Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Apámon ma végleg kiakadtam,...

Apámon ma végleg kiakadtam, ezek után nem akarok hozzá 26-án elmenni, bunkóság lenne?

Figyelt kérdés

Apámról tudni kell, hogy világ életében felsőbbségrendűségi komplexussal küzdött.

Amit más csinál az kizárólag szar leehet, amit más mond az baromság, és ha valaki tanácsot akar adni neki azt kineveti

Egy nagyon lekezelő, irritáló személyisége van.

Többek között ezért vált el tőle anyám.

Egész évben szoktam kaját vinni neki, profin főzök férfi létemre, mindenki dicséri amit csinálok, családtagok, rokonok, barátok -bár én ezt soha nem vártam el, és abszolút nem is vagyok oda érte ha dicsérnek, egyszerűen szeretek főzni-sütni.

Na szóval ma csináltam többfajta kaját is, reggel óta készítettem és a barátnőmmel meg anyámmal átvittük neki egy-egy tállal vacsorára (szomszédos kerületben lakik).

Erre ő szokás szerint lassan már 30 éve, elkezdte fikázni a kaját, egyrészt mert mocskosul irigy ember, főleg azért mert a barátnőm és anyám azt mondta finomat főztem, vagyis mikor bementünk a házba anyum mondta, hogy "hoztunk neked finom vacsorát, XY ma főzte"

Meg amúgy is állandóan teszi a cinikus megjegyzéseket mindenre, amit nem ő csinált, vagy mondott.

Beleköt az élő fába is szó szerint.

Egyébként főz magára, de az olíva olajat vagy a napraforgó olajat nem ismeri, mindenben tocsog a zsír, és az ételei ehetetlenül zsírosak.

Egy pörkölthöz 50-60 deka zsírt használ, mert szerinte attól finom ha 2-3 centi vastagon ellepi a disznózsír az ételt, én ezért egyszer egy rossz megjegyzést sem tettem, csak annyit hogy egészségtelen csak disznózsírral főzni mindent, és jól meg is fosatja azt akinek nem bírja a gyomra.


Ellenben ő csak szapulni tudja azt az ételt amit más csinált, egyszer nem mondta azt, hogy köszi a kaját, vagy hogy finom volt, a sajátját viszont a magasságos egekbe emeli, és ha valaki egy rossz szót mer szólni a főztjére akkor az egy finnyás mcdonald's-on nevelkedett chips zabáló ember -szerinte legalábbis.

A barátnőmnek sem köszönte meg egyszer sem, pedig azért illene legalább egy "köszi" vagy valami, nem egyből az hogy "hát elég ízetlen, én még tettem volna bele ezt-azt".

Isten lássa lelkem én leszarom ezt a "kinek jobb a főztje" dolgot, de ha már viszek neki kaját, akkor ne fikázza le 1000. alkalommal is...

Most is az első szava az volt a kajámra, hogy hát "egyszer meg lehet enni", de én nem így csináltam volna.

Anyámmal már megszoktuk hogy ilyen, viszont ott telt be a pohár, hogy a barátnőm süteményére azt mondta, hogy "elég száraz, nem baj a kutyának majd jó lesz".

Na itt elborult az agyam...alig bírtam vissza fogni hogy ne küldjem el a f....ba.

Mindegy ott voltunk még kb. fél órát, aztán mikor indultunk volna haza, következő sztori:

(bocs ha hosszú lett)

Karácsonyra 2 kaloda tűzifát kapott a családtól, 70 ezer ft volt kiszállítással együtt.

Neki a kisujját nem kellett megmozdítania, mert daruval beemelték az udvarba, és annyi dolga van csak, hogy a cserépkályhába bedobálja a hasogatott fát.

Erre a kapuba most hogy jöttünk haza, ilyet beszól "hát nem egy nagy szám ez fa, sokkal jobb volt amit én vettem"

Na és akkor most hogy hazaértem, megmondtam anyámnak hogy én 26-án k...va élet hogy nem megyek hozzá.

