem mennénk hozzá, hogy végre észbe kapjon mekkora paraszt módjára viselkedik azokkal akik foglalkoznak vele.

Mert amúgy a kutyáján kívül már nincs senki aki szóba állna vele, mindenkit elüldözött maga mellől ezzel a viselkedéssel.

Csak most ugye bunkóság lenne ha nem mennénk hozzá mikor meg van ígérve, barátnőm nem a megalázást szereti, csak nálam sokkal elnézőbb egy megrökönyödött öregemberrel szemben.

De eddig úgy néz ki, hogy nem megyünk hozzá, aztán ha felhív hogy mi van akkor majd elmondom neki.

2015. dec. 23. 19:18
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

"Csak most ugye bunkóság lenne ha nem mennénk hozzá mikor meg van ígérve"


- Ha időben szólsz, nem az. És van jó okod rá, hogy így tegyél.

Rokont akkor látogatunk, ha örülnek nekünk. Ha valaki ilyen, úgy kell venni, hogy nem örül nekünk. Állj a sarkadra: nem valószínű, hogy megváltozna, de ha továbbra is csak hallgatsz, akkor az esély közel 0.

Ami meg a barátnődet illeti, ez nem az a helyzet, ahol bármi haszna is van annak, ha ő elnéző.

2015. dec. 23. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
A másik lehetőség, hogy elmentek, és az első paraszt megjegyzésénél felállsz, és megmondod, hogy köszönöd a vendégséget, de elment az étvágyat.
2015. dec. 23. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Az en apam hasonlo tipus lehet,tobbek kozott ez az oka annak,hogy 5eve nem lattam. Nem azt mondom,hogy ez a negoldas, de ha nem kapsz semmi pozitivat,mikozben te mindent probalsz jol csinalni,annak sosincs jo vege.

En elmennek hozza ebben az esetben,de kizarolag azert,mert az utolagos duzzogast nem tartom megoldasnak. Legkozelebb akkor kene neki elmondanod,hogy alljon le,amikor elhagyja az ocsarolo mondat a szajat. Ha nem erti meg,nem probal valtoztatni, akkor bizony ne is 'kapjon' semmit.

2015. dec. 23. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!