Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti mit tennétek? (vigyázat,...

Ti mit tennétek? (vigyázat, hosszú magyarázat lent)

Figyelt kérdés

Szóval...lenne egy szerelmed,aki mellett tényleg megnyugodsz és némi kis boldogságra lelsz.Nos,családi probléma ütközött be,egész nyáron se csavargás, se barátok,se facebook, se a szerelmed. Szeptemberig.

Hogy,bizonyítsák a szülők azért fontos vagy nekik,felkeresik a szerelmed és házhoz hozzák. Heti 2x találkozhattok plusz egy idő után hétvégente.

Családi viták újra felbukkantak,mindenbe beléd kötnek(belétek) szakítanod kell vele végleg. Ráadásul,nem te szakítasz vele hanem anyád vágja a barátod/barátnődhöz a kellemetlenséget.

Barátod/barátnőd bedurvul(jogosan) veszekedik a szülővel tiszteletlen lesz.

Később a facebookod újraaktiválódik, az ex-ed néha-néha érdeklődik irántad,hogy még szeret!

Szeptember újra felkeres,hogy utolsó második esélyt szeretne tőled, és szüleidtől. Beszélsz apukáddal, ő megérti,neki is fáj hisz a boldogságot szeretné,de ő soha nem fog tudni neki megbocsájtani. Azt döntesz ami szeretnél,de ha őt választod az apukád(személy szerint nevelő) kilép az életetekből. Ja,ráadásul már többször el akarta hagyni a családot, de te mindig megállítod,mert szereted,szükséged van rá(nagyon jó bizalmas embered) és anyukádnak is. Nagyon fáj neked, hisz újabb(!!!) nehéz döntés alatt állsz, egész nyáron bizonyítottál, de már ott tartasz csak azért várost váltanál(iskola),hogy feledj és ne emlékeztessen a múltra holott tudod, nem lesz könnyű felejteni.

Ja,ráadásul azért is beléd kötnek,ha pl.elmész bulizni (csodák-csodájára elengedtek.)és nem írsz nekik,mert roppant jól szórakozol nagyon jó társaságban a barátnőd anyukájának telefonszámát is elküldöd hozzá írod,hogy "Tessék! :) " és ezt hogy merted, és 2napig sírtál egész nap a szobádban,olyanokat vágott hozzád....

Őszintén 16-17 éves lány vagyok, elegem van ebből az egészből, lelkileg rottyon vagyok, nem engedik,hogy elköltözz de már többször is összepakoltál.



2015. szept. 17. 20:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

"Barátod/barátnőd bedurvul"


"Nagyon fáj neked, hisz újabb(!!!) nehéz döntés alatt állsz"



ez az elbeszelo mod nagyon brutal XD

2015. szept. 17. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
80%
Amugy a velemenyem az hogy egy 16 eves lanynak NE LEGYEN MAR OLYAN KOMOLY KAPCSOLATABA hogy osszekoltozik valakivel. El vagy te kenyeztetve a segged is ki van nyalva, inkabb ertekeld hogy ilyen jo szuleid vannak hogy aggodnak erted ha diszkoba mesz.
2015. szept. 17. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

nem erre voltam kiváncsi kedves kommentelő.

ha te lennél a helyemben és csak a felét átélnéd amit én (nem csak a leírtakat) kiváncsi lennék,hogy ezt tartanád-e fontosnak.

2015. szept. 17. 20:20
 4/11 A kérdező kommentje:
Engem nem az "izgat",hogy aggódnak mert megyek bulizni.:)
2015. szept. 17. 20:31
 5/11 anonim válasza:
37%

Kedves 1! Én is 16 éves voltam mikor megismertem jelenlegi párom (ez már 4 éve), s azért ne haragudj meg, de nem is emlitette a szövegben, hogy össze akar költözni valakivel..

Kedves kérdező, hasonló helyzetbe voltam én is. A legfontosabb amit megtanultam, hogy mindig légy őszinte, nyugisan beszéld meg velük az egészet. :) én pl elmondtam a dolgokat, hogy mit is akarok valójában, s hogy örülnék ha mellém állnának, nem pedig ellenem. Az ember saját maga kell megtapasztalja az életet, nem pedig a szülők által. Ha esetleg van még kérdésed írj privit :)

2015. szept. 17. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Hu,Nagyon Szépen Köszönöm! Tényleg! :) <3
2015. szept. 17. 20:41
 7/11 anonim válasza:
29%
Nagyon szívesen! Remélem segítettem, és jóra fordul :)
2015. szept. 17. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
90%
Erre magadtol is rajöhettél volna
2015. szept. 17. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

"Azt döntesz ami szeretnél,de ha őt választod az apukád(személy szerint nevelő) kilép az életetekből. Ja,ráadásul már többször el akarta hagyni a családot, de te mindig megállítod,mert szereted,szükséged van rá(nagyon jó bizalmas embered)"


Hogy mi van? Nevelőfater csak addig marad anyád mellett, ameddig te nem mész vissza az expasidhoz? Mégis MENNYIRE vagy te nagyon jóban a mostohaapáddal..?

2015. szept. 17. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
28%
Kb így voltam én is. Ellenezték a szüleim a párkapcsolatomat. 16 évesen összejöttem a párommal akkor ellenünk voltak, mindent megtettek, hogy szétmenjünk. Aztán egy idő után rájöttek hogy bármit is csinálnak mi együtt maradunk. Oda költözött a párom (akkor sem nagyon csípték egymást) majd kb fél év múlva volt egy nagy vita ahol anyám mondta a páromnak hogy költözzön el. Én is vele mentem. 16 éves voltam. Egy ideig még hívott anyum aztán abbahagyta. Majd kb fél évig nem beszéltünk egymással és belátta, hogy ez nem jó és megbékéltünk egymással és a párommal is megbékélt. Szóval én is 16 éves voltam, a páromat választottam ( vagyis nem választottam csak elköltöztem én is vele de attól még én beszéltem volna a szüleimmel ha ők nem ilyenek) és a mai napig együtt vagyunk. Most vagyok 22 éves. Beszéld meg a szüleiddel mit szeretnél neked ez mennyire fontos és hogy támogassanak.
2015. szept. 17. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!