Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Normális, hogy a karácsony...

Normális, hogy a karácsony azt jelenti, hogy megszűnik a nyugalom, a magánszféra?

Figyelt kérdés

Szenteste, mindjárt hajnal 4. Most sikerült eljutnom odáig, hogy nyugodtan leülhetek a fenekemre, mert anyu most álmosodott el és ment aludni. Egész eddig úgy kellett ugrálni, ahogy ő fütyül. Kijelentette, hogy egyedül fogja idén díszíteni a karácsonyfát, senki más ne kontárkodjon bele.... de azért ott kellett ülni. Oké, mégis karácsony van, tudom, ilyenkor muszáj együtt ülni akkor is, ha marhára unja az ember. Egy rossz szavam se volt. Ezután vacsoráztunk, már épp tök jól elkezdett volna beindulni a beszélgetés, mikor szüleim kitalálták, hogy társasozzunk. Persze a létező legunalmasabb játékkal - annyit lépsz ahányat dobsz, aztán vagy örülsz, vagy nem. Utána el kellett menni éjféli misére, pedig dédszüleim óta nem volt gyakorló vallásos a családban, ráadásul mindig megegyezünk abban, hogy a katolikusok milyen ellenszenvesek mint vallási irányzat. Hazajöttünk, utána még 2-3 órát muszáj volt szláv népdalokat hallgatni a nappaliban, mert anyunak ahhoz volt kedve......

Normális, hogy a szenteste azt jelenti, hogy hajnal 4-ig nem lehet egyedül senki???

Szeretek a szüleimmel lenni, sokat beszélgetünk, de nekem szükségem van napi 2-3 óra egyedüllétre, hogy nyugiban olvassak, játsszak, filmezzek, rajzoljak, akármi, a karácsony pedig abszolút negatív élmény nekem, mert teljesen megszűnik ez a kis privát szférám, folyton stresszes vagyok január elejéig.

Máshol is így van, hogy hajnalig KÖTELEZŐ közösségi életet élni? :/ Normális? Nagy baj, hogy engem zavar?


2015. dec. 25. 03:49
 1/10 anonim ***** válasza:
54%
Lépj le,amint tudsz:D
2015. dec. 25. 04:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Salx Narval ***** válasza:
81%
Nekem úgy tűnik, hogy édesanyád egy kicsit kisajátította magának az ünnepet, nem gondolom, hogy szándékosan önző módon csak épp nem figyelt kellő kép a többiek vágyaira. Ennek az ünnepnek pedig pont az lenne a lényege, hogy figyeljünk egymásra és próbáljunk meg a másik kedvére tenni. Nem, nálunk nem ilyen az ünnep és egyáltalán nem baj, hogy téged ez zavart, engem is zavarna ha olyan lenne mint a tiétek. Bizonyára anyukádat is a jó szándék vezette, meg, hogy együtt legyen a család, csak egy kicsit ráerőszakolta mindenkire a saját elképzelését és a részvételt is megkövetelte. Mi egymás között felosztva de gyakorlatilag közösen csináltunk az előkészületi dolgokat és közösen döntöttünk a programról is, olyant választottunk amiben mindenki szívesen rész vett. Ha jó a hangulat akár 4-ig is tarthat egy ünnep nincs időhatár de nem szerencsés ha ez elvárás. Nem tudom mit mondjak neked, sajnálom, hogy rosszul sült el nálatok ez a békés ünnep. Viszont tanultál is valamit, most már tudod, hogy mit ne csinálj ha majd te leszel felnőtt. Még annyit, hogy nálunk főleg a lányom akarata érvényesül, végtére is a gyerekek boldogsága a legfontosabb. Arra viszont mindig figyelünk, hogy ne essen túlzásokba az irányítás terén.:D
2015. dec. 25. 05:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
18%

Na, ezért nem szeretek járni az éjféli misére! Zsúfplásig olyanok vannak ott, akiknek gőzük sincs, mi fán terem a karácsony.

Boldog karácsnyt!

2015. dec. 25. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
63%

Hány éves vagy? 2? Bakter én 13-14 évesen már lazán megmondtam, hogy bocs, fáradt vagyok, unom, NEM, és elmentem aludni/olvasni... ha nem értették, megismételtem.


Ideje lenne felnőnöd lassan, mert így mindenbe (!) bele fog szólni, amíg otthon laksz.

2015. dec. 25. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
ez durva. nálunk is van ilyenkor családi élet, de max. 2-3 óra, vacsor, ajándékozás és filmezés, utána mindenki megy a dolgára, nincs erőltetett együttlét.
2015. dec. 25. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Nem normális.

Úgy látszik, anyukádnak az a fontos, hogy majd elmondhassa másoknak, hogy ti milyen tuti programokat csináltatok karácsonykor. És az nem érdekli, hogy valójában közben hogyan érzitek magatokat.

Ez a nagy képmutatás!

Én sem megyek éjféli misére, pedig vallásos vagyok, szimplán azért, mert akkor már alszom és nem az a fontos, hogy ott megmutassam magam másoknak.

Míg vannak olyan ismerőseim, akik nem hisznek, soha nem imádkoznak, de azért elmennek éjféli misére, mert milyen szuper, hogy ott látják őket.

2015. dec. 25. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nem, messze nem normális. Akinél a szeretet és fény ünnepén ezt jelenti az ünneplés, a család, azzal valami nagy baj van. Illetve azzal a családdal valami nagy baj van.
2015. dec. 25. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

A mise szerintem érdekes is tud lenni akár, bár elérhető közelségben van az esztergomi bazilika, nem értem, miért nem oda megyünk, az biztos szép lehet.

A hajnal 4-gyel sincs gondom, szeretek hajnalig fent lenni, de nem akkor, ha marhára unom magam.

2015. dec. 25. 12:19
 9/10 anonim ***** válasza:
Nem, nem normalis
2015. dec. 25. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha nekem ilyen anyám lenne, már vagy költöztem volna vagy felakasztottam volna magam.


Kérdező bocs, de anyád elmebeteg és desposta.


Falra mászom a "kötelezően érezzük jól" magunkat programokon, ami még gyerekként elmegy, de kb. 20 felett már gáz.

2015. dec. 25. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!