Barátnőm szerint bunkóság lenne, szerintem meg itt aki bunkó és paraszt módjára viselkedett az apám volt, és ezek után nem vagyok rá kíváncsi.


Szóval szerintem abszolút nem bunkóság, ha nem akarom ezt fikázást karácsony másnapján tovább hallgatni.



Mielőtt félreértések lennének, ez nem egy ilyen apa-fia rivalizálás, világ életében ilyen volt, mindenkivel így viselkedik, és tudom hogy nem fog megváltozni soha, nagyon elegem van belőle, meg a negatív lehúzó stílusából.

És ez csak kb. a 15%-a azoknak a dolgoknak, amivel egyre inkább azt fogja elérni, hogy a kutya nem fog foglalkozni vele.



2015. dec. 23. 18:21
1 2
 11/17 acelsziv ***** válasza:

Nagyon jámbor ember lehetsz ekkora birkatürelemmel.

Apád nem érdemel egy golyót sem nemhogy kaját meg fát. És, nem is kell elmenned hozzá. Ha hőbörög, hogy miért akkor nyugodtan és őszintén elmondani neki, hogy eleged van a szemétségeiből és a hálátlanságából.

Mellesleg a disznózsírral kapcsolatos gondolataiddal nem értek egyet. Egészségesebb, mint az olaj, mert nem ég meg és nem bomlik le olyan toxikus szemétté sütés közben. De persze csak módjával.

2015. dec. 23. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Ez nagyon kedves dolog, hogy főzöl apukádnak, biztos büszke is rád, csak nem mutatja ki. Amúgy az én nagypapám is hasonló volt. Mindig mindent leszólt, meg belekötött, állandóan ment a balhé, de hát ilyen volt a természete. Megváltoztatni nem lehetett. Fel lehet fogni mérgesen vagy sértődötten, én ennél sokkal lazább voltam. Lehet ez már az én hülye természetem, de én mindig felbosszantottam valahogy. Az ilyen embert könnyű, engem meg az szórakoztat...
2015. dec. 23. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Én megértelek és én sem mennék át. A párom biztos azt mondaná, hogy hát az apád és ne csússz le az ő szintjére.

Az én apám is hasonló, már ajándékot sem szeretek neki vinni, mert már unom, hogy egy jó szava nincs az embernek. Sehogy nem tudsz a kedvében járni, ha meg még is nem mondaná, és legközelebb még több vagy nagyobb stb kell neki.

Már azzal is kiegyezek lelkileg , hogy annyit mondjon köszönöm, vagy ha azt se akkor semmit se.

2015. dec. 24. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Én a helyedben nem csak 26.-án nem mennék hozzá, hanem soha többé. Csak azért, mert az apád, nem vagy köteles elviselni ezt a stílust.
2015. dec. 24. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
0%
Biztosan van/volt valami oka, hogy eddig (30 év!) jártatok hozzá, sőt édesanyád is. Ha eddig ment, ezután is menni fog. Ne kapjátok fel a vizet a megjegyzésein. Ti úgy nem szeretitek az ételt, ahogy ő és viszont. Mi van ebben? Van, aki szereti a spenótot, más a világ minden kincséért sem enné meg.
2015. dec. 27. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
49%

#15: megtennéd, hogy el is olvasnád a kérdés? Nem az volt a baja a kérdezőnek, hogy nem szereti az apja az ételt, hanem hogy még az ajtó kilincset is kritizálta, és mindenkinek beszólogat.

A megszokás meg önmagában nem elég indok ahhoz, hogy továbbra is ugyanazt csináljuk.

2015. dec. 28. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Nem akadekoskodasbol irom, csak azert, h jobban tudd kezelni apukadat: o a kisebbredusegi erzeset kompenzalja igy.


Olvass utana neten, hogy hogy lehet jol kezelni. Sajnos nem konnyu, megoldani lehetetlen, de javitani lehet a helyzeten.

2016. okt. 26. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!