Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » 4 felnott gyerekukbol miert...

4 felnott gyerekukbol miert csak az egyiket tamogatjak folyamatosan anyamek ugy, hogy aztan a tobbi gyerektol kell kolcsonkerni? Masnal is van ilyen?

Figyelt kérdés
Nekunk szerencsere nincs szuksegunk tamogatasra, mert kulfoldon elunk, de anyamek nem ertik, hogy mi miert nem sajnaljuk a negyedik testverunkket, aki szazezreket keres es mindet elszorja. Utana meg a nincstelen szuleinktol ker kolcson, akik meg hitelt is vesznek fel miatta. Aztan nekunk nyoszorognek es keregetnek. Es nem ertik, hogy miert nem viseljuk a testverunk sorsat a szivunkon. Hozzateszem, hogy minden segitseg ellenere is csak szidni tudja az a tesonk anyamekat. Mi errol a velemenyetek?
2015. okt. 22. 15:31
1 2
 1/12 acelsziv ***** válasza:
92%

Anyádék balfékek a tesód meg életképtelen. Ha a két öreg meg talál halni ő is éhen pusztul.

De ugye nem adtok nekik pénzt?

2015. okt. 22. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
52%
Szorjatok el ti is aztan sirjatok.
2015. okt. 22. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Nem egyszer segitettem ki. Azt meg apam adta vissza maszek melokbol, amikor igy is 16 orakat dolgozik + maszekol. Sztem sem normalisak. CSak most mondtam nekik, hogy eleg volt az egeszbol, aztan az volt a valasz, hogy nincs meg gyerekem igy nem tudom, meg jottek a sok kifogassal + tesom felesege hibaztatasaval. Sztem tesom pont olyanhibas a penzszorasban mint a csaj, mar csak azert is mert oda adja neki.
2015. okt. 22. 17:03
 4/12 anonim ***** válasza:
92%

Nálunk is ez a helyzet, mi kevesebbet keresünk, de félreteszünk, gyerekeket nevelünk, kirándulás csak a közelbe 3-5 évente, stb...

Testvér 3szor annyit keres, buli, alkohol cigi kirándulások, mindenféle, de még mindig szülő állja a telószámlát, ő vegyen autót, stb... lüke szülő meg is csinálja, ugye, nem a mi dolgunk, nem is szóltunk, csak ahogy teltek az évek, egyre jobban ment fel a pumpa, amikor én menjek segíteni ebben-abban a gyerekek mellett, mert hát mütyürke nem ér rá, mert épp mozizik valami luxus helyen, meg én csináljam meg, amikor mondom, tessék vinni mütyürkéhez, akkor meg néznek, hogy vihetnék hozzá, ő nem ért semmihez... hát, én se úgy születtem, hogy mindenhez értek, majd 30 évesnek már illene megtanulni pár alap dolgot.

Ott telt be pohár, hogy amikor a mi gyerekünk kért nagyitól egy filléres dolgot szülinapra, a nagyi meg is ígérte, majd beállított üres kézzel, mert mütyürke meglátott valami új cuccot a neten és neki az moströgtönkellett, és már már ugrottak is a szülők, nem baj hogy kisebb hitel kellett hozzá, és az unoka a filléres, megígért dolgot sem kapta meg... az ilyen kivételező szülők-nagyszülők fulladnának meg a saját világukban!

2015. okt. 22. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Igen ismeros a helyzet, amit irsz. De nalunk pl nem is o a kistestver. O a legidosebb, az elso szulott fiu. 18 eves kora ota dolgozik, szazezreket keres es tele van hitellel es vajoghazban lakik a 3 gyerekkel. Semmit nem tud felmutatni. Mi meg par ev alatt eleg jol osszerantottuk magunkat. Aztan megy hogy nekunk szerencsenk volt, meg szegeny batyam, mert mindenert a noje a felelos. Hat basszus. Es majdnem 40 eves a batyam. Na nemar en meg 30 korul vagyok. Alljon mar meg a menet. Es ugy, hogy en eletemben egyszer kertem 18 evesen 5000 ft-ot, mert nyari melo helyett ingyen gyakorlaton voltam es azert nem adtak adni, mert mar batyam elkerte az utolso fityinguket is. hat azota tudom, hogy nem kell rajuk szamitanom.
2015. okt. 22. 17:31
 6/12 hypno ***** válasza:
86%

Másnál is is van ilyen.

A szülő már csak olyan, hogy az utódairól igyekszik megfelelően (nem egyenlő mértékben) gondoskodni. Amennyire szükséges.

Az életevalónak kevesebb is elég, mert megáll a saját lábán, az élhetetlen, vagy semmirekellő, meg folyamatosan gondoskodást igényel. Egy idő után valahogy temészetessé is válik, hogy kinek szól az ember ha munka van, kinek, ha valamit el kell intézni, kivel nem számol, mert mert úgyis hiába.

Ez ugyanaz a jelenség, mint mikor a legkisebbnek sokkal többet szabad mint az idősebb testvéreinek.


Ha zavar, mondjátok meg nekik kerek perec, hogy mi a bajotok, de soha nem fogják megéteni, hogy egy felnőtt ember már nem a ti felelősségetek. És nem is az övék.

2015. okt. 22. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
78%

Sógorom esküvőjére apósom-anyósom fejenként 300ezret adtak.

Ami picit bosszantó, hogy nálunk lófüttyfürüttyöt meg néhány jó kívánságot.

Mindketten devizások.

Az ominózus esküvő után (23.a) mi vásároltunk be apóséknak, mert üres volt a hűtő! Ott lakik két gyerek!

Anyós alig jön ki a fizujából, kedves sógor évente egyszer nyitja rá az ajtót, akkor is azért, mert a közeli városban kulturális program van, egész nap ott futkosnak a nejével, késő este meg bezabálják amit anyós főzött. Reggel meg indulnak...

Magyarán anyuka addig kell amíg ingyen szállást biztosít.

És anyósom nekem sír, mi fizettük ki a villanyszámla hátralékát, hogy ne kapcsoljanak nála.

Na ez volt az utolsó mindkettőnél, hogy segítek. Itt a két pici, inkább rájuk költöm.

2015. okt. 22. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
68%

Anyádék hülyék (már bocsi) hogy ezt hagyják és erre szoktatták rá. A tesód meg kihasználja a lehetőséget.

De ezt nem lehetne mindenkivel megtenni. Hülye, aki hagyja magát. Főleg így, hogy nincs is lehetőségük arra, hogy segítsék, hanem erre vesznek fel hitelt.

2015. okt. 22. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 hypno ***** válasza:
27%

#5 Akinek 3 gyereke van az nem elszórja a pénzét, hanem feléli. A nagyszülők már lehet hogy nem is a testvéredet tutujgatják, hanem az unokáikat sajnálják. nem mintha sokat változtatna a dolgon.

Azt szoktam mondani, hogy gyereket csinálni a hülye is tud. Felnevelni őket az minimum 18 év.

2015. okt. 22. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Én is hasonló miatt húztam be a kéziféket. Testvér startmunkázik, fia még azt se, én meg adjam haza a rengeteg lóvét, amiért 240-260 órákat húzok le melóhelyen, és még én vagyok a balfék, mert nem tudok félretenni. Persze, mert a maradékból gazdálkodok: bérlet, telefonszámlák, egyebek, meg a hóközi "kisegítés". Nem olyan rég beintettem, hogy itt a vége. Egyelőre nem veszik komolyan, de kénytelenek lesznek, mert én viszont komolyan veszem.
2015. okt. 22. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!