Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért hozzák fel a szüleim...

Miért hozzák fel a szüleim folyamatosan ezt a témát? Miért érdekli ez annyira őket?

Figyelt kérdés
Orvosi egyetemen tanulok, szeretnék egyszer gyermekorvos lenni. Van egy barátom 3 éve aki nem végzett egyetemet, csak szakközépiskolát, van érettségije, festő burkolóként dolgozik. A baj forrása innen fakad, hiszen a szüleim folyton mondják neki hogy ő csak egy munkás, nem való hozzám. Ez a páromat nagyon bántja, mondtam is szüleimnek de ők nem foglalkoznak vele és azóta is mondogatják neki amikor otthon vagyunk. Nem értem hogy a szüleim miért nem fogadják el a választásom.
2015. dec. 26. 20:54
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
13%

Azt kell mondjam, hogy van igazság a szavaikban. Okos ember nem választ maga mellé buta társat.


Volt olyan ismerősöm, aki jogi egyetemre járt, és burkoló volt a pasija, nagyon csúnyán váltak szét az útjaik. ne járj úgy, mint ő.

2015. dec. 26. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
73%
Hát én olyan szinten leordítanám a fejüket, hogy többet biztos nem mernék szóvá tenni. Az böki a csőrüket, hogy egy férfi dolgozni kényszerül? Pofám leszakad úgy megszégyeníteném őket, hogy a házból nem jönnének ki többet.
2015. dec. 26. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
88%

Pff. A szüleid még mindig a sötét középkorban élnek? Már nem divat a gazdag rokonházasság...


Azt meg simán el tudom képzelni, hogy a csúnya elválás meg a szüleid kritizálása miatt lesz.

2015. dec. 26. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
77%
A szüleid mivel foglalkoznak?
2015. dec. 26. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:
Apa bankban dogozik, anya cukrász.
2015. dec. 26. 21:04
 6/26 anonim ***** válasza:
86%

Erre sajnos csak egy megoldás van: minimálisra kell erdukálni az ott töltött időt, és mihelyett lehet, elköltözni tőlük.

Amúgy meg hadd ne jellemezzem a szüleidet. Szép példája, hogy az értelem nem a végzettségtől függ.

2015. dec. 26. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
59%

A szüleid "csak" féltenek, mert előtted egy jó élet áll, a barátod meg mégis csak kétkezi munkás.

Azonban ez nem jelenti azt, hogy külföldön vagy akár itthon egyéni vállalkozóként ne kereshetne 2x annyit mint Te fogsz keresni.

Ha Te nem tudsz érte kiállni maximálisan, vagy neki később rosszul fog menni hidd el meglesz a vita.

Főleg azért, mert sokszor sérti egy pasi egóját, hogy egy nő jobban keres, és csupa olyan ember veszi majd körül akik nagy eséllyel jobb egzisztenciával rendelkeznek, sőt.. a szülők is ellen vannak.


Ezt gyorsan tisztázni kell.

2015. dec. 26. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
87%

Sajna vannak ilyen sznobok vagy furán gondolkodók... Én sem értek velük egyet, ahogy az elsővel sem. Csak mert valaki nem diplomás, lehet okos, intelligens és amúgyis a párjához illő, s egy diplomás is lehet egy igénytelen bunkó vagy efféle. Van rá példa elég.

A párom most nagyon alulfizetett fizikai munkásként dolgozik, elektronikai hulladékokat szerel. Vannak ilyen-olyan papírjai, több is, főleg elektronikai vonalon, amúgy tud programozni és az IQ-ja a teszt szerint 148 és 155 közötti. Nekem diplomám van és az IQ-m a teszt szerint 155 fölötti. Mindketten elég élhetetlenek vagyunk a jelenlegi helyzetünk alapján, az IQ azért kevés, de hogy miért nézné le bármelyikünk a másikat, arra még nem jöttem rá... Mondjuk nekem még csak doktorim sincs, pedig a családtagjaim zömének volt (ja, orvos és jogász, nekik kell, egy programozónak merőben opcionális, ahogy a diploma sem fontos, mint rájöttem).

2015. dec. 26. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, mindenkinek ment a zöld kéz. Már csak azért sem értem meg őket, mert ugye ha ugy vesszük akkor nekik sem kéne együtt lenniük hiszen apa egyetemet végzett meg minden, anya meg csak szakmunkást. Engem egyáltalán nem zavar hogy a barátom nem egyetemista, sőt örülök is neki.
2015. dec. 26. 21:15
 10/26 anonim ***** válasza:
89%
"Apa bankban dolgozik, anya cukrász" ez érdekes, pont ők magyaráznak?
2015. dec. 26. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!