Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mért érzek még mindig,22...

Mért érzek még mindig,22 évesen bűntudatot azért, mert nem járok haza, vagyis emiatt, pont, hogy hazajárok?

Figyelt kérdés
Kolis vagyok, melózom, de hétvégente mindig haza jövök, mert mindig bűntudatom van ha nem jövök, pedig egyszerűbb lenne az életem, ha nem ingáznék ennyit. Ami még pláné az egészben, hogy itthon sem vagyok olyan hú de jól el, sokat veszekedünk, meg anya mindig lefáraszt a heti történésekkel. De pont ez a gond, hogy neki kb. csak én vagyok. Tudom, hogy nem kéne engednem ennek, nem az én feladatom, hogy a lelki szemetesládája legyek, de sajnálom őt. Most is visszamennék a koliba, meg melózni két ünnep közt, de mondta, hogy mért nem maradok, meg most lehetnénk valamennyit együtt stb., és amiatt most megint döntésképtelen helyzetbe kerültem.
2015. dec. 27. 12:44
 1/5 anonim ***** válasza:
37%
Szerezz neki egy pasit, tedd fel valami társkeresőre :D
2015. dec. 27. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ott van neki apám, csak hát ugye ő, meg az ő anyuja a legnagyobb stresszforrás anya számára :D Amúgy már én is mondtam neki, hogy keressen valakit (az hosszú sztori, voltak már apával a válás küszöbén, apa miatt), de sajna ő nem olyan. Szóval kezdeni én nem nagyon tudok mit vele, de azt sem jó nézni ahogy szenved, viszont sokszor én is szemét vagyok, nem feltétlen szándékosan, de nyilván azért nekem is ott az egyetem, meló, mikor hazajövök csak nyugira vágynék ... és hát nyilván ez sem tesz jó anyának sem. Nehéz.
2015. dec. 27. 13:05
 3/5 anonim ***** válasza:
87%

Nem a te dolgod megoldani az ő problémájukat. Anyukád felnőtt ember, ha neki így jó, akkor az az ő döntése. Ha nem jó, akkor is csak ő tehet ellene. Találhatna magának társaságot, ha akarna.

Te nem a társa vagy, ne akarja azt veled pótolni. Úgyhogy ne legyen lelkiismeret furdalásod.

2015. dec. 27. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
95%
Felnőtt vagy te is, ő is, nem a te kötelességed elszórakoztatni. Felnőtt ember igenis legyen már annyira életképes, hogy feltalálja magát. Ha csak a veszekedés megy, akkor fölösleges otthon lenni, az nem "együtt levés", bezsélgetni meg lehet telefonom és skype-on is pélául. Anyukád tipikusan a mérgező szülő, aki zsarolással, lelki terrorral rángfat téged haza, holott élhetnéd és építhenéd végre a saját életed. Ha munka van, akkor összecsomagolsz és elköszönsz, hogy köszönök anyu mindent, vissza kell mennem, mert már munka van, majd jövök. Hétvégente is totál fölösleges hazajárogatni, ha ilyen a légkör nálatok...
2015. dec. 27. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Mi lenne, ha nem mennél haza, de mondjuk minden hétvégén 1 darab hosszú telefon (skype, facetime, akármi) beszélgetésben letudnátok az anya-lánnya lelkizést?
2015. dec. 27. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!