Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek is büntetni és...

Szerintetek is büntetni és folyamatosan kritizálni kell ezért egy 17 éves lányt?

Figyelt kérdés
Ha hétköznaponként 2-3-szor suli után találkozik barátjával és hétvégente is szokott találkozni másokkal, de úgy hogy nem iszik soha és a jegyei is jók?
2015. nov. 8. 08:49
 1/6 anonim ***** válasza:
52%
Attól függ, kikkel vagy.
2015. nov. 8. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
51%

bocsi, hogy nem szülőként írok. de én is ilyen helyzetben voltam ennyi idősen (pár éve)

szerintem ne foglalkozz a szidàsaikkal. 17 évesen teljesen normális, hogy van barátod és szívesen találkozol vele. ha össze tudod egyeztetni a tanulással, nem értem mi a gond.

engem is állandóan szidtak, hogy nem lesz belőlem semmi, mert érettségi évében is heti 4-5x találkoztam a barátommal. és hiába mondtam, hogy én tanulok mellette, nem vagyok hülye.. aztán egész évben kb szóba se álltak velem, mert délutánonként találkoztam vele.. egyedül akkor hagyták ezt abba amikor megtudtak, hogy kitűnő erettsegim lett, és bizonyítványom. utána nem szóltak egy szót se egyetem alatt, hogy miért találkozunk olyan sokat. és a vizsgák is jól mentek.

szerintem próbálj nekik bizonyítani, hogy így is jó jegyeid vannak, meg rendben tartod a szobád.. stb amit elvarnak tőled csináld meg, utana remélhetőleg egy rossz szavuk nem lesz:)

és kérdezz rá, hogy ők hány évesek voltak amikor volt az első kapcsolatuk!!! :)

a baratokkal találkozni is normális, de azért emeltem ki a baratoddal a talalkozast, mert felteszem ez a konkrét bajuk

2015. nov. 8. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
70%
Nem kéne kritizálni
2015. nov. 8. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
68%
Nem, nem normális. A túlzott, szigorú szülői kontroll jele, amivel vagy azt érik el, hogy a gyerek behajol és egy egész életre a születől függő, önállótlan, rettegő, barátok nélküli ember lesz, vagy az ellenkezőjét - de sokszor akkor is magányos marad.
2015. nov. 8. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Az is rendben lenne ha együtt aludnátok
2015. nov. 8. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szerintem is túlzottan szigorúak, de ennél több a gond.

Nem a tiltást kéne megfogalmazni, legalábbis nem azt hangsúlyozni, (ne találkozz a barátoddal), hanem azt, hogy mit szeretnének. Ennek a beszélgetésnek a során - ha ez a te életedről szól, akkor bizony a lányt is meg kell hallgatni, hogy milyen tervei vannak az élettel kapcsolatban, és nem a saját vágyaikat ráerőszakolni a gyerekre, hanem abban segíteni, hogy a gyerek önmaga legyen. Segítsenek reálisan látni a világot, az ok. Pl. ha valakinek nincs kézügyessége, az ne akarjon agysebész lenni. De ha te csak egy varrónő akarsz lenni, akkor nem feltétlenül kell orvosi egyetemre kényszeríteni és ehhez ötös érettségiért nyüstölni.


Talán jobb lenne őszintén beszélgetni. Mit akarnak valójában? Ha attól félnek, hogy teherbe esel, akkor talán nem az otthontartás a jó megoldás, sőt, hanem valami más.

2019. ápr. 3. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!