Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit lehet kezdeni a szülőkkel,...

Mit lehet kezdeni a szülőkkel, akik nem tudják feldolgozni, hogy a gyerek felnő és nem marad örökre 14 éves?

Figyelt kérdés

A szüleim imádnak, én vagyok nekik a világ közepe, tényleg nagyon jó szülők, DE!

Nem engednek meg szinte semmit sem, pedig jogilag felnőtt vagyok már. Van jogsim (amit ők erőltettek), de nem vezethetek, mert veszélyes. Így nem lesz sosem rutinom..

Van barátom, másfél éve, akit imádnak, de nem aludhatok nála, még szilveszterkor sem. Pedig az a bizonyos nappal is feláll..

Külföldre nem mehetek el egyedül, mert veszélyes és elvesznék, hiába spórolom rá össze a pénzt.

Ilyen és egyéb dolgok. Túlféltenek és nem engednek önállósodni.

Sajnos az elköltözés nem opció, mert nem tudnám magamat fenntartani, nem lenne hol laknom. Ezért is szoktak azzal "zsarolni", hogy "majd a saját házadban". Nem hinném, hogy helyes pedagógia lenne ezzel dobálózni.


Mit tudnék csinálni? A szép szóból nem értenek.. De valamit kéne kezdeni a helyzettel, mert egyserűen kínos már mondani a barátaimnak, hogy "öö igen, még mindig nem aludhatok XY-nál". Meg valljuk, ez marha nevetséges..


2015. dec. 27. 22:46
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
33%

próbálkozz olyan dolgokkal amiben pártolnak, segítenekk és az önállósodásodr is jó hatással van

pl keress pénzt

2015. dec. 27. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
80%
Semmit én 14 vagyok de a lakásból sem engednek ki egy cipőben járunk csak pár év különbséggel. Engem 5 évesként kezelnek. Mondtam hogy 14 vagyok és már nem vagyok óvodás de az sem jó hogy a barátamnak mondjam hogy nem mehetek el, meg 9 kor takarodó stb. és nem lehet semmit sem csinálni. Csak szimplán nem hajlandóak el fogadni azt hogy fel nőttél. Szeretem őket csak túlféltenek.
2015. dec. 27. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
0%
*szóval ha valamiben meg tudod mutatni nekik, hogy lehet rád számítani, felelősségteljes vagy, akkor szép sorjában mindenben meg tudod majd mutatni
2015. dec. 27. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
5%

hány éves vagy pontosan?

így ahogy kiveszem az írásodból, 17-18 éves lány.

ám a lányokat a szülők mindig féltik, de ne ilyen betegesen tegyék. próbáld megbeszélni velük.

2015. dec. 27. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
19 éves vagyok. Azt hiszem, hogy kimeríti a féltés kategóriát az esetem.
2015. dec. 27. 23:00
 6/12 anonim ***** válasza:
26%
nade nem vagy onallo, tehat nem is nottel fel.
2015. dec. 27. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
85%
Nagyon finom erőszakot kell alkalmazni. Határozottnak kell lenni. Nem kell elkéredzkedni, hanem kabátban az ajtónál közölni, hogy X időre itthon leszel és hasonlók.
2015. dec. 27. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
0%
...külföldre én sem mennék ki 'egyedül', hiába 21 éves vagyok...
2015. dec. 27. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk ugyanez volt és van is, míg otthon laktam mondogatta anyám a jogsit, utána meg hogy srácként egyedül nem engedne soha egyedül menni, így nem lett az egészből semmi. Elmúltam 33 amikor összejött a pénzem külön házra, azt hittem majd külön azt csinálok végre amit szeretnék, persze napi 2 telefon mindig megvolt, ha épp nem otthon voltam mobilt nem vettem fel, jött a szokásos miért nem veszed fel stb....

Gyerekkorom óta motorozni akartam de pénz és hely hiányában sose volt rá alkalmam, csak Apáméval mehettem a környéken pár kört, titokban kellett a jogsit és a motort is összehozni soha nem mertem elmondani hogy miért nem voltam otthon késő este, mert tudtam neki állt volna ordibálni velem Anyám, mai napig nem beszélünk a motorozásról, arról sem hogy hol jártam stb mert nem akarok veszekedést, elfogadta hogy nem lehet a sarkamban és nem tud már mivel elbizonytalanítani.

Egyedül azt díjazom benne hogy egyenesen megmondta, azért ilyen mert nem szeretné átélni hogy jön a telefon hogy azonosítson.... Hisz ismer engem, tudja hogy nem pöfögős táj nézegetős motort akartam, hanem a sebesség miatt választottam.


Szóval tesómat is ezért féltik, Apám abban a hitben van hogy ha ott aludna a fiújánál akkor megrontja a 21 éves lányt a 22 éves srác... a jogsival nála is lesznek balhék, mert már most olyanokat mond neki az anyja hogy úgy szednek majd ki a roncsból stb....

2015. dec. 27. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Kezdetben fel kell vállalni a konfliktusokat: igen, ha kell, veszekedni kell (bár higgadtan előadni a döntésed és a mellette szóló érveid sokkal jobb), és el kell viselni, ha "feketelistán" vagy mert olyat teszel, amit nem helyeselnek. Ki kell állnod magadért.

Egy idő után "beleszoknak", és utólag majd rájönnek, hogy tévedtek. De addig meg kell vívnod pár harcot.

Ha a békességre törekvés jegyében hagyod, hogy így folytatódjanak a dolgok, soha nem fog változni semmi, elvégre mindig a "kicsi lányuk" maradsz.

2015. dec. 28. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